Kuidas Eestist Liechtensteni (säästvalt) reisida?

 

Liechtenstein on üks huvitav paik. Sellest vürstiriigist on maailmas ainult viis väiksemat riiki. Liechtensteinis asub ainult 37 000 elaniku ringis inimesi ja pindala on 160 km². Kusjuures maailmas on ainult kaks riiki, mille naaberriigid on samuti merepiirita riigid: Usbekistan ja Liechtenstein. Rändurid soovivad kindlasti seal vähemalt korra elus ära käia. Aga kuidas sinna Eestist kohale saada? See artikkel ongi pühendatud teemale, kuidas võimalikult soodsa hinnaga Eestist Liechtensteini reisida.

liechtenstein-176116_640

Kas Eestist saab otse Liechtensteini lennata?
Ei saa. Liechtensteinis pole ühtki lennujaama, vaid üks helikopteri maandumisplats riigi lõunaosas. Kaks lähimat lennujaama on Saksamaal asuv Friedrichshafen ja Šveitsis paiknev St. Gallen-Altenrhein. Viimasega pole mõtet arvestada, kuna sealt opereerivad vaid mõned tšarterlennud. Tallinnast jõuab Friedrichshafenisse Lufthansaga vahemaandumisega Frankfurdis ja hooajaliselt Turkish Airlinesiga Istanbulist ning easyJetiga Londoni kaudu.

Odavlennufirmadega on mugavaid ühendusi Friedrichshafenisse raske leida. Nimelt ei klapi lennuajad hästi nii Tallinnast kui Riiast algavatel lendudel. Jah, hinnad võivad jääda küll 80-130 euro ringi, ent selliste lendude valimine toob kaasa lennujaamades ööbimisi või kolme järjestikuse lennu võtmist. Kolm järgemööda õhku tõusvat lendu tõstab lendudest maha jäämise tõenäosust. Taskus on Ryanairi ja easyJeti piletid? Siis on see üsna kehv lugu, sest uue lennu eest peab ise tasuma.

Lufthansaga on Tallinnast mugav Friedrichshafenisse lennata, sest nii mõnelgi kuupäeval võivad olla mõnusalt lühikesed ümberistumisajad Frankfurdis. Hinnad jäävad üldjuhul edasi-tagasi piletite puhul 180-230 euro vahemikku. Kuu aega ette ostes juba 270-300 piirimaale. Osta piletid piisavalt vara, et mitte rohkem maksta!

Friedrichshafenist saad Vaduzi paari rongiga: sõida Liechtensteini pealinna Lindau ja Feldkirchi kaudu.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

architecture-286299_640

Aga tahaks hoopis Šveitsi kaudu kohale saada. On see võimalik?
Jah, see on mõnikord isegi odavam variant võrreldes Saksamaa kaudu Liechtensteini jõudmisega. Teisisõnu pead maanduma Zürichis ja sealt minema rongiga pisiriiki Sargansis asuva peatuse kaudu. Seejuures võib arvestada, et Tallinnast Zürichisse on võimalik saada 130-190 euroga võrdlemisi sagedasti. Soodsamad lennud toimuvad airBalticuga Riia kaudu. Kokkuvõttes on siis marsruut järgnev: Tallinn-Riia (lend), Riia-Zürich (lend), Zürich-Sargans (rong) ja Sargans-Vaduz (rong). Esimene rongisõit võtab umbes tunnikese ja teine ligikaudu 10 minutit.

liechtenstein-553056_640

Ei taha lennata!
Eestit ja Liechtensteni ükski meri ei lahuta. Seepärast on tõesti võimalik sinna minna nii auto kui bussiga. Autosõidu puhul võid sõita terve maa isikliku autoga või sõita alguses bussiga ja seejärel mõnest vahepealsest linnast sõiduk rentida. Bussireis võib tulla väga varajasel broneerimisel (ja sooduskampaaniate ajal) lennuvariantidest isegi soodsam. Suund saab olema Tallinn-Riia, Riia-Praha ja Praha-Bregenz. Seal tuleb buss vahelduseks rongi vastu vahetada ja sõita pool tundi Bregenzist Feldkirchi. Pisike Austria mägilinnake asub väga lähedal Liechtensteinile ja sealt on võimalik isegi pikema jalutuskäiguga üle piiri ära käia. Buss sõidab sealt Liechtensteini pealinna Vaduzi umbes 45 minutit.

Veel mingeid variante?
Tegelikult pole ju piire. Kui määravaks pole raha või aeg, siis võid näiteks…

a) raha kokkuhoiuks osta odavaimad lennupiletid Milaanosse sooduskampaania ajal ja sealt vaikselt põhja pole hääletada või…
b) aja kokkuhoiuks osta kalleimad piletid Friedrichshafenisse, mille puhul oleks ümberistumisaeg võimalikult lühike.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment