Vahvad vahepeatused Norras

 

Karge, mägine ja kaunis – see on Norra. Ühel pilvisel reede hommikul väljusime Oslo Rygge lennujaamast. Järgmise lennuni oli aega 8 tundi ja lennujaamas aja parajaks venitamine tundus viimane asi, mida tahaks tol hetkel ette võtta. See on alati nii. Kui on vähegi võimalik lendude vahel lähedasi linnu külastada, siis küll tax-free poodide ja check-in kassade vahel ei soovi aega veeta. Pähe tekivad mõtted sellest, mida kõike ägedat võib näha turvaväravate ja eskalaatorite rägastikust põgenedes. Seekord otsustasime sõita linna nimega Moss. Ilm oli rõske ja krõbe – paar külmakraadi tundusid tol hetkel veidi soojemast Eestist tulnuna päris karmina. Linnakesse kohale jõudnuna võtsid meid vastu pargid, paadisild ja kena järveke, mille ümber sai teha improviseeritud matkamist. Viimane on küll kerge liialdus, sest rada põhjalikumaks matkaks just ei jätkunud, aga aktiivsemaks liikumiseks oli täiesti piisav. Võis ette kujutada, kui mõnus võib seal suvel olla.

Norras

Eriliselt jõudis see kohale, kui sai leitud mõnus kividele tehtud lõkkekoht. Soojemate ilmadega on see täiuslik koht, kus järve ääres lõket teha ja loodust nautida.

Tagasilennul maandusime taaskord samas lennujaamas, kuid seekord oli Norras pikemalt vaba aega, mistõttu hüppasime uuesti bussile. Seekord pealinna Oslosse. Teel linna möödusime majesteetlikust maastkust, punastest majakestest ja paljudest tunnelitest. Majutuse võtsime bussijaama saabudes mobiili kasutades Booking.com kaudu viimasel hetkel.

Norras

Kaks registreerimisautomaati

Huvitav oli see, et Citybox Oslo hotellis puudus vastuvõtulaud ja selle asemele oli tehtud elektrooniline süsteem. Pidime sisestama dokumentide andmed ja broneeringukoodi ning voila – toavõtmeks mõeldud magnetkaart hüppaski aparaadist välja.

Norras

Tavaline tuba CityBoxis

Hotell oli Oslo hindu ja viimase hetke ostu arvestades üsna mõistliku hinnaga, nii 90 EUR ringis. Seda majutuskohta võib täiesti julgelt soovitada, sest see asub kesklinnast vaid 100 m kaugusel. Muidugi sai mindud vaatama Oslo ooperimaja, mis oli hiljutise lumesaju tõttu paras koht uisutamiseks. Trepid olid ikka väga libedad. Sealt on mõnus alustada veeäärset teekonda, et saada pealinnast paremat pilti.

 

Tallinna poole lennates tekkis küll tunne, et Norra on koht, kus võiks pikemaltki aega veeta. Ehk matkata vabas looduses, vallutada mõni mäetipp või teha jalgrattaretk mööda rannikut.

Norras

Talvine päikeseloojang mere ääres jalutades

 

Leave a Comment