Sviidis ööbimine polnud Philadelphia plaanide hulgas

 

DSC05414

Philadelphiasse saabudes saime teada, et meie öömaja asub maineka Temple’i ülikooli campuse ehk ülikoolilinnaku territooriumil. Hakkasime hotelli poole kõndima, kui äkitselt hõikas meile Segway’l lähenev campus police: “Kas  te ei saanud memo kätte, et Virginias on väheke soojemad rannad ja kuumem päike? Kõik on juba seal!”. Tegu oli hästi muheda turvamehega, kes oli üllatunud “tudengeid” nähes. Selgitasime, et oleme tegelikult rändurid Eestist ja suundume hotelli poole. See ülikoolilinnak oli väga hubane, pruunides toonides ja kõik tundus käe-jala juures olevat. Näiteks õhtul tahtsime võtta kiire snäki ja väike 7/11 poeke oli ainult minuti kaugusel. Tõeliselt mugav!

Hotelli jõudes avastasime, et meid oli üllatuseks tõstetud sviiti! See koosnes kahest toast, üks oli elu- ja teine magamistuba ning lisaks oli veel eraldi suur vannituba. Hästi mõnusa atmosfääriga hotell, ilmselt töötasid vastuvõtus sama ülikooli tudengid. Pärastlõunal ootasid vastuvõtulaua juures värskelt ahjust tulnud küpsised.

DSC05417

Igatahes vahetult pärast saabumist viskasime kompsud-kotid tuppa ära ja liikusime linna avastama. Ilm oli päris mõnus, nii 25 kraadi ringis, seega hakkasime ülikoolilinnakust kesklinna poole jalutama. Peab mainima, et ühestki korralikust suuremast USA linnast ei puudu mõnelt tänavanurgalt Hard Rock Cafe.

DSC05428

Linnatänavatel hakati meid vahepeal korralikult tüütama, läbisegi küsisid meilt asju aktivistid ja joodikud. Aktivistidelt kõlas näiteks: “Are you having safe sex?”, üks joodik aga ei jätnud meid üldse rahule ja pommis bussiraha välja. Selle vastu aitas sõbralik inglise keele oskamatuse teesklemine, tükk aega sai arusaamatult otsa vaadatud ja lõpuks viskas igapäevasel napsisõbral inglise keele kursuse andmisest üle.

Tee peale jäi selline kummituslik hotell/tondiloss. See hoone ehitati juba 1892. aastal ja tühjana on seisnud tänaseks üle kümne aasta. Keegi on selle isegi drooniga üles filminud, videot saab näha siit.

DSC05421

Üleskutse kiriku külastamiseks!

DSC05422

Tüüpiliselt ameerikalik linnasisene kool.

DSC05424

Philadelphias on päris palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, kuna just siit said alguse mitmed ajalooliselt tähtsad sündmused USAs. Siin kirjutati alla ka ühele kõige tähtsamale dokumendile riigi ajaloos – Declaration of Independence. Me nägime seda kaugelt ühes Washingtoni muuseumis, aga järjekorrad olid meeletud, nii et jätsime tookord lähemalt uudistamise vahele. Kusjuures Philadelphia on tõeline Dunkin’ Donuts sõõrikukohvikute fännide meelispaik, kesklinnas oli peaaegu iga paari minuti tagant mõne nurga peal üks koht, kus glasuuritud donitse (Hesburgerist üle võetud tõlge) maitsta sai.

DSC05427

Pärastlõuna oli väga mahe, heitsime jõe ääres suure silla juurde päikesest kuumaks köetud kividele pikali ja nautisime olemist.

penn2

Tundub, et plakatite lennuki taha haakimine on Ameerikas võrdlemisi populaarne viis asjade reklaamimiseks, see teraslind lendas jõe ääres lebades päris mitu korda pea kohalt üle.

DSC05444

Aeg lendas kiiresti ja pärast mõnetunnist lõõgastumist hakkas õhtu kätte jõudma. Päeva Philadedelphias lõpetas frozen yoghurt koos mustikate ja muude heade asjadega!

DSC05446

Edasi siirdusime Pennsylvania osariigi pealinnast otsejoones ookeani äärde ja kasiinosid väisama.

Leave a Comment