Wow Run – jooks läbi värvide

3 … 2 … 1 … START! Rahvas hakkab liikuma ja selgub, et nii mõnedki on tulnud tõsiselt võistlema, kadudes kaasjooksjaid seljatades rahvamassi ette. Veidike pärast jooksu algust on silmapiiril näha värvipilvi ja ootusärevus aina kasvab. Millal saab särgi, pükste ja isegi näo värvi vahetada? See on Wow Run!

Kätte oligi jõudnud 6. juuni 2015 ja Tartus Tähtvere Spordipargis algas lõbus jooksusündmus Wow Run. Rahvast oli platsile pooletuhande ringis kogunenud, mõned loopisid juba esimesi värvipakke laiali ja tegid end vikerkaart matkides värviliselt kriimuliseks. Me ei näinud ühtki osalejat, kes poleks kandnud valget särki ja suurel osal inimestest olid kaasas päikeseprillid, et tolmu eest silmi kaitsta. Taustaks mängis muusika, millele järgnes tantsutüdrukute etteaste. Kümme minutit enne avapauku hakkasid inimesed stardikoridori poole kõmpima.

Kogunenud rahvasumma ühistantsu järel olid kõik valmis lõbutsema. Taeva poole lendavate konfettide ja purskuvate värvipilvede saatel hakkasid kõik esimese vahepunkti poole jooksma, kus oli võimalik peaasjalikult end roheliseks Shrekiks maskeerida. Üllatusena tuli see, et nii mõnedki osalejad võtsid mõtet jooksuvõistlusest parajalt tõsiselt ja hakkasid tarmukalt kiiret tempot arendama. Sellegipoolest üritusel aega ei võetud ja tulemusi sai lõpus hinnata vaid kirevate välimuste põhjal.

Kokku oli rajal neli punkti, kuhu olid kogunenud vabatahtlikud “maalrid”, kes värvipulbrite pakkide ja pritsimisanumate abil sugugi mitte pahaaimamatuid jooksjaid üle võõpasid. Mõni nägi üsna ruttu välja nagu värvitehasesse eksinud jõulukuusk, aga teistel läks päevale kohaselt moekama välimuse omandamine tükk maad kauem. Kui ikkagi jooksu lõpuks liiga valge särk jäi, siis oli veel üks võimalus. Jõudes finišisse kuulsime valjuhäälditest, et võimalus on haarata järele jäänud värvipulbrite pakke ja mõne hetke pärast toimub võimas kõikide värvide õhku paiskamine. Stardikoridor oli rahvast pungil. Õhk täitus paksult roosade, siniste, lillade, roheliste ja muude värvidega, mis võttis nii silme eest kirjuks kui värvis säravaks viimasedki kahvatud näod ja särgid.

140608_wowrun_400[1]

“Idee pärineb ligi kolme aasta tagusest USA külastusest, mille käigus sain erinevaid ideid, mida Eestisse kaasa tuua. Enamus lahedatest plaanidest oli keegi aga juba Eestis ellu viinud,” meenutab Otto Fomotškin, kes on üks Wow Run eestvedajatest. “Ühel päeval nägin Ringvaate saadet vaadates lõiku üritusest The Color run. Võtsin seepeale ühendust sealsete korraldajatega, kuid kuuekohaline litentsitasu sundis mind sellest loobuma. Ei jäänud muud üle kui luua samasugune üritus Eestis täiesti uue nime all”

“Olime esimesed, kes üritust Põhja- ja Ida-Euroopas korraldasid, aga tänaseks korraldatakse sarnaseid sündmusi juba pea kõigis lähiriikides,” räägib Fomotškin. “2014. aastal võttis osa ümmarguselt 200 inimest, kuid juba 2015. aastal on osalejate arv vähemalt kahekordistunud.”

Korraldajad on öelnud, et üritust on plaanis muuta iga-aastaseks traditsiooniks, mistõttu tasub uurida nende kodulehelt järgmise aasta kohta, kuupäeva ja kellaaega!

Leave a Comment