7 nurjatut saladust, mida toidustilistid Sulle kunagi ei ütleks

Professionaalsed toidustilistid ja -fotograafid loovad pilte ahvatlevatest toiduainetest, kuid meil pole õrna aimugi, mis on atraktiivse fotomaterjali taga tegelikult peidus. Tõlkisime loo väljaandest Reader’s Digest, et anda üllatavatest tõdedest teilegi teada.

Toit näeb välja imemaitsev, aga kas sa tahaksid seda süüa?
Toidustilist mängib toidu välimusega, et seda võimalikult ahvatlevaks muuta. Kuid … esmamuljed võivad olla petlikud. Cappucino kohvijooki vahtu luuakse seebivahust mullide abil, kuna need säilitavad kauem oma vormi. Sama teahkse tee, kohvi, karastusjookide ja isegi piimaga!

Toitu läheb ohtralt raisku
Selle pildi tegemiseks pidi toidustilist ilmselt läbi klõpsutama kümneid ja kümneid erinevaid kukleid, et leida lõpuks täiuslik “isend”. Seemned on pintsettide ja uskumatu kannatuse abil burgerikukli peale liimitud, et koledaid kohti ära katta.

Selle pannkoogihunniku sees on pappi
Pannkoogihunnikud ja burgerid on tihti kihtide vahele pandud kartongi või papi abil kunstlikult üles ehitatud. Samuti võidakse kooke pihustada veekindla ainega, et siirup kooki sisse ei imenduks. Nii näeb seksikam välja!

Kuldpruun broiler? Sees toores!
Et roog näeks võimalikult atraktiivne välja, pihustatakse kõigepealt toorest liha pruunistava kastme, vee ja toiduvärviga. Seejärel muudetakse liha leeklambiga hõrgult pruuniks. Pole hullu, kui broiler jääb seest tooreks, sest sisemusse topitakse paperit, et muuta kujuteldavat lõunasööki priskemaks.

Jäätis, mis maitseb kuidagi … rasvaselt
Kui just ei reklaamita konkreetset jäätist, siis tihti tehakse see valmis rasvast, tuhksuhkrust ja toiduvärvist (et kujutada erinevaid maitseid). Nii on lihtsam ja odavam.

Milliselt põllult nii täiuslikke marju küll leiab?
Kui marjad pole ühtlase värviga, siis võivad toidustilistid nende välimust parandada näiteks huulepulga abil.

Jääkuubikutest võid ainult unistada
Professionaalsete fotosessioonide käigus kasutatakse erinevaid lampe, mis panevad jääkuubikud vägagi kiiresti sulama. Just seepärast kasutatakse plastikust tehtud võltskuubikuid. Isegi klaaside peal olev kondensaat võib tegelikult olla maisisiirupi ja vee segu, mis on lihtsalt ilu pärast peale pritsitud. Kerge petta või mis?

Jälgi meid Facebookis, et päris maitseelamustega kursis olla!

 

 

Leave a Comment