Lasketiirus AK-47 ja Desert Eagle seltsis käsi kibedaks

 

Ühel tööpäeva õhtul läksime Tartus asuvasse Taktikalise Laskmise Keskusesse, et tutvuda sealse lasketiiru võimalustega ja proovida ära erinevate relvadega kõmmutamise. Oodata võis adrenaliini, täpsuse harjutamist ja märulifilmi kangelase kehastamist. Eriti viimast, kuna plaanis oli käiku lasta AK-47, Desert Eagle .50AE, M4 ja “Terminaatori” filmidest pärit Mr. Roomcleaner ehk taktikaline pumppüss.

Kõigepealt võttis meid vastu väga sõbralik instruktor, kes juhatas eesruumist lasketiiru ja selgitas üht-teist relvade kohta. Kaks esimest relva olid püstol SigSauer SP2022 ja revolver SP2022. Mõlematega oli mugav sihtmärki tabada, Karolini lemmikuks kujunes revolver, mis on populaarne enesekaitserelv ja politsei lemmik nii siin kui sealpool ookeani.

Optimized-P1030283-1 (1)

Seejärel võtsime kätte holograafilise sihikuga M4 taktikalise karabiini. Kuuldavasti läbib kuul ühe sekundiga tervelt kilomeetri! Sihtimine oli meeletult mugav, meenutades mõningaid FPS-arvutimänge, kuna hea lasu tegemiseks pidi silmaga vaid punast täppi jälitama. Järgmisena anti kätte AK-47 ehk Kalašnikov. Eestis pole võimalik lasketiirudes täisautomaatsete relvadega lasta, mistõttu oli seda AK-47’t parajalt muudetud ja nüüd oli tegu poolautomaatse isendiga. Sellegipoolest on võimalik tunda automaadi võlusid, kui päästikut järjest ja kiiresti vajutada.

Omaette ooperist olid Desert Eagle ja pumppüss. Kõikvõimalikest USA filmidest teada-tuntud Desert Eagle pole kohe kindlasti mugav enesekaitserelv, sest see teeb parajalt suure paugu ja tagasilöök pole just kiita. Relv kaalus üle kahe kilo, nii et kindlasti pole seda ühest käest nii lihtne lasta nagu Pamela Anderson kinoekraanil teinud on. Lõpetuseks liikusime sõelapõhjaks lastud märklaudadelt (mille hiljem koju kaasa võtsime) metallist sihtmärkide juurde, et panna proovile taktikaline pumppüss. Alustasime tulistamist õlapositsioonilt, kuid viimased paugud lasime just for fun otse puusalt.

Soovitame neile, kes…

  • armastavad adrenaliinirohkeid elamusi
  • soovivad esimest korda tunda, mida ikkagi tähendab relvast laskmine
  • plaanivad relvaloa tegemist, kuid tahavad enne tõsisemaid plaane esimesi kogemusi laskmisel

Taktikalise Laskmise Keskus tegutseb 2008. aastast nii Tallinnas kui Tartus. Lisaks lasketiiru võimalustele pakutakse tulirelvaomanikele koolitusi ja nõuandeid.

Leave a Comment