Escape Tartu ehk lõksus verdtarretavas nukutoas

 

Mida sa teeksid, kui ühel hetkel avastaksid end olevat lõksus psühhopaadi verdtarretavas nukutoas? Just selline halvim võimalik stsenaarium käivitus Escape Tartu ustest sisse astumisel.

Escape Tartu asub aadressil Tiigi 78 ehk kasutusele on võetud ruumid, mis kuulusid hiljaaegu Tartu Ülikoolile. Mängu alustamiseks pidime minema trepist alla keldrikorrusele, kus meid tervitasid sõbralikud eestvedajad. Hetkel tegeleti renoveerimistöödega, kuna plaanis oli avada eraldi ruum suuremale seltskonnale ja veel üks põgenemistuba. Pärast mõnusat vestlust eesootava elamuse kohta pandi meile pähe silmaklapid ja hoolitseti selle eest, et pimedas toas silmi avades poleks väljapääsuni kerge tee.

nukutuba[1]

Tuppa loodud õhkkond meenutas pinevate õudusfilmide võtteplatse. Loomulikult ei hakka me üllatuste ja põnevuse säilitamise huvides täpsemalt tuba kirjeldama. Nii palju võime aga öelda, et tegu on ühe Eesti suurima “põgenemisväljaga”. Escape Tartu kallal tegutsejad rääkisid, et plaanis on umbes iga üheksa kuu tagant põgenemistubade temaatikat vahetada. Enne mängu selgitati, et füüsilise jõu kasutamine pole kindlasti eesmärk ja on leidunud gruppe, kes on hakanud erilise hoolega tuba laiali lammutama. Tegelikult pole toast pääsemiseks füüsiline jõud vajalik, vaid pigem tuleks rakendada loogikat, loovust ja nutikust. Kõige eelneva kõrval on tähelepanuvõime samuti asendamatu tööriist. Vahel võivad vastused olla väga lähedal, ent sellest aru saamine läheb raskeks. Põgenemiseks on aega 75 minutit.

Soovitame neile, kes…

  • tahavad panna proovile enda ja grupi tiimitöö ning uues keskkonnas hakkama saamise oskusi
  • naudivad erinevate ajutööd nõudvate ülesannete lahendamist
  • on avatud uutmoodi elamuste kogemisele

Leave a Comment