Lennud Tallinnast – säästa raha teades 2016. aasta võimalikke trende

 

Jagame teiega 2015. aasta jooksul Reisitarga igapäevase töö käigus märgatud trende, mis suure tõenäosusega jätkuvad järgmisel aastal ja aitavad kõigil leida odavamaid lennupileteid algusega Tallinnast.

clouds-255012_1280

Turkish Airlinesiga teise maailma otsa odavalt ja mugavalt
Korduvalt Euroopa parimaks lennufirmaks valitud Turkish Airlinesil on Eestist vahetevahel tõeliselt odavaid kauglendude pakkumisi. Näiteks 2015. aasta jooksul postitasime edasi-tagasi Tallinnast Hong Kongi 349 €, Tallinnast Los Angelesse 399 €, Tallinnast Tokyosse 499 € jne. Kui pisteliselt Türgi lennufirma kauglendude hindu kontrollida, siis võivad need hirmutavalt kõrgeks küündida (economy klassis Tallinnast Singapuri 1599 €). Ilmtingimata ei illustreeri suured numbrid Turkish Airlinesi läbivaid hindu, vaid pigem annab see märku odavama hinnaklassi piletite otsa lõppemisest või hinnakampaania puudumisest.

Ryanairiga Tallinnast Kanaaridele ei saagi? Pole hullu!
Tallinnast ei lenda päevas kümnete ja kümnete kaupa odavlende nagu mõnest Euroopa sõlmpunktist. Sellegipoolest lennatakse algusega Eestist üsna odavate hindadega ümber terve Euroopa. Kuidas see käib? Põhiliselt on kaks varianti.

a. Odavlennufirmade erinevate lendude ajad klapivad hästi, näiteks väljub Tallinnast kl 9.30 Ryanairi lend Oslo Ryggesse ja sealsest pisikesest lennujaamast väljub lend Kreetale kl 13.45. Kui mõlemad piletid on soodsa hinnaga ja sarnaselt sobilikud ühendused kehtivad tagasilennuks, siis on võimalik põnevatesse sihtkohtadesse üllatavalt odavalt lennata. Näiteks edasi-tagasi Tallinnast Sardiiniasse 97 euroga.

b. Seiklejatele, seljakotireisijatele ja ränduritele ei pea odavlennufirmade lendude ajad nii hästi klappima. Ryanairi lend võib väljuda Tallinnast 18.30 Londonisse ja järgmisel päeval väljub easyjeti lend Londonist Marokosse kl 06.55. Sel juhul saab veeta öö lennujaamas põrandale või pinkidele magama sättides. Ajaliselt ebamugavalt klappivad lennud võivad säästa reisikuludelt ainult 10 € või tervenisti 115 €!

airbus-90593_1280

Ryanairil pole odavate lennupiletite ainuvõim
Tihti arvatakse, et Tallinnast lendab odavlennufirmadest vaid Ryanair ja easyJet on tükk aega tagasi pillid kotti pannud. Tegelikult pani easyJet aastaid tagasi kinni liini Tallinna ja Berliini vahel, ent jätkuvalt opereerib Londoni lende. Lisaks Londonile lendab easyJet Milaano Malpensa lennujaama (3. detsembrist 2015). Hispaania odavlennufirma Vueling lendab hooajaliselt Barcelonasse ja Rooma (21. juunist 2016). Norwegian pakub Ryanairile Oslo suunal samuti konkurentsi.

Lufthansa üllatab hindadega
1. oktoobrist 2015 on Lufthansa läinud üle uutele piletitüüpidele, mille esimesi tulemusi on juba näha. Kõige odavama piletite hinnaklassis on võimalik aeg-ajalt Lõuna-Euroopasse ja Marokosse edasi-tagasi alla 200 € lennata.

oia-416136_1280

Kreeka saared muutusid just kättesaadavamaks
Aegean Airlinesi tulekuga muutus Tallinnast Kreekasse saamine kõvasti odavamaks, kuna edasi-tagasi lennud erinevatele Kreeka saartele algavad 110 €. Loomulikult lähevad odavamad hinnad piletite ohtra müügi käigus aina kallimaks, kuid märkasime, et 2015. aasta augustikuus oli ootamatult saada odavamate hindadega saarte pakkumisi septembrikuuks. Miinuseks on Aegean Airlinesi nukralt unised saabumis- ja väljumisajad (Tallinn 03:35-Ateena 07:00)

Finnair ja airBaltic teevad eestlastele alet
Helsingist ja Riiast võib mõnikord leida Tallinna lennujaamaga võrreldes soodsamaid pakkumisi, kuid Finnairi ja airBalticu lennud võivad Tallinnast alates olla oluliselt odavam. Näiteks võib Finnairi kodulehel olla Tallinn-Helsingi-Peking-Helsingi-Tallinn odavam võrreldes Helsingi-Peking-Helsingi hinnaga. Sarnast hinnakujundust võib märgata airBalticu lendudel. Intuitsioonivastane hinnapoliitika on kasutusel paljudes lennufirmades, kuid Tallinna lennujaamast lähtudes on kõige olulisemad just Finnair ja airBaltic.

Kaubamaja ja Stockmanni suurmüügid
Nii Kaubamaja kui Stockmanni sooduskampaaniate (Hullud Päevad ja Osturalli) ajal on olnud odavate lennupiletite pakkumisi algusega Tallinnast. Need pole küll lennufirmade tavakampaaniate hindadega võrreldes märkimisväärselt soodsamad, ent alati tasub igaks juhuks pilk peale panna. Näiteks võib konkreetse unistuste sihtkohale olla tavapärasest madalamad lennuhinnad Tallinnast lennates.

aircraft-655508_1280 (1)

BOONUS!
Järgnev ei puuduta küll otseselt Tallinnast lendamist, kuid siiski on tegu olulise trendiga lennureiside planeerimisel. Üha populaarsemaks muutuvad pakkumised lähiriikide linnadest, sest autosõidu või bussitranspordi hinna lisandudes võivad need jätkuvalt Tallinnast väljuvate lendudega võrreldes odavamaks kujuneda. Odavamaid hindu pakkuvate lennujaamade hulka kuuluvad Helsingi, Stockholm, Riia, Kaunas, Vilnius ja Varssavi. Poola pealinn võib tekitada küsimusi, aga põhjuseks on bussipiletite sooduskampaaniad, mille abil on võimalik Tallinnast Varssavisse alla 10 euroga saada. Sel juhul tasuvad nii mõnedki erakordselt soodsad lennupiletid algusega Poolast küllaga ära.

BOONUS TARTLASTELE!
Finnair on teinud mitmeid pakkumisi odavatele lennupiletitele algusega nii Tallinnast kui Tartust. Seega on aeg-ajalt kampaaniate raames võimalik lennata Tartust Helsingisse ja sealt edasi Aasiasse Tallinna lennujaamaga võrdväärsete hindadega. Aja kokkuhoid ja mugavus on garanteeritud!

Leave a Comment