9 levinud probleemi Momondoga (ja kuidas neid lahendada)

 

Momondo on üks suurimaid lennupiletite hindade võrdlemise portaale maailmas. Veebisaidi põhimõte on lihtne…

Internetis leidub palju usaldusväärseid lennupiletite müüjaid. Nende hulgas on nii lennufirma enda kodulehti kui erinevaid edasimüüjaid. Aga nende hinnad erinevad pidevalt. Kellel on aega ja viitsimist neid kõiki eraldi kontrollida?

Sellepärast loodi Momondo, Skyscanner ja teised võrdlusportaalid. Korraga näitab sulle ära turu parima lennupileti hinna.

Palju aastaid tagasi ostsid internetist lennupileteid üsna väike hulk inimesi. Nüüd on aga portaalid ja ostmine nii lihtne, et iga aastaga reisib iseseisvalt aina suurem arv eestlaseid. See on odavam ja mõttekam. Oled ise boss.

Aga ükski portaal pole täiuslik. Ka Momondos (vajuta siia, et kohe kasutada) võib igasugu jamasid ette tulla. Samamoodi nagu siis, kui ostaksid oma lennupiletid kontoriga reisibüroost, lennukompanii ametlikust müügiputkast lennujaamas jne. Kui miski on inimeste loodud, siis tasub end alati võimaliku ohtude ja puudustega kurssi viia. Saad targemaid valikuid teha.

Järgnevalt teemegi ülevaate põhilistest probleemidest, mis võivad Momondos lendude broneerimisel ette tulla. Loe edasi, et reisida odavalt ja targalt!

#1: Hinnad muutuvad kallimaks

Suurim probleem Momondoga on hindade kallinemine. See võib juhtuda kahel moel.
a) Vaatad Reisitargast kuupäevade valikut, näed head hinda ja Momondosse minnes on hind kallim. Milles asi? Me ei postita kunagi valesid hindu. Alati kontrollime kõik enne postitamist üle. Aga kuna see on hobikorras tehtud leht, siis pole võimalik mitu korda päevas hindu kontrollida. Seega, hinnad kehtivad kuni need pole muutunud.

Üldjuhul pole see probleem, sest esimese 24 tunni jooksul hinnad kohutavalt ei muutu. Võib-olla on täiesti samad. Võib-olla lähevad 5-20 eurot kallimaks. Aga kui vaadata juba 5-6 päeva vanu reisidiile, siis võid olla üsna kindel, et need enam ei kehti. Aga pole hullu, sest otsime neid pidevalt ja postitame peatselt uuesti.

b) Kontrollid Momondos toodud hinda, vajutades nuppu Vaata Pakkumist, Mine Ostma vms. Ups, kallimaks läks! Sel juhul on see puhtalt Momondo ja müüja vaheline digitaalne suhtlusprobleem.

Seda ei juhtu õnneks tihti. Momondo mootor on võimas ja ideaalis kontrollib iga otsingu käigus peamiseid tulemusi. Mõnikord on aga tegu veahindade või välkpakkumisega, mistõttu võivad hinnad reaalse müüja juures tohutult kiiresti muutuda.

LAHENDUS: Ära kunagi kliki reisidiilidel, mis on vanemad kui 10 päeva. 99% tõenäosusega on need aegunud. Pole mõtet aega raisata! Iga lennuleiu juurde oleme lisanud avaldamise kuupäeva.

Kui avastad, et Momondo hind oli vale, siis pole mõtet samu kuupäevi uuesti otsida. Tõenäosus on väga suur, et kui ühel edasimüüjal läks hind juba tunduvalt kallimaks, siis sama tulemus on teistega ka.

Palun anna meile teada, kui Momondo hinnad ei kattu ühegi kuupäeva puhul ja lennudiil on värskelt postitatud. Me ei jõua tavaliselt kõiki kuupäevi broneeringuni klikkida. Teeme seda vaid siis, kui kontrollime mõne diililehe leitud kuupäevi ja nende poolt üles riputatud hind tundub väga kahtlane.

#2: Eriti kehvad lennud esimesena

Väga levinud probleem on järgnev. Avad kuupäevad Momondos. Esimesena tulevad ette jõhkrate ümberistumistega lennud, KUIGI alla 10 euro kallimalt saad kõvasti mõnusama logistikaga lennupiletid.

LAHENDUS: Selle vastu aitab kaks lähenemist. Kõige lihtsam on lihtsalt allapoole kerida. Kui valid nupu Parim, siis see võib reaalsuses head lennupiletid kuhugi järgmistele lehekülgedele ära peita. Seda seetõttu, et Parim on automaatne sorteerimise mehhanism, mis kaalub hinna ja lennuaja suhet. Aga arvuti ei tea alati, mida inimesed tegelikult eelistavad. Parem on odavaima lennu otsingutel kasutada odavaimate lendude vaadet ja lihtsalt lehte alla kerida.

Teine lähenemine on filtrite kasutamine. Need leiad otsitulemuste kõrvalt. Antud probleemi puhul on enamasti filtritega sehkendamine aeganõudvam. Kiirem ja mugavam on vaadata otsingu tulemusi kohtadel 2-10.

#3: Parimad hinnad lähevad kaotsi

Levinud juhtum on selline:

  1. Võtad hea hinnaga kuupäeva lahti.
  2. Vaatad ja mõtled. Hind on muutunud ja täiesti mõttetu 80-tunnine ümberistumiste ooper.
  3. Paned Momondo kirudes kinni.

Tegelikult oli ülihea hinna ja aja suhtega lend tulemustes täiesti olemas. Aga see läks kaotsi.

Miks? Lende otsivad ja näitavad “robotid” pole täiuslikud. Mõnikord ei tule vägagi mõistlikud lennupiletid ei odavaimate, kiireimate ega parimate lendude arvestuses esikolmikusse.

LAHENDUS: Kui tegu on värskelt postitatud pakkumisega, siis on väga väike tõenäosus, et tõesti hinnad meeletult muutunud (v.a. veahinnad ja mingid tõeliselt uskumatud piletid). Seega, keri natuke allapoole ja vaata, kas edasiste tulemuste hulgast leiad meelepärased lennupiletid. Kui neid nüüd tõesti esimesel lehel pole, siis ära vast aega raiska ega järgmistel lehekülgedel tuulama hakka. Siis on vasti tõesti mõttekam oodata uusi pakkumisi või vaadata teisi kuupäevi.

Ups! Lufthansast küll piletit ei tohiks osta! Või kas on ikka nii hull?

#4: Edasimüüjate valimine on keeruline

Kuidas valida head edasimüüjat? Momondo suurim väärtus seisneb selles, et nad ise ei müü ühtki lennupiletit. Süsteem võrdleb suurel hulgal erinevaid edasimüüjaid ja kuvab parimad hinna.

Saladus pole aga see, et mõningate edasimüüjate on ette tulnud rohkem probleeme. Tänase seisuga on Momondo teinud head tööd, et eemaldada ebaausad või lausa petturlikud veebilehed oma süsteemist.

Momondol on selleks küllaga põhjust. Pakkudes tulemustes kehva kuulsusega lehti viib see nende endi maine alla.

LAHENDUS: Keskendu vähem inimeste poolt edasimüüjatele veebiavarustes antud hinnangutele. Põhjus on selles, et hinnanguid annavad tavaliselt kehva kogemuse läbi teinud ostjad.

See võib kõlada kummalisena, aga kui just täieliku petusaidiga tegu pole, siis ei tasu palju muretseda. Kui otsisime ja analüüsisime hoiatusi edasimüüjate kohta, siis jagus küllaga negatiivseid hinnanguid absoluutselt kõikide portaalide osas.

Rääkimata sellest, et suurte ja mainekate lennukompaniide sotsiaalmeedia postituste all on tihti KURJA NÄOGA EMOJID ning küllaga pahandavaid kommentaare. Sest… kui palju on meie seas neid, kes eduka piletiostu korral lähevad kuhugi lehele, annavad 5 tärni ja kirjutavad nõretava kiidukirja?

Just, neid inimesi pole just palju. Suur osa meist läheb lennule ja ei mõtle rohkem tehtud ostu üksikasjade peale.

NB! Alati võib probleeme ette tulla. Otse lennufirma lehelt ostes on kindlust igal juhul rohkem. AGA meie kogemus on näidanud, et võib teha suure hulga reise edasimüüjate kaudu lennupileti odavamalt ostes ja seda igasuguste probleemideta.

Ei-ei, see pole parim ega odavaim!

#5: Kehvem hind võrreldes lennufirma kodulehega

Oleme läbi aastate näinud lõpmatul hulgal erinevaid hindu ja raske oleks öelda, et lennufirma kodulehega võrreldes tuleks võrdlusportaalidest kehvem hind välja. Pigem on see müüt, mida pidevalt välja tuuakse Siiani on küll üks oluline erand.

Momondo kaudu pole mõtet 2020. aasta alguse seisuga Wizz Airi lende võrrelda. Need tulevad ALATI kallimad. Kui on soov näha ja hindu võrrelda, siis pigem oleks mõistlik seda teha Skyscanner kaudu või otse Wizz Airi kodulehelt.

Teine aspekt teema juures on edasimüüjate püüdlused asju kallimaks muuta. Siin aga on raske rääkida sellest, et tegu on just edasimüüjate portaalide probleemiga.

Samamoodi on paljud traditsioonilised lennufirmad, rääkimata kõikidest odavlennukatest, läinud seda teed, et ostjale pakutakse ohtralt lisavõimalusi. Siin on aga asi selge. Kui ei soovi lisateenust, siis ära osta seda! Nii lihtne see ongi.

LAHENDUS: Eira kõiki lisateenuste pakkumisi ja vali linnuke EI taha, kui sulle pakutakse lisasid, mida tegelikult ei soovi kasutada. Samuti ära kunagi Momondo kaudu Wizz Airi lendude hindu võrdle (Tallinn – Kutaisi, Kiiev, Riia – Eilat, Bari, Kutaisi jt).

#6: Ei leia lisatasude kohta infot

Lisatasusid on kahte tüüpi: kohustuslikud ja vabatahtlikud. Vabatahtlike lisatasude kohta Momondost üldjuhul tõesti mingit infot ei leia. Nende hulka kuuluvad igasugu kindlustused, lisatoidud ja muu kraam.

Küll aga kuulub Momondo Euroopa Liidus tegutsevate ettevõtete hulka, mistõttu nad peavad kohustuslikud lisatasud juba hinna sisse arvestama. Samuti tuleb meeles pidada, et uute reeglite järgi ei saa edasimüüjad teatud krediitkaartide kasutuse eest lisatasu nõuda.

Kui nõutakse raha, siis saab edukalt selle tagasi nõuda. Olime ise alguses selles osas skeptilised, aga internetiavarustes tuulamise käigus leidsime palju näited, kuidas ostjad olid raha üsna kiirelt tagasi saanud.

NB! Samas on mõnikord erandeid, eks need firmad on kavalad. Mõnikord on mõistlik lihtsalt vaadata koguhinda, mis Momondos ette tuleb ja kuhu on n-ö kaarditasud sisse arvestatud.

LAHENDUS: Vabatahtlike lisatasude kohta saad broneerimise käigus teada. Neid võid alati ignoreerida ja klikkida EI – kuhu iganes vaja. Kohustuslikud lisatasud peavad aga Momondo tulemustes hinna sees olema.

Ja siinkohal eriti oluline (!!!). Vali enda makseviis, et näha kohe Momondos võimalikku lõpphinda, mis just sulle kehtib. See asi asub jällegi vasakul menüüs (mobiilivaates võib mujal olla).

#7: Mõni teine võrdlusportaal pakub soodsamat hinda

Jah, mõnikord on mõnes teises võrdlusportaalis soodsam hind võrreldes Momondoga. Üldjuhul enne Reisitarka postitamist kontrollime üle, kas mõnes teises suuremas saidis on soodsam hind.

Mõnikord on odavam hind, aga me paneme ikkagi Momondo. Hiljuti oli selline juhtum Skyscanneriga, kust tuli sama pilet 10 eurot odavamalt välja. Asi tundus kahtlane, sest allahindlus oli liiga suur.

Edasimüüja peale klikkides läks hind automaatselt kallimaks. Seega, meil polnud põhjust Skyscannerile viidata, kuna sellest järgmine lennuhind oli juba Momondost kallim.

Samas, kui soovime võrrelda Wizz Airi lende, siis viitame alati Skyscannerile. Nende lendude ostmisel pole Momondoga praegusel ajal mitte midagi peale hakata.

LAHENDUS: Reisitarga lehelt lennupileteid leides võid olla kindel, et pea alati kontrollime mitmest portaalist enne postitamist üle. Kui jagame näiteks Skyscannerit Momondo asemel, siis on selleks reaalne põhjus.

#8: Momondo ei müü lennupileteid

Tegu pole otseselt probleemiga, aga kui sellest teemast valesti aru saada, siis võib tekkida probleeme. Nimelt tasuks alati meeles hoida, et Momondo ei müü lennupileteid. Kaebuste korral tuleb konkreetselt piletimüüjalt aru küsida.

LAHENDUS: Kui otsida Momondo kaudu pileteid, siis võib selleks müüjaks olla nii lennukompanii kui edasimüüja. Seepärast lennuaegade muutumisel või lennu tühistamisel ei ole mõtet Momondole ühtki kirja saata.

Riba näitab, et tulemused veel laevad…

#9: Otsing võtab mõnikord kaua aega

Vahel on nii, et esimese 10 sekundi jooksul ei ilmu odavaimad lennud ekraanile. Oleme täheldanud kehvema netiühenduse ja “tähtede seisu” korral isegi 30-sekundilist viivitust.

LAHENDUS: Seega, veendu alati enne tulemuste sulgemist, et kõik lennud on ära laadinud. Mõnikord jääb vastasel juhul mulje, et odavaim lend on 600 eurot, kuigi tegelikult pool minutit hiljem ilmuks tulemustesse 250-eurone lennupilet.

Pikk jutt lühidalt: levinud probleemid Momondoga

Kas plaanid osta lennupileteid? Momondo on üks parimaid lennupiletite hindade võrdlusportaale. Aga nagu iga suurema süsteemiga, siis võib aeg-ajalt erinevaid probleeme ette tulla.

Siin on põhilised soovitused, et saaksid stressivabalt lennupileteid soetada:

  1. Ära kliki reisidiilidel, mis on vanemad kui 10 päeva.
  2. Kasuta julgelt Momondo otsingu lihtsaid filtreid. Saadaval kõrvalmenüüs.
  3. Keri allapoole, kui kahtlaselt kehvad lennupiletid esikolmikus.
  4. Keeldu edasimüüjate lisateenustest, kui neid reaalselt ei lähe vaja.
  5. Ära võrdle Wizz Airi lennupiletite hindu Momondo kaudu.
  6. Eelda kohustuslike lisatasude olemasolu lõpphinnas. Vabatahtlikud lisatasud on eraldi.
  7. Probleemide korral võta ühendust lõpliku piletimüüja, mitte Momondoga.
  8. Oota kannatlikult kõikide otsitulemuste täielikku laadimist.