Reisidiilid – murrame 10 müüti odavate lennupakkumiste kohta

 

Lennuleiud. Odavad lennupakkumised. Reisidiilid. Heal lapsel mitu nime, eks! Tegelikult pole tähtis, kuidas me internetist leitud ja Reisitark Facebook lehele postitatud soodsaid lennureise nimetame. Oluline on mõista, kuidas säästuhinnaga lendudest jagatud info võib reisikulusid üllatavalt kahandada. Esmalt vaatame põhilisi reisidiilidega seotud müüte, seejärel anname kasulikku edasist lugemist lennupakkumiste jälgimiseks.

Müüt #1
Lennupakkumised on ainult neile, kel rahaga kitsas käes

Õnneks on see arusaam peaaegu kadunud. Mõelgem sellele. Edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast New Yorki on ühe ja sama lennufirmaga, samas teenindusklassis ning samal kuupäeval-kellaajal väljumisele võimalik osta 300-1000* euroga. Kõik oleneb sellest, millal ostu sooritada. Sama pileti eest rohkem makstes täiendavaid hüvesid ei saa. Küsimus pole mitte rahalistes võimalustes, vaid tarkades otsustes. Nii madalama kui vägagi kõrge sissetulekuga inimesed tulevad selle peale, et mitmeid sadu eurosid sama lennu eest maksta on pehmelt öeldes rumal.

Müüt #2
Odavad lennupakkumised järgivad kindlaid reegleid

Lennupiletite hindade kujunemises on võimalik teha kindlaks trende ja suundumusi, kuid lõpliku lennupileti maksumuse panevad paika nii nõudlus, sooduskampaaniate olemasolu, inimlikud/süsteemi vead hindade sisestamisel, hooajalisus ja muude faktorite koosmõju. Lendude hinnasiltide kujunemine on nagu ilm versus kliima. Meil on pea võimatu öelda, mis ilm on 24. oktoobril 2022. aastal. Aga me võime arvestada asukoha kliimat. Eestis on suur tõenäosus pigem vihmaseks ja jahedamaks ilmaks. Temperatuur jääb arvatavasti 5-12 soojakraadi vahemikku. Samamoodi pole võimalik ennustada, kui palju maksab selle aasta 12. novembril ostetud kohale+koju lennupilet Tallinnast Dublinisse järgmise aasta maikuuks. Sellegipoolest võime mõelda lendude “kliima” peale ja oletada, et terve novembrikuu jooksul võib ilmuda maikuuks pileteid 60-80 euro eest kasutades Ryanairi teenuseid.

airport-1192440_640

Müüt #3
Soodsad lennud toimuvad vaid odavlennufirmadega

Kohe kindlasti mitte! Lõviosa Reisitarka üles riputatud pakkumistest Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse, Aasiasse ja Aafrikasse toimuvad traditsiooniliste lennufirmadega nagu Lufthansa, SAS, Turkish Airlines, Etihad, Finnair jne. Tõsi, Euroopa suundadel pärinevad jällegi suurem osa odavatest lennupakkumistest erinevate odavlennufirmade repertuaarist.

Müüt #4
Odavlennufirmadega lennates on üks jama teise otsa

Paraku on inimestel sooduskandjatega lennates tekkinud probleeme, kuid tülisid võetakse üles kõikide vähegi suuremate lennukompaniidega. Enamjaolt on tulipunktiks ikkagi see, et odavfirmadel on väga kindlad reeglid pagasi, lennule registreerimise ja muude toimingute osas. Kui reeglid endale selgeks teha, siis on jamadeks kõvasti väiksem tõenäosus. Samal ajal võib rahaline kokkuhoid olla jahmatav. Näiteks oleme postitanud regulaarselt odavlendude kombineerimise tulemusel saadud pakkumisi, mida kasutades on meie jälgijad lennanud edasi-tagasi Tallinnast Lõuna-Euroopa sihtpunktidesse (Itaalia, Kreeka, Hispaania ja teised võrratud puhkusepaigad) alla 100 euroga.

luggage-1436515_640

Müüt #5
Ise odavlendude broneerimine on õudne tüütus

Enam pole, sest me tegime 1-2-3 õpetused nii Ryanairi, Wizz Airi, easyJeti, Norwegiani kui Vuelingi lennupiletite broneerimise jaoks. Momondo kasutamise juhised on juba tükk aega iga Reisitarga reisidiili juures “knopkaga tahvlil”. Alati võib küsimuste korral meile Facebooki sõnumi saata. Aitame, kui saame! P.S. Mitmed odavlennufirmad on broneerimise protsessi tunduvalt lihtsustanud pärast ohtrat negatiivset tagasisidet. Ryanair on suurepärane näide.

Müüt #6
Pakettreiside austajatel pole mõtet lennupakkumisi jälgida

Iseenesest ei tule lennupakkumistega kaasa tuusikut koos transfeeride ja majutusega. Mõned diililehed postitavad ühe majutusvõimaluse näidiseks, kuid see on mõeldud majutusportaali suunamiseks, kuna lehe omanikud teenivad broneeringute pealt komisjonitasu. Samas on võimalik reisibüroodest tellida eraldi kõik-hinnas majutuspakett uhkes hotellis, ent samal ajal tšarterlennu pealt mõnda lennudiili kasutades arvestatava hulga eurosid säästa. Kombineerida on alati võimalik ja reisimist või puhkamist ei pea ainult must-valgete lahendustena nägema.

abu-dhabi-1435962_640

Müüt #7
Mida maksad, seda saad!

Erinevalt hotellide pakkumistest ei pruugi see ütlus lendude puhul sugugi kehtida. Juba esimese müüdi puhul kummutasime mõtte nagu lennupakkumised on ainult neile, kes on nõus vähesema kvaliteedi pealt kompromisse tegema. Suurepäraselt illustreeriv näide sellest on veahinnaga lennupiletid ja äriklassi hinnapommid. Mõnikord on võimalik äriklassi lendude pealt hoida kokku pea tuhat eurot, kui lennukompanii on pannud ostmata jäänud istekohad välkmüüki. Samuti on veahindadega. Kui firma otsustab klientidele vastu tulla ja Euroopast Ameerikasse saabki 40 euroga lennata, siis on tegu reisijatele puhtakujulise finantsvõiduga. Odavam hind, aga sama kvaliteet ja sisu.

Müüt #8
Lennujaamast saab alati viimasel hetkel megapakkumisi

Jah, üksikud õnnelikud jäävad elu lõpuni meenutama, kuidas viimasel hetkel lennuterminali ilmudes kommihinna eest pardakaardi taskupõhja sai lükatud. Viimasel ajal on aga lennupiletite majandus pigem kaldunud sinnapoole, et inimesed on nõus olude sunnil päev või paar enne väljumist suurema summa välja käima. Oluliseks erandiks on tšarterlendude viimase hetke pakkumised. Niiviisi on tõesti olnud võimalik lennata näiteks edasi-tagasi Helsingist Tenerifele tavapärase 395 euro asemel ainult 95 euroga.

palm-trees-1277243_640

Müüt #9
Otse lennufirma kodulehelt ostes on kõige odavamad hinnad

easyJet ei anna kellelegi oma ametlikul kodulehel teada, et Tallinnast Londonisse lennates on tagasilend Ryanairiga odavam. Aga Expedia, Momondo ja muud portaalid ei jäta seda rõõmustavat asjaolu saladuseks. Seega pole otse ostmine alati rahaliselt kõige nutikam valik.

Müüt #10
Teisipäeva pärastlõuna on parim aeg piletite ostmiseks

Lennupiletite hinnastamine on tänaseks päevaks liiga dünaamiline ja ettearvamatu protsess, et niivõrd julgete väidetega välja tulla. Ikkagi kordub see igihaljas “tarkusetera” aeg-ajalt nii kodumaises kui rahvusvahelises meedias. Unustagem selle! Päriselu on palju keerulisem kui too kunagi statistilise meetodi abil konstrueeritud rusikareegel.

*Konkreetne New Yorgi lennupiletite hinnavahemik põhineb ühel jälgimise all olnud sooduspakkumisel, mis aja möödudes kasvas, kuni nädal enne väljumist maksis juba üle 1000 euro.

Mida veel lugeda?

Soovitame odavatest lennupakkumistest veelgi rohkem lugeda loost, mis kannab väljakutsuvalt pealkirja Eestist Maldiividele 59 € ehk lennupakkumiste ABC.

Leave a Comment