Kuidas osta odavad lennupiletid Ohridisse Makedoonias?

 

Balkani südames asuv Makedoonia on mitmete kultuuride, rahvuste ja traditsioonide ristteel. Viimastel aastatel on eestlaste seas Makedoonia aina populaarsemaks sihtkohaks saanud. Jutud on liikuma läinud: Makedoonia pakub imemõnusat suvepuhkust, Lääne-Euroopaga võrreldes tunduvalt taskukohasemaid hindu ja Ohridi järv on lihtsalt võluv suveõhtute kaaslane. Seepärast uurisimegi lähemalt, millised variandid on kõige soodsamad, et alustada Makedoonia reisi Tallinnast või meie lähinaabrite suurematest lennujaamadest. Kui loed edasi, saad teada, milliseid lennufirmasid tasub eelistada ja mis hinnaga lennupileteid saab ikkagi soodsaks pidada.

Kuidas soodsa hinnaga Tallinnast Makedooniasse lennata?
TÄNAPÄEV: 2020. aastast enam Nordicaga Tallinnast Ohridisse lennata ei saa. Nüüdsest tulevad kõne alla kõik muud variandid. Loomulikult on need ümberistumistega. Erandiks võivad olla mõned tšarterlennud.

LÄHIMINEVIK: 2018. aasta suvel oli parim variant lendamiseks ikkagi Nordica otselend Tallinnast Ohridisse ja tagasi. Vahepeal jäi mulje nagu 2019. aastal seda võimalust enam pole, kuna meie rahvuslik lennukompanii võttis kätte ja tõmbas otsustavalt lennuvõrku eelnevaga võrreldes koomale. Nimelt sai 2018. aasta suvel edasi-tagasi lennupileteid Ohridisse alates 160 eurost, enamasti jäid soodushinnad aga 170-190 euro vahemikku. Mis nüüd edasi saab? 2019. aasta suvel on jätkuvalt võimalik saada otselennuga Tallinnast Ohridisse.

MIS NÜÜD: Samuti kuuluvad soodsate variantide hulka Turkish Airlinesi jätkulennud Tallinnast Skopjesse Türgi pealinna Istanbuli kaudu. Kui lendude vahele peaks juhuslikult jääma rohkem kui 10 tundi, siis pakub türklase lennukompanii tasuta majutust koos transfeeridega Istanbuli lennujaamast. Siiani on Turkish Airlinesi odavaimad piletid jäänud 170-200 euro vahemikku.

Kas sellest odavamaid variante ka leiab?
Nii ja naa. Kui eesmärk on võimalikult ruttu kohale lennata ja võimalike sekelduste riski miinimumini viia, siis otseselt mitte. Aga seikluslikematele ja kogenenumatele reisisellidele sobib suurepäraselt odavlennukompaniide lennupiletite kombineerimine algusega Riiast. Niiviisi on kõige odavamaid edasi-tagasi lennupileteid Riiast Skopjesse saanud ainult 90 euroga. Taoliste ühenduste puhul on oluline meeles pidada, et erinevate soetatud piletite vahele tuleb jätta piisavalt suur varuaeg. Kui oled ostnud näiteks otsad Ryanair Riia-Berliin ja Wizz Air Berliin-Skopje, siis pea kindlasti meeles, et ühe lennu hilinemine või katkestamine ei huvita absoluutselt edasise lennu esindajaid ning pilet läheb kaotsi. Seepärast tasub teha reisitõrkekindlustus ja olla kindel, et mitme lennusegmendi vahel on vähemalt kaks tundi.

Milliseid variante veel kohale jõudmiseks on?
Järgnev ei puuduta kindlasti keskmist puhkusereisijat, kellel on plaan nädalake Makedoonia võlusid nautida. Kangematel seljakotiränduritel on aga alati võimalik kombineerida hääletamist, busse ja ronge. Näiteks on võimalik hääletada läbi Baltimaade ja Poolast busside-rongide abil Makedooniani jõuda. Loomulikult võtab see tükk aega. Mõistlik oleks sel juhul peatuda tee peal erinevates paikades, et kogu reis ainult puhtalt transpordile ei läheks.

Millise hinnaga Makedoonia lennupiletid tasuks ära osta?
Nüüdsest enam soodsatest otselendudest rääkida ei saa. Nordica pani Ohridi lendude osas pillid kotti. Jätkulendude puhul tasub tasku pista lennud, mis jäävad alla 220 euro. Igasuguste odavlennufirmade piletite kombineerimise korral on hea hinnaga saadud, kui piletite maksumus jääb koguarvestuses alla 150 euro.