Finnair võimaldab klientidel lennata puhtama südametunnistusega

 

Finnair hakkas pakkuma CO2 tasaarvestuse teenust, mis võimaldab klientidel toetada süsinikuheite vähendamise projekte või biokütuse kasutamist.

„Tahame pakkuda parimaid lahendusi vastutustundlikele lennureisijatele,” lausus Finnairi tegevjuht Topi Manner. „Lennundusel on mitmeid positiivseid majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid ning Finnairile on oluline panustada lennureiside veel vastutustundlikumaks muutmisesse. Paljude igapäevaelus kasutatavate toodete kaubavedu teostatakse õhutranspordiga, lennuühendused võimaldavad rahvusvahelist kaubandust ja suhtlust, ning reisitööstus on paljudele riikidele peamine sissetulekuallikas ja tööhõive tagaja,“ ütles Manner.

Finnairi klientidel on võimalus toetada CO2 emissiooni vähendamise projekti, mis panustab ebaefektiivsete põletusseadmete väljavahetamisesse Mosambiigis. Vanade pliitide asendamine efektiivsematega vähendab kasvuhoonegaaside õhkupaiskamist ja metsaalade raadamist. Kogu teenustasu läheb projekti jaoks otse Põhjamaade Keskkonnainvesteeringute Korporatsioonile (NEFCO).

CO2 tasaarvestusteenuse hind on edasi-tagasi lennu puhul Soomes üks euro, Euroopa siselendudel kaks eurot ja kuus eurot kontinentidevahelistel lendudel. Tasu põhineb keskmistel heitkogustel ja ühe tonni CO2-heite vähendamise hinnal.

Kliendid saavad toetada ka biokütusega lendamist, mis vähendab CO2-heidet sõltuvalt toorainest 60-80 protsenti. Finnairi klientidel on võimalus osta biokütust 10, 20 või 65 euro eest, et vähendada heitkoguseid edasi-tagasi lendudel Soomes, Euroopas või kauglendudel.

Finnairi biokütuse teenuse partner on SkyNRG ja biokütust toodetakse kasutatud toiduõlist Californias.

„Push for change“ teenus on kättesaadav Finnairi kodulehel ja selle eest saab tasuda ka Finnair Plus’i lennupunktidega.

Rohkem infot teenuse kohta: https://www.finnair.com/pushforchange

Finnairi kohta

Finnair lendab Aasia, Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, tuues igal aastal ligi 12 miljonit reisijat enam kui 100 sihtkohta Euroopas. Lennufirma on esimene Euroopas, mille lennuparki kuulub uus A350 XWB lennuk. Finnairil on ainsa Põhjamaade lennufirmana Skytraxi 4-tärni hinnang. Lisaks on lennufirma üheksal järjestikusel aastal võitnud parima Põhja-Euroopa lennufirma tiitli. Finnair kuulub maailma juhtivate lennufirmade liitu Oneworld.