Kuidas lennata 50 euroga Tallinnast Šotimaale ja tagasi?

 

Šotimaa – mitte ainult torupillide ja seelikutega mehed! Tegu pole küll meeletult suure maa-alaga, aga siiski leiab sealt tõeliseid looduslikke aardeid. Sealsed vaated ja maastikud on hingematvad, mereannid meeletult maitsvad ja inimesed sõbralikud. Samuti tasub avastada Šotimaa rannikut, kus leidub väikeseid saarekesi, mida on vahva avastada. Käesolevas artiklis uurime välja, kuidas hankida soodsad lennupiletid Tallinnast Šotimaale. Samuti teeme selgeks, kas oleks vaja odavamate hindade nimel alustada väljalendu mõnest lähiriigist. Kõike seda vaatame eraldi Glasgow, Edinburghi ja Aberdeeni põhjal, kuna lennukompaniid ning hinnad erinevad konkreetse sihtkoha alusel.

Kuidas osta odavad lennupiletid Glasgow’sse?
Traditsioonilistest lennufirmadest on kõige odavamaid pileteid algusega Tallinnast pakkunud British Airways. Edasi-tagasi hinnad on alanud ainult 140 eurost, seejuures on lennud toimunud Londoni kaudu. Veidi odavamaid variante on saadaval olnud odavlendude kombineerimise läbi. Teisisõnu tähendab see odavlennufirmade mitmete üksikute piletite järjestikku asetamist, mis kokkuvõttes viib reisi hinna tunduvalt madalamaks. Loomulikult on eelduseks lennuaegade hea klappimine. Näiteks lendad Tallinnast Berliini easyJetiga ja sealt edasi Ryanairiga Glasgow’sse. Tagasi võib olla sama marsruudi kaudu, kuid võib olla midagi täiesti muud. Kõige soodsamad hinnad on kombineerides alanud 83 eurost, ent on enamasti jäänud ikkagi 120 euro ringi.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kas Riiast saab odavamalt Glasgow’sse lennata?
Riiast sai odavamalt Glasgow’sse lennata, kuid selle Šotimaa lennujaama Ryanairi lennuvõrgu kokku tõmbamise tulemusel enam mitte. Otselendude opereerimise ajal sai lennata Riiast sedamoodi, et edasi-tagasi lennupiletid algasid ainult 35 eurost. Siiski on jätkuvalt võimalik kasutada Riia lennujaama odavlendude kombineerimiseks, aga seda siiski eeldusel, et Edinburghi lennud on juhuslikult väga kallid. Sellest kohe lähemalt…

Kuidas hankida soodsa hinnaga lennupiletid Edinburghi?
Aastatel 2010-2012 lendas Ryanair Tallinnast otse Edinburghi ja nende pakutud hinnad olid vahepeal tõeliselt soodsas klassis. Küll aga lõpetati lennud tervelt kuueks aastaks ära. 2018. oktoobri lõpust opereerib Ryanair uuesti otselende Edinburghi, loe siit lähemalt! Enamjaolt jäävad kõige odavamad hinnad 50-60 euro vahemikku, ent sooduskampaaniate käigus võib vabalt tasku pista pileteid, mis jäävad alla 50 euro. Kui igasugused soodukad kõrvale jätta, siis jäävad mõlema otsa piletid üldjuhul 80-200 euro piiridesse. Viimasel hetkel ostes võib muidugi veelgi rohkem eurosid välja käia.

Vaatamata Ryanairi pealetungile pole Tallinnast lendu alustades Iiri odavlennufirma ainuke variant. Keskmisest soodsamaid pileteid on pakkunud nii SAS Scandinavian Airlines kui ka British Airways. Loomulikult pole sel juhul tegu otselendudega, ent siiski mõistlike võimalustega Edinburghi kohale jõuda. SASi kõige odavamad piletid on alanud 125 eurost, jäädes enamjaolt 150-170 vahele. British Airwaysi soodushinnad on olnud 130-140 euroga.

2018. aasta novembrist lendavad Ryanairi teraslinnud Riia lennujaamast Edinburghi. Sarnaselt Tallinnale võib kohata kampaaniate käigus vägagi ahvatlevate hindadega lende. Ka Helsingist on veidi soodsamaid lende pakutud, ent seda küll ainult tavahindadega võrreldes, mis küündivad enamjaolt tunduvalt üle 200 euro. Näiteks on SAS pakkunud edasi-tagasi lende Helsingist Edinburghi 160 euroga.

Odavlendude kombineerimine Edinburghi jõudmiseks on variant, mida ilmselt on mõttekas üha vähem kaaluda selle valguses, et nüüd on nii Tallinnast kui Riiast odavad otselennud täiesti olemas. Küll aga tasub ära mainida, et Dublini kaudu Ryanairiga on saanud kombineeritud pileteid hinnavahemikus 80-115 eurot. Tavaliselt on sellise reisidiili kindlustamiseks vajalik kampaaniahindade olemasolu lendudele Tallinnast Dublinisse ja tagasi.

Kas Aberdeeni on võimalik soodsalt lennata?
Erinevate lennukampaaniate ja piletite kombinatsioonide loomise käigus on tõesti saanud Tallinnast ka tavapärasest mõistlikemate hindadega Aberdeeni lennata. SASi pakkumisel on olnud edasi-tagasi lennud 140 euroga ning airBaltic on samu lende pakkunud 145-160 euro eest. Odavlennufirmade piletite kombineerimise tulemusel on saanud lennata Tallinnast Aberdeeni ja tagasi vaid 130 euroga.

Kokkuvõttes… mis on parim variant Šotimaale lendamiseks?
Üldjoontes on kõige soodsam lennata Tallinnast või Riiast Ryanairiga otse Edinburghi. Kui piletihinnad on alla 50 euro, siis tasub need küll ära võtta. Hinnavahemikus 50-70 eurot ilutsevad lennud on samuti hea reisidiil, mida pole mõtet plaani korral kasutamata jätta. Samas leidub reisijaid, kes soovivad ainult traditsiooniliste lennukompaniide teenuseid kasutada. Sel juhul tasub kindlasti osta pileteid, mille hinnad jäävad 120-160 euro vahemikku, sest need on keskmisest märgatavalt odavamad. Enamasti on selliste pakkumiste taga SAS või British Airways, ent teisigi üllatajaid võib aeg-ajalt esile kerkida.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee