Reis Mauritiusele: kuidas osta soodsad lennupiletid?

 

India ookeanis asuv Mauritius võõrustab kõiki külalisi kookospalmide, valge liivaga randade ja türkiissinise veega. Saar ise polegi niivõrd suur, isegi Saaremaal on rohkem pindala! Parim aeg Mauritiusele minekuks on oktoobrist aprillini, kuid sellegipoolest leidub puhkajaid, kes eelistavad külastada seda saareriiki aastaringselt.

Tegu on küll pisikese riigiga, ent koha peal on võimalik leida palju tegevusi alates matkamisest ja sukeldumisest, lõpetades paadiretkede ja basseini ääres peesitamisega (otse loomulikult!). Järgnevalt teemegi ülevaate, millised lennupiletite reisidiilid tulevad kõne alla, kui unistuseks on Mauritiuse reis!

Mauritiuse lennupiletid? Kolm kategooriat!
Oleme teinud põhjaliku uurimistöö, et mõista, kuidas on kõige soodsam Eestist Mauritiusele saada. Põhimõtteliselt jagunevad lennupiletid kolme kategooriasse: viimase hetke sooduslennud, regulaarsed reisidiilid ja tavahinnad. Vaatame igaühte eraldi lähemalt…

Viimase hetke sooduslennud
Eestit ümbritsevast regioonist on siiani saanud kõige soodsamalt Mauritiusele, kui kasutada erinevate reisikorraldajate viimase hetke pakkumisi. Teisisõnu on olnud pakkumisel edasi-tagasi lennupiletid Stockholmist Mauritiusele 196 euro ja Helsingist Mauritiusele 295 euro eest.

Mõlemal korral oli pakkujaks TUI, kes opereerib tšarteripõhiseid otselende algusega Skandinaaviast paljudesse eksootilistesse sihtkohtadesse. Nii Stockholmist kui Helsingist algava väljalennu kasutamise puhul oli aega reageerida paar tundi, seejuures väljus lend umbkaudu kahe päeva pärast.

Tegu pole pakkumistega, mis aitaksid puhkajaid, kellel on vaja pikalt asju ette planeerida. Siiski leidub meie hulgas piisavalt inimesi, kellel on veidi paindlikum graafik või kes juba on puhkusel, kuid pole ühtki reisi endale ette broneerinud. Neile võivad viimase hetke lennupakkumised kujuneda suurepäraseks viisiks, kuidas hoida kokku arvestatav hulk raha lennupiletite maksumuse pealt.

Muidugi olid need kaks toodud näidet Mauritiuse puhul absoluutne hinnamadalik. Tavaliselt jäävad Helsingist algavate viimase hetke lendude hinnad pigem 300-450 euro vahemikku. Kõlab võrdluses palju kallimalt? Tegu on jätkuvalt tavapiletitega võrreldes tunduvalt soodsamate pakkumistega. Mauritiusele pole sugugi odav lennata!

Regulaarsed lennudiilid
Mauritiusele lendavad nii mõnedki suured lennufirmad, mistõttu on aeg-ajalt võimalik osta tavapärasest soodsamate hindadega lennupileteid sellele eksootilisele saarele. Siiamaani on jäänud lõviosa soodushindadest 600-700 euro vahele. Vahepeal on pärast koroona algust olnud stabiilselt hindu vahemiku 500 eurot kuni 570 eurot.

Tallinnast Mauritiusele on saanud sooduskampaaniate käigus nii Air France’i, Turkish Airlinesi’i kui Lufthansa teenuseid kasutades. Taoliste soodushindade suur eelis on see, et neid on erinevalt Soome ja Rootsi tšarterite diilidest võimalik pikemalt ette planeerida.

Mõnel korral on keskmisest soodsamaid pileteid saadaval üle poole aasta enne reaalset väljalendu. Küll aga vajab mainimist, et traditsiooniliste lennufirmade (nagu Lufthansa) repertuaarist leiab imeharva Mauritiuse lennupileteid, mis oleksid alla 600 euro.

Tõsi, need on küll saadaval teistest Euroopa linnadest, kuid sel juhul lisandub arvestatav kulu Tallinnast täiendava pileti ostule. Seega, kui saad edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Mauritiusele alla 700 euro eest, siis võid arvestada, et tegu pole sugugi halva reisidiiliga!

Tavahinnad Tallinnast Mauritiusele
Üldjoontes jäävad tavalised lennupiletite hinnad 720-850 euro vahemikku, kui kuupäevadega mitte liialt valiv olla ja osta piletid vähemalt 3-4 kuud ette. Kui kuupäevad on väga jäigad või ette ostmise aeg suhteliselt lühike, siis võivad vabalt hinnad küündida 800-1200 euroni.

Loomulikult kerkib alati küsimus: kas odavam oleks lendu alustada Riiast või Helsingist, isegi kui lisada juurde täiendavad transpordikulud? Kui tegu pole just erandliku kampaaniaga, siis vähemalt tavapiletite korral ei pruugi Lätti või Soome minek ära tasuda. Kõrvutades Tallinna, Riia ja Helsingi tavahindu poole aasta pärast, leidsime, et keskmiselt on isegi Helsingist lennu alustamine veidi kallim.

Tavahindade kasutamisel leiduvad omad plussid, millest suurim on paindlikkus. Mõnikord tahaksid koheselt lennupiletid ära osta ja puhkust planeerima hakata, mitte oodata lennudiilide pakkumisi. Samas ei saa salata, et kui reisida koos mitme inimesega, siis võib pakkumisi kasutades säästa olulise rahasumma. See võib küündida sadade ja sadade eurodeni.

Saa kohe odavaimad lennupiletid meilile SIIT! 🔥

Spämmivaba uudiskirjaga saad jooksvalt megapakkumistest osa!

Leave a Comment