Tund aega pimedas, helikindlas ja soolaveega täidetud vannis? Floating on kordades lõõgastavam tegevus, kui võiks esialgu arvata!

Mis asi on floating? Kui ma ühel päeval Tallinna kesklinnas ühe madala kortermaja keldrikorrusele suundusin, siis polnud eesolevast veel sügavamat ettekujutust. Kenasti kujundatud privaatse ruumi esiossa oli võimalik riputada üleriided, et enne seansi algust pesust läbi käia. Seejärel ootas ees täielik tundmatus, kuna kätte oli jõudnud aeg kambrisse ronida. Klaustrofoobide õudusunenäkku (olgu öeldud, et floatinguga on inimesed end kitsaste kohtade hirmust terveks ravinud) sisenedes tuleb mõistmine, et selles parajalt kitsukeses kambris on väga mõnus olla. Vesi kannab keha täies ulatuses pinnal ja tekitab kummaliselt meeldiva kaaluta oleku tunde. Elava fantaasia korral on võimalik ette kujutada avakosmoses hõljumist või vanajumala kombel pilvepiiril lebamist. Loomulikult võib niisama mõtteid mõlgutada, sest kiiret pole kuhugi ja seansi lõppemisest annab märku kõlaritest kostuv mahe muusika. Kambris aja veetmise üks suurimaid väärtusi on tänapäevase kõiki viite meelt pommitava ülekülluse katkestamine ja tunniks ajaks ümbritsevast maailmast eraldumine. Samal ajal on floating füüsiliselt nauditav tegevus, kuna lihased üle terve keha on lõdvestunud ja äärmiselt rahulikus olekus. Mõtteid veeretades ja end ühest kambri seinast teise põrgatades sai aeg varsti ümber ning hakkaski kõlama sulnis kitarrimuusika. Pärast seanssi valdas äärmiselt lõõgastunud meeleolu, lihastele mõjus see puutevaba massaažina ning tuju oli kiirel ajaperioodil ebatavaliselt rahulik. Majast väljudes võttis vastu juulikuiselt kuum päike ja selle kiirtest kantuna jõudsin, et floating jääb kindlasti pingelise perioodi lõõgastusvahendite “tööriistakasti” ning elamuseks, mida soovitan kasvõi kaaluta oleku kogemiseks.

Floatingu kamber eemaldab meeled ümbritsevast ruumist, kuivõrd seanssi on võimalik soovi korral teha täielikus pimeduses ja vaikuses. Floatingu käigus hõljub inimene 33% soolasisaldusega 35-kraadises vees ning seal pole võimalik tunnetada oma kaalu ega keha ümbritsevat keskkonda. Tegu pole täiesti tavalise soolaga, vaid vannis kasutatakse magneesiumirikast Epsomi soola. Aine aitab vähendada stressi, lihaspingeid, unepuudust ja erinevaid valusid. Lisaks toniseerib sool keskendumisvõimet, närvisüsteemi ja naha tervist.

Kui tahad ise floatingut proovida, siis saad seda teha siit.

One Comment

  1. Marko Rõõmusoks says:

    Tore teada, et meil floating on ka olemas. 🙂

Leave a Comment