Lennupiletid Roheneemesaartele: kuidas leida soodsaid reise?

 

Atlandi ookeanis asuvad Roheneemesaared moodustavad küll ühe riigi, ent üksikud saared on teineteisest parajalt erinevad. Leidub nii rohelisi oaase kui ka täielikku kõrbestumist. Siiski ühendab neid erinevaid saari mõnus kliima, sest aastaringne keskmine temperatuur on 23-25 kraadi. Viimastel aastatel on Roheneemesaared, samuti tuntud kui Cabo Verde või Cape verde, eestlaste seas rohkem populaarsust kogunud, kuna sinna saarestikku on üha enam olnud pakkumisel soodsaid lennupileteid. Käesolevas artiklis teemegi põhjalikuma ülevaate, milliste hindade, lennukompaniide ja muude asjaoludega peaks arvestama, kui plaanid puhkust Roheneemesaartele…

Peamiselt jagunevad võimalikud piletiostud Roheneemesaartele kolme kategooriasse: viimase hetke pakkumised, lendude kombineerimine ja tavapiletid. Just sellises järjekorras on need skaalal “odavamast kallimaks”.

Viimase hetke lennud
Peaaegu kõik siiani eestlasi puudutanud sooduspakkumised Roheneemesaartele on olnud ühte või teist pidi seotud Helsingist ja Stockholmist algavate viimase hetke tšarterlendudega. Nimelt jääb nendel lendudel tihti vabu istekohti üle, mistõttu pannakse need soodsama hinnaga müüki. Kõige odavamad piletid on alanud 150 eurost edasi-tagasi lennu eest Helsingist Roheneemesaartele. Arvestades sihtkohta kaugust, siis tegu oli tõeliselt soodsa hinnaga. Tavaliselt jäävad aga viimase hetke piletid 200-350 euro vahemikku. Konkreetne hind sõltub mitmetest asjaoludest: mitu päeva on väljalennuni jäänud, kui palju kohti on tühjad jne. Keskeltläbi pannakse soodushinnaga tšarterlendude kohad müüki paar tundi kuni 1,5 nädalat enne väljalendu. Eestlastele ei valmista probleemi, kui väljalend on järgmisel päeval, kuna tavaliselt on ikka Tallinki või Viking Line’i liinireisidele pileteid saadaval. Küll aga ei pruugi taolised pakkumised sobida neile, kellel vajab graafik töö või muu elutegevuse tõttu üsna pikaaegset ette planeerimist.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Lendude kombineerimine
Meie regioonist on tavapäraselt ainsad sooduspakkumised Roheneemesaartele just nimelt eelpool kirjeldatud viimase hetke reiside kaudu. Vahepeal on saadaval väga mõistlike hindadega lende Cabo Verde saarestikku nii Saksamaalt kui Suurbritanniast. Tavahindade korral ei tasu eraldiseisvaid pileteid niivõrd kaugele võtta, kui mõnikord on saadaval pileteid hinnavahemikus 120-240 eurot. Sel juhul võib isegi lisanduvate lendudega tulla koguhind tunduvalt odavam tavapärastest hindadest algusega Tallinnast, Riiast või Helsingist. Eriti kehtib see lennujaamade puhul, kuhu saab sooduskampaaniate käigus vaid paarikümne euroga kasutades Ryanairi, easyJeti või Wizz Airi lennuliine. Kombineerimise korral võib hea õnne korral saada piletid kätte alla 300 euroga.

Tavapiletid
Roheneemesaartele lendamine on tavapiletite hindu vaadates pigem kallis. Tallinnast algavaid lende pole mõtet üldjuhul otsima hakata, kuna esile kerkivad peaasjalikult 1500-2500 eurosed lennupiletid. Pigem on mõistlik uurida, milliste hindadega saab lende alustada Helsingist. Seejuures on üks soodsamaid sihtkohti Praia, kuna kõige odavama hinnaga lennud algavad 700-800 eurost, ent küündivad pahatihti üle 1000 euro. Kui sihtkohaks on Sal, siis jäävad taskukohasemad hinnad 900 euro ringi. Alati on võimalik jätta traditsiooniliste lennufirmade pakkumine kõrvale ja uurida, millise rahasumma eest saaks osta tšarterlendude pileteid tavahinnaga. Need võivad nii mõnelgi juhul olla ikkagi odavamad, kui lennata näiteks Lufthansa ja TAP Portugaliga.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment