Teejuht: reisi võimalikult soodsa hinnaga Eestist Malaisiasse

 

Malaisia on Kagu-Aasias tõeline magnet! See on erinevate kultuuride sulatuspott, mis pakub lõpmatult avastamist pisikestel eksootilistel saartel, matkaradasid vihmametsades ja põnevaid tegevusi erinevates lõbustusparkides. Troopilise ilmaga õnnistatud piirkonnas on aastaringselt soe, ent aprillist oktoobrini võib arvestada mussoonide ajaga. Siiski on hea ettevalmistuse korral tegu aastaringse sihtkohaga, kus ei tohiks kellelgi igav hakata! Järgnevalt vaatamegi lähemalt, kuidas Tallinnast või lähinaabrite pealinnadest võimalikult soodsa hinnaga lennupiletid Malaisiasse hankida.

Kuidas lennata soodsalt Tallinnast Malaisiasse?
Läbi aegade on Tallinnast korraldatud mitmeid sooduskampaaniaid ja saadaval on olnud reisidiile Malaisia suuna lendudele. Kõige soodsamad piletihinnad on alanud 380 eurost KLMiga Amsterdami kaudu. Siiski on soodne hind suhteline mõiste, kuna KLMi puhul on erinevad reisidiilide saidid pakkunud odavaks pakkumiseks lennupiletite maksumusi alates 390 eurost kuni 520 euroni. Lõviosa edasi-tagasi lennupiletitest Tallinnast Kuala Lumpuri on jäänud 500 euro suurusjärku. British Airways on väljastanud pileteid 495 euroga ja SAS või Finnair koostöös Qatariga 480 euroga. Kõige kallim “sooduspakkumine” on olnud 590 eurot, kuid see oli tol hetkel üsna õigustatud. Nimelt oli tegu väga mugavate ümberistumistega ja sel juhul on hinnalisa mõistetav. Tavapäraselt peaks ikkagi kiirete ümberistumiste eest Aasiasse veidi rohkem maksma, kui pole just tegu Finnairi müügikampaaniaga Tallinnast.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Ehk on Malaisiasse odavam lennata Helsingist?
Sarnaselt Tallinnale on põhjanaabrite juurest toimunud stabiilselt üsna mitmeid soodushindade laviine jätkulendudega Kuala Lumpuri suunas. Helsingist on pakkunud kõige odavamaid hindu Turkish Airlines alates 385 eurost, Qatar Airways 420 eurost ja Cathay Pacific 490 eurost. Enamasti jäävad soodukad Helsingist 400-500 euro vahemikku. Seega pole just võimalik öelda, et Helsingist lende alustades oleks suur kokkuhoid, arvestades, et kui just Soomes ei ela, siis lisandub otsa veel Helsingisse reisimise kulu. Nagu järgnevalt näeme, siis oleneb kõik kindlast ajavahemikust. Mõnikord on odavam alustada pikamaalendu välisriigist, teinekord jällegi mitte.

Kust võiks veel Kuala Lumpurisse lennata?
Mõnikord on kuskilt algavad lennud keskmisest tunduvalt odavamad ja Eestist väljuvad jätkulennud tavalisest kallimad. Sel juhul võib kasulik olla mõne välismaise kampaaniahinna kombineerimine mõõdukate piletihindadega Eestist. Näiteks pakkus Emirates 470-euroseid lennupileteid algusega Saksamaalt, kuhu sai kohale sõita Lufthansaga Tallinnast umbes 130 euroga. Kui need piletid kokku panna, siis tähendab see edasi-tagasi piletite kogumaksumuseks 600 eurot. Olukorras, kus piletid samadeks kuupäevadeks on üle 800 euro, on tegu praktilise ja mõistliku lahendusega.

Sarnasel kombel pakkus Saudi Arabian Airlines (milline eksootika!) edasi-tagasi lennupileteid Milanost Kuala Lumpurisse 350 euroga. Täpselt samal ajal oli võimalik lennata Ryanairiga Tallinnast Milaanosse ligikaudu 50 euroga. Kokkuvõttes sai haruldase juhuse käigus lennata Tallinnast Malaisiasse Milano ja Saudi Araabia kaudu 400 euro eest. Muidugi pole sellised lahendused kõige mugavamad, kui lennatakse basseinipuhkusele suure perega. Sel juhul tasuks pigem jälgida jooksvaid sooduskampaaniaid. Siiski vajab mainimist, et leidub Eestis seiklushimulisi perekondi, kes reisikulude kokku hoidmiseks võtavad ette vahepeal ka pöörasemaid lennuplaane. Kuidas kellelegi!

Aga vaataks lätlaste poole?
Uurides lennupakkumiste maastikku Riia lennujaama seisukohast, siis väga suured erinevused Tallinnaga puuduvad. Pigem on isegi Tallinnast olnud Malaisiasse veidi rohkem pakkumisi saadaval. Siiani on olnud parimad hinnad lõunanaabrite juurest 450-460 eurosed lennupiletid Turkish Airlinesiga Istanbuli kaudu Kuala Lumpurisse.

Milliseid variante veel on?
Hankides väga soodsad lennupiletid teistesse Kagu-Aasia sihtkohtadesse võid kasu lõigata Aasia odavlennufirmade pakkumistest. Näiteks Bangkoki ja Kuala Lumpuri vahel käib üsna tihe liiklus (võttes kõrvale veel jätkulennud Singapuri kaudu) ja soodukaid on aeg-ajalt ikka saadaval.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment