Lennumiilide kogumine – kuidas see töötab?

 

Lennumiilide ja boonuspunktide kogumine võib reisimise odavamaks teha, sest kogunenud boonuste eest on võimalik soetada uusi lennupileteid või tõsta teenindusklassi (näiteks turistiklassist äriklassi). Üldjuhul tuleb ise tasuda lennujaamamaksud, kuid olenevalt konkreetsest piletitüübist ei pruugi need meeletult kõrged olla ning hinnasääst on ikkagi parajalt suur. Teeme ülevaate Tallinna lennujaamast väljuvate lennufirmade boonusprogrammidest. Muide, odavlennufirmadel enamasti taolised boonusprogrammid puuduvad, kuid viimasel ajal mõtlevad sooduslende pakkuvad kompaniid teisi lahendusi välja. Näiteks Ryanairi krediitkaardiga on väidetavalt võimalik odavamalt lennata ning teatavaid boonuseid koguda.

Üks olulisemaid asju boonusprogrammide puhul on see, millise lennufirmade alliansi liige on konkreetne lennukompanii. Põhjus on selles, et olles näiteks EuroBonuse hõbekaardi omanik, siis kehtivad teatavad õigused ja boonused teistel Star Alliance kuuluvate firmadega lendamisel. Küll aga Finnairiga lennates poleks eeloleval juhul mingeid eeliseid, kuna soomlaste kompanii kuulub hoopis oneworldi. Suur osa lennufirmadest teeb püsikliendiprogramme luues koostööd muuhulgas autorendifirmade ja hotellidega. Nii on rohkem võimalusi preemiaid teenida.

Kolm suurt allianssi on:

Sinna kuuluvad:

Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EgyptAir, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Swiss International Air Lines, TAP Portugal, Thai Airways International, Turkish Airlines, United Airlines

Sinna kuuluvad:

Air Berlin, American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Jordanian, S7 Airlines, SriLankan Airlines, TAM Airlines

Sinna kuuluvad:

Aeroflot, Aerolíneas Argentinas,Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Czech Airlines, Delta Air Lines, Garuda Indonesia, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Middle East Airlines, Saudia, TAROM, Vietnam Airlines, Xiamen Airlines

Igal boonusprogrammil on tasemed, mille puhul on võimalik kõrgemale pürgida miile või punkte kogudes. Paljudel lennufirmadel on ihaldatud kuldkaart, mis muudab reisimise eriliselt mugavamaks ja lennujaamade läbimise talutavamaks. Loomulikult ei ole seda taset võimalik saavutada paari lennuga, ent sagedalt lendavatel ärireisijatel võib see olla üsnagi käega katsutav reaalsus.

Nüüd Tallinnast väljuvate kompaniide juurde. Kui mõni oluline boonusprogramm on välja jäänud, siis andke julgelt kommentaarides teada!

SAS Eurobonus

Star Alliance

EuroBonus on SAS Scandinavian Airlines boonusprogramm, mistõttu on võimalik punkte kulutada kõigi SAS-i gruppi ja Star Alliance kuuluvate lennufirmadega ja mõningate partnerkompaniidega.

Tasemed: Member, Silver, Gold, Diamond

Finnair Plus

Oneworld

Soomlaste lennufirma püsikliendiprogrammi abil teenib punkte Finnairi ja ja oneworldi liikmete lende kasutades.

Tasemed: Basic, Silver, Gold, Platinum

Lufthansa Miles & More

Star Alliance

Lufthansa Miles & More on üks tuntumaid boonusprogramme, mille abil teenib miile lennates Lufthansa, partnerlennufirmade ja Star Alliance liikmetega.

Tasemed: Miles & More Member, Frequent Traveller, Senator, HON Circle Member

Turkish Airlines Miles & Smiles

Star Alliance

Türgi rahvusliku lennukompanii ja Star Alliance lendudega on võimalik teenida miile, mida saab sarnaselt teiste staatuseprogrammidega kasutada nii lennupiletite lunastamiseks kui teenindusklassi tõstmiseks.

Tasemed: Classic, Classic Plus, Elite, Elite Plus

airBaltic PINS

airBalticul on eraldi püsikliendiprogramm PINS, kuid kahjuks pole see ühegi alliansi alla kuuluv, mistõttu on võimalik punkte koguda ja kulutada vaid airBalticu lendudega. Samas on neil suur koostööparnerite võrgustik, punkte on võimalik koguda isegi Lux Expressiga Tallinn-Tartu vahet sõites.

Tasemed: Basic, Executive, VIP

Isegi harva lennates on pigem kasulik mõne lennufirma programmiga liituda, sest

a) tulevikus võib töökoha või eluliste muutuste tõttu tihedamat lendamist ette tulla ning siis on hea, kui juba miile-punkte on ette kogunenud;

b) liikmeks astumine on tasuta;

c) miilid ja punktid ei aegu enamasti väga kiiresti. Mõnes programmis võivad kogutud boonused kehtida tervelt 5 aastat!

Leave a Comment