SAS EuroBonus – mis see on ja kuidas tasuta lennata

Teeme ülevaate SAS EuroBonus programmist!

EuroBonus on sarnane kõikidele teistele miilide ja boonuspunktide kogumise programmidele. Skandinaavlaste leiutise puhul võib samuti teenida punkte reisimisega seotud teenuste kasutamise eest (näiteks lennupiletite ostmine, hotellitubade broneerimine jne). Piisava koguse punktide teenimise tulemusel on võimalik neid mitmete hüvede vastu vahetada, näiteks lähevad käiku tasuta lennupiletid*. Teatavast punktisummast edasi liikudes on võimalik saada kõrgema staatuse. Iga staatusega kaasnevad uued eelised ja preemiad.

Kui boonusprogrammiga liitumine on tehtud (seda saab teha siit), siis võibki punktide kogumine pihta hakata. Punktid jagunevad kahte gruppi: basic ja extra punktid. Basic punkte on võimalik tasuta lendude jaoks kasutada ja nende teenimine aitab tõusta staatuse redelil kõrgemale. Neid punkte saab teenida SAS lendudel või Star Alliance partnerlendudel. Üldjuhul on teenitud punktide arv seotud teenindusklassi (äriklassis teenib turistiklassiga võrreldes rohkem punkte) või piletihindadega. Extra punktide eest võib samuti lennupileteid hankida, kuid on tähtis meeles pidada, et neid staatuse tõstmisel arvesse ei võeta. Teatud liinidel lennates ei pruugi teenitud punktide arv suur olla (näiteks riiklikud siselennud), neid detaile tasub alati kodulehelt üle kontrollida.

Extra punkte on võimalik koguda, kui ööbid EuroBonuse partnerhotellides või rendid autot koostööd tegevate firmade käest (näiteks tuntud Avis ja Hertz). Kui tunned, et kogunenud on piisavalt punkte, siis on paras aeg teha selgeks, kuidas on võimalik boonuseid kasutama hakata. Erinevaid variante on palju, alates uute lennureiside tegemisest ja hotellis ööbimistest, kuni veebipoe ostude ja teenindusklassi tõstmiseni välja.

SAS EuroBonusel on üle 70 partneriga, mis tähendab päris palju võimalusi punktide kogumiseks ja kulutamiseks.

EuroBonusel on neli liikmetaset (koos üsna salajase viienda tasemega, mida otseselt välja ei reklaamita).

Member

Esimese taseme ehk algtaseme liikmed saavad SASilt ja partneritelt sooduspakkumisi ja tasuta WiFi-t SASi lendudel. Seega pole algtase eriti atraktiivne, aga tasuta internet lennuki pardal ei jookse kunagi mööda külge maha. Isegi kui pole plaanis punkte teenima hakata, siis enne SASiga lendamist tasub ikkagi see kaart ära teha.

Silver

Hõbetaseme saavutamiseks on vaja aasta jooksul koguda 20 000 punkti või teha 10 lendu (üks lend läheb korraga arvesse ehk siis edasi-tagasi lennu puhul on juba 2 lendu kirjas). SAS lendudele kehtib äriklassi check-in ja üks tasuta lisapagas. Lisaks on see seotud Star Alliance Silver tasemega.

Gold

50 000 punkti kogunemisel või 50 lennu sooritamisel on võimalik endale saada kuldkaart. Sellega kaasneb rohkem hüvesid, muuhulgas äriklassi check-in kassade kasutamine kõikidel Star Alliance partnerlendudel, äriklassi ootesaalide külastamise võimalus, prioriteetpagas ja luba kinkida ühele inimesele tasuta Silver kaart.

Diamond

100 000 punkti  või 100 lendu avab tee teemantkaardile, mille abil on võimalik kõikidele eelpool mainitud hüvedele lisaks anda pereliikmetele-sõpradele ühe kuldkaardi või kaks hõbekaarti ja valida lennufirma poolt tasuta kingituse. Hea uudis on seegi, et kui tavaliselt kehtivad EuroBonuse punktid 5 aastat, siis teemantkaardiga kogutud punktid kehtivad igavesti.

Pandion

See on kõige kõrgem EuroBonuse programmi staatus ja see on väljastatud umbes 1500-le enim hinnatud kliendile. Räägitakse, et üks viis selle saamiseks on lennata rohkem kui piloodid või stjuardessid. Kõlakaid on sellegi kohta, et kui oled SAS juhi hea sõber, siis on see kaart koheselt sinu käeulatuses!

Punkte on võimalik osta ka raha eest, 1000 punkti maksab 25 eurot. Tähtis on meeles pidada, et sel moel ostetud punktid lähevad extra punktide, mitte basic punktide alla. Seega pole võimalik endale lihtsalt raha eest kõrgemat staatust osta.

* Tähtis on meeles pidada, et tasuta lennupiletitele lisanduvad lennujaamamaksud või kütusetasud. Pileti originaalhind ilma maksudeta läheb aga nulli.

Jaga kommentaarides enda kogemusi EuroBonuse või teiste lennufirmade boonusprogrammidega!

Leave a Comment