Rootsi kruiis või lend? Põhjalik artikkel odavalt Rootsi reisimisest!

 

Rootsi reis on justkui kutse, mis ajendab igal aastal ohtralt eestlasi läänenaabreid külastama ja suur osa inimestest teevad seda just Rootsi kruiisi abil. Seega, uurime kõigepealt, kuidas kõige soodsamalt Tallinnast laevaga Rootsi saada ja alles seejärel teeme ülevaate lennuvõimalustest. Näeme Gamla Stanis (vanalinnas)!

aurora-borealis-768703_640

Alustuseks … 6 soovitust soodsa Stockholmi kruiisi piletite soetamiseks!

1. Arvesta, et hinnad pole püsivalt samad ja sõltuvad hooajast, nädalapäevadest ning pühadest. Igal juhul on kruiisid soodsamad nädala sees, kui hinnataset nädalavahetusega kõrvutada. Samuti on hooajaliselt soodsam minna kruiisimelu nautima sügisel, talvel ja kevadel, kuna suvel on hinnad pigem laes. Küll aga kipub talviselt odavamate kruiisipiletite perioodil olema erandeid, näiteks jõulude ja aastavahetuse Rootsi kruiisidel tõusevad hinnad tuntavalt suurema nõudluse tõttu. Üldiselt leitakse, et juulikuu on absoluutne tippaeg!

2. Mõtle hoolikalt järgi, kas ikkagi on vaja hankida aknaga kajut. Paljud pered säästavad raha panustades aknata kajutisse, seejuures nautides vaateid hoopiski hommikusöögilauast.

3. Jälgi jooksvaid sooduskampaaniaid, Rootsi kruiisidele võidakse teha olulisi hinnaalandusi näiteks Kaubamaja Osturallil, Stockmanni Hulludel Päevadel või Turismimessil.

4. Kui arvestada hindu inimese kohta, siis kohe kindlasti kujuneb neljane kajut kahesega võrreldes odavamaks.

5. Võta oma toit kaasa! Kruiisipileteid soetades saab küll osta juurde nii kaks õhtusööki kui hommikusööki, ent söögi kaasa pakkimine alandab üldiseid reisiga kaasnevaid kulusid.

6. Liitu laevakompaniide liikmeklubidega, kuna niiviisi võivad piletid aastaringsemalt soodsamad olla ja aeg-ajalt potsatab postkasti mõni äge sooduspakkumine.

Rootsi kruiisi ette võtmiseks on üks populaarsemaid valikuid Tallinkiga Tallinnast laevasõidu alustamine. Tallinnast väljub laev D-terminalist ja jõuab Stockholmis Värtahamnenisse. Samuti on võimalik Tallinki sõitu alustada Helsingi Lõunasadamast. Tõsi, sama kompanii opereerib laevu Riia ja Stockholmi vahel, kuid Eestist reisi alustades ei pruugi see oluline rahasääst olla või kujuneb isegi Tallinnast väljumisest kallimaks. Viking Line Tallinna ja Stockholmi vahelisi sõite ei teosta, aga Helsingist on võimalik laevaga Rootsi pealinna küll kulgeda. Viking Line puhul on Helsingis Katajanokka ja Stockholmis Stadsgårdeni sadam.

Keskeltläbi on Viking Line Helsingi-Stockholm kruiis odavam kui Tallinki Tallinn-Stockholm merereis, aga seejuures on oluline arvestada, et Vikingiga sõites lisanduvad juurde Helsingisse saamise kulud. Tallinki hinnad algavad tavaliselt 70 eurost ja Vikingu hinnad 40 eurost.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

sweden-1289330_640

Aga kuidas lendudega on?
Kunagi oli Tallinnast Rootsi saamiseks taskukohaseim variant Ryanairiga lendamine, aga tänaseks on see liin suletud. Alles on jäänud Nordica ja Scandinavian Airlines, mõlemad lendavad Arlanda lennujaama. Majanduslikult mõeldes on kõige mõistlikum lennata Nordicaga otse või airBalticuga Riia kaudu. Mõlema kompanii puhul jäävad soodsaimad hinnad 80-100 euro vahemikku. Kui kaasata Riiast algavaid lende, siis mõnikord võib Tallinnast väljuvate firmade hindadega võrreldes pakkuda märkimisväärset konkurentsi Norwegiani otselennud Lätist. Helsingist on tihtilugu odavaimate hindadega vedaja Finnair. Edasi-tagasi lennupiletite hinnad jäävad 45-65 euro piiridesse, kui piletid piisavalt vara ette ära osta.

sweden-853150_640

Veel mingeid variante?
Rongid sõidavad Stockholmi Kopenhaagenist ja Oslost. Bussiühendus on näiteks Eurolinesi teenuseid kasutades paljude Euroopa linnadega. Neid variante kombineerides sobib reis pigem kauem kestvama seikluse või eurotripi osaks. Pealegi on rongiühendused võrdlemisi kallid.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment