Veahinnaga lennupiletid – kasulik ülevaade 1 € lendudest

 

Kuidas on võimalik lennata 1 € eest Lõuna-Euroopasse või 175 € letti ladumisel omada lennupileteid Indiasse? Seekord teeme kokkuvõtte reisimise ja lennupiletite maailma loteriivõidust – veahinnaga lennupiletitest.

Enamasti peitub veahinnaga lennupiletite saladus tehniliste apsakate taga, näiteks jäävad piletihindade juurest puudu kütusetasud või kampaania käigus tehtav allahindlusprotsent saab juurde liigse nulli. Põhjuseid võib olla seinast-seina, aga tulemus on eranditult tulevaseid kliente rõõmustav.

Lennupiletid on üllatavalt odavad! Lausa nii odavad, et esmapilgul võivad tekkida kahtlused, kas tegu pole mitte mõne petuskeemiga. Kui neid pileteid saab hankida lennufirmade ametlikelt kodulehtedelt või teada-tuntud edasimüüjaltelt (eBookers, Momondo, Skyscanner jne), siis pole tarvis sulide kurja kätt karta.

1444569_65169537

Kui üldse kellegi vahelesegavat kätt karta, siis on selleks lennufirmade või online-turismibüroode juristid, kes suure rahakaotuse võimaluse valguses kibekiiresti tööle pannakse. Viimaste aastakümnete jooksul on olnud palju juhtumeid, mille käigus kellegi näpuvea või tehnilise viperuse tõttu müüakse üliodavaid lennupileteid.

Tavaliselt jaotuvad tulemused kahte lehte. Ühest küljest on lennufirmad aktsepteerinud veahindu ja lubanud inimestel lennata mõnikord kuni 95% odavamate lennupiletitega. Teisest küljest on olnud kompaniisid, mille juhtkond on tagajalgadele tõusnud ja otsustanud minna kohtuteed.

Tänaseks on üks levinud argument järgnev: “kui tarbija on teadlik, et tegu on veahinnaga, siis on õigus firmal raha tagastada ja mitte lennule lubada”. Küll aga vastupidisel juhul peaks lennufirma või edasimüüja ikkagi kliendile vastu tulema, kuna viimasel puudus igasugune aimdus piletihinna tagamaadest.

Tõsi, tänasel päeval on poolt-vastu argumenteerimine keeruline, kuna internetis liikuvate veahindade blogipostituste ja Facebooki uuenduste juures on tihti mõtlematult kirjutatud: VEAHIND!!!!!!: Rooma-New York 99 €. Hiljuti oli juhtum eBookersi Iirimaa portaalist ostetud piletitega, misjuhul said inimesed hankida 200-300 € eest soodsaid lennupileteid Riiast Indiasse.

Suur osa ostjatest olid Ida-Euroopa riikidest ja eBookers.ie väitis, et need ostjad tulidki erinevatelt sooduspakkumisi tegevatelt lehtedelt veahinnaga piletit noolima, kuna tavapäraselt nende riikide elanikud nii suurt ostuhuvi välja ei näita. Pettunud klientidele saadeti välja kiri, milles paluti maksta täiendav rahasumma või oodata senimakstud piletite eest tagasikannet. Alati ei lähe õnneks!

1207911_67279103

Kõige selle taustal pakume välja mõned kasulikud soovitused, et õnnelike juhuste kokkumängul veahinnaga lennupiletitest kasu lõigata:

  • Ära kasuta veahinnaga lennupileteid suure perereisi või tähtsa ärireisi jaoks, sest alati säilib võimalus erinevateks jamadeks. Veahinnaga lennupiletid sobivad suurepäraselt spontaanseks seljakotireisiks või põnevaks reisikatsetuseks. Lihtsalt tasub alati meeles pidada, et nende ostmisega võib kaasa tulla närvi- ja rahakulu (viimast juhul, kui kiusatus reisida on suur ja ikkagi tekib tunne, et täiendava rahasumma maksmine on tehtav).
  • Jälgi Reisitark Facebooki lehte, kuhu kogutakse kokku internetiavarustest kõik Eestist ja lähiriikidest väljuvate lendude sooduspakkumised, diilid ja kampaaniad. Loomulikult sattub nende hulka aeg-ajalt magusamaid pakkumisi, näiteks veahindu.
  • Kui kuskil on kirjas, et saadaval on veahinnad, siis ära kasuta linki, mis sellelt lehelt otse pakkumise juurde viib. Pigem tee kindlaks, kuhu lehele on suunatud ja siis mine sinna iseseisvalt ning vali vastavalt välja reklaamitud kuupäevad. Miks? Nimelt vähendab see tõenäosust, et firma saaks piletite müümisest taganeda kasutades väidet, et pileti ostja oli hinna tagamaadest teadlik ja ostmise läbi üritas “firmalt raha välja petta”.
  • Veahinnaga piletite hankimise aeg on lõviosal juhtudest väga üürike. Need võetakse vahel maha juba mõne tunni möödudes. Heal juhul möödub piletipakkumise ringlemise algushetkest ööpäev, misjärel see müügisüsteemidest koheselt maha võetakse. Kui kuupäevad sobivad, siis ei tasu pikalt mõelda ja lennupiletid lihtsalt kiiresti ära võtta. Pärast on küll aega “kodus seletada”.
  • Ära hakka kohe pärast piletite ostmist majutust ja muud transporti broneerima. Kui lend pole kohe ukse ees, siis on kasulikum oodata mõned nädalad või pikemaajalise plaani korral paar kuud. Muidu võib tekkida olukord, kus lennupiletitega on vesi ahjus, aga hotellide eest juba mitmesaja eurosed broneeringud tehtud.
  • Kindlasti ei tasu võtta lennufirmaga ühendust ja küsida enne või vahetult pärast ostmist, kas need hinnad on ikka õiged. Sel juhul võetakse üsna ruttu sellise hinnaga piletid maha, mis takistab teistelgi hea hinnaga reisida ning kui äsja soetatud piletite kohta küsida, siis võidakse teatud juhul täiendav arve saata. Kõige kasulikum on hoida madalat profiili ja paluda seda teistelgi teha. Lennufirmad opereerivad meeletult suurte summade maailmas ja mõned veahinnaga piletid veel ühtki kompaniid põhja ei lase.
  • Kui oled saanud lennufirmalt või reisibüroolt kindla kinnituse ehk pileti numbri kätte, siis võib juba julgemalt hakata plaane tegema. See soovitus käib nende kohta, kes ei saa koheselt pileteid kätte ja peavad nende saamiseks ootama või e-kirju saatma.

Lõpetuseks, postituse pealkiri viitab aastatetagusele juhtumile USAs. Lennufirma United müüs 0 $ lennupileteid, juurde lisandusid vaid 5-10 $ maksude eest. Lennufirma kinnitas peatselt, et nad aktsepteerivad praktiliselt tasuta müüdud pileteid.

Liitu kohe meie spämmivaba uudiskirjaga SIIT! 🔥

Nii saad jooksvalt sarnastest megapakkumistest osa!

.

Leave a Comment