PÕHILINE: Milline kogemus on lennufirmaga LOT lendamisel?

 

LOT on pärast Nordicaga koostöö alustamist muutunud eestlaste jaoks senisest olulisemaks lennukompaniiks. Aeg-ajalt on esile kerkinud soodsaid lennupakkumisi, mida võimaldavad just nimelt mugavad ümberistumised Poola pealinnas. Varssavist on võimalik lennata paljudesse sihtkohtadesse, seejuures põhirõhuna Kesk- ja Ida-Euroopa ning mitmete kaugematesse sihtkohtadesse suundavatel lendudel.

Milline on LOT lendude pardakogemus?
Pärast ohtrate arvutuste analüüsimist leiame, et keskeltläbi tuuakse LOT-i lennukite põhilise miinusena välja kitsad turistiklassi istekohad. Osadel pikamaalende opereerivatel lennukitel on istekohtade paigutus 3x3x3 ehk kokku on ühes reas 9 istet. LOT lennutab lühematel Euroopas tehtavatel otsadel väiksemate lennukitega, mille puhul on samuti negatiivse asjaoluna rõhutatud kehva istmeruumi. Samas on 30-90 minutit kestvate lendude puhul istme laius ja jalaruum pisem mure.

Positiivse külje pealt on välja toodud, et mõned lennukompanii “tiivulised” on tõeliselt uue sisustusega ja mugavad, näiteks osad Boeing 737-400 lennukid. Teeninduse tase on lennufirmas kõikuv, kuid keskeltläbi pigem viisakas, sõbralik ja professionaalne.

Ja mida lendudel süüa saab?
Vajuta siia, et näha inimeste tehtud ja netti üles laetud pilte toidust, mida pakutakse LOT lendude pardal. Mitmed pildid pärinevad ajast, mil kõik snäkid olid lisatasu eest. Nüüd pakutakse tasuta suupisteid, kuid seejuures võib arvestada üsna minimaalse kogusega (Euroopa-sisestel lendudel). Lisaraha eest saab toitu juurde osta. Pikamaalendudel antakse rohkem süüa.

Milliseid piletitüüpe LOT pakub?

Euroopa-sisesed lennud

Poolakate lennufirma on jaganud piletitüübid kolmeks. SAVER, STANDARD ja FLEX. Allpool nähtavast tabelist selgub, et kõige odavam hinnaklass tähendab kuni 8 kg raskust käsipagasit, väikest snäkki & jooki ning võimalust koguda tagasihoidlik hulk Miles&More boonusprogrammi miile. STANDARD lubab lisaks eelnevale võimalust kohta valida, anda ära kuni 23 kg pagas ja teenida SAVER piletiga võrreldes veidi rohkem lennumiile. FLEX pakub võimalust muuta oma lennukuupäeva ja teenida täiendavaid miile.

a1

NB! Näiteks Momondost broneerides on Nordica lendudel LOT lennukoodid ja logod juures. Vaatamata sellele peaks arvestama, et Nordica piletihinnas sisaldub äraantav pagas (mitte üle 23 kg).

Kauglennud

Kui lend viib kaugematesse sihtkohtadesse (Euroopast välja), siis peab arvestama sellega, et äraantava pagasi kogus ja piirkaal sõltub reisi sihtkohast. Teisisõnu tasub konkreetse sihtkoha puhul LOT kodulehelt informatsiooni üle kontrollida. Vajuta siia, et näha täpsemat infot.

Millistesse sihtkohtadesse saab LOT-iga lennata?
LOT lendab paljudesse Euroopa suurematesse ja väiksematesse linnadesse. Laiemast maailmast võib menukamate sihtkohtadena välja tuua New Yorgi, Los Angelese, Tokyo, Seouli ja Pekingi.

a2

Kuidas leida kõige odavamad piletid?
Hoia silm peal Reisitarga pakkumistel, kuna sinna postitatakse regulaarselt internetiavarustest leitud lendude hinnaüllatusi. Korduvalt on läbi käinud LOT-i pakkumisi, näiteks edasi-tagasi lend Tallinnast Slovakkiasse vaid 103 euro eest.

Leave a Comment