Elu otsekui piltpostkaardil

 

Hommikul aknaluugid lahti lüües selgus, et oleme vaid kiviviske kaugusel sinavast merest.

Pilt8

Eelmisel hilisõhtul olime jõudnud Sardiinia 44 000 elanikuga linna Algherosse tuulisel ja jahedal ajal, mis pani lootma, et sellist ilma pikemaks ei jagu. Saarte ilm on ettearvamatu, nii et midagi kindlat ei osanud oodata. Õnneks ei pidanud järgmisel päeval üles ärgates päikest kaua ootama. Hubane korter asus vanalinna müüride vahel ja akendest võis kiigata üle punaste telliskivikatuste paistvat Vahemerd.

Omanäoline kööginurk ehk “Kas gaasi sai ikka välja keeratud?”

Pilt17

Algheros ringi jalutamine tekitab tunde nagu oleks elusuuruses piltpostkaardile sattunud. Mööda rannikut kõndides avanevad üha uued ja uued kaunid vaated värviliste majade, türkiisse veega mere ja kauguses paistvate mägedega.

Pilt3

Ronisime ühe maja katusele, et nautida piirideta vaateid!

Pilt15

Pärast erinevates kohtades turnimist ja kohalike salajase päevitusala leidmist võis ühe künka otsast sellist “postkaarti” näha.

Pilt20

Itaalia ja isiklik köök. Omal käel toidu valmistamine oli kindel elamus!

Pilt14

Toitude valmistamisel eelistasime kohalikke tooteid, mis pärinevad Sardiiniast või äärmisel juhul muudest Itaalia piirkondadest.

Pilt19

Pärast õhtust pastat seadsime sammud, veiniklaasid käes, 12. sajandist pärinevale linnamüürile, et sarnaselt kohalikele jalgu kõlgutades päikeseloojangut vaadata.

Pilt16

Alghero vanalinn oli täis sõbralikke inimesi, kes elasid mõnusalt aeglase elurütmiga. Majad olid kõikvõimalikes värvides ja olid püstitatud kitsalt teineteise kõrvale. Alguses andis tänavatel orienteeruda, aga aja möödudes tekkis põhjalikum ettekujutus, kuhu poole erinevad kohad jäävad. Ühe päeva jooksul võis vanalinn olla väga erineva näo ja tegumoega. Vahepeal oli elutegevus tänavatel üsna unine, inimesed istusid ja rääkisid juttu ning veetsid niisama aega. Mõnikord oli vanalinn paiguti täidetud aktiivselt sädistavate ja pildistavate turismigruppidega. Hilisõhtul olid tänavad täiesti tühjad ja ainult mõned üksikud kohalikud olid veel koduteel.

Pilt13

Lõpetuseks veel üks jäädvustus tavalisest restoranide, jäätisemüüjate, poodide ja elumajadega ääristatud tänavast. Algheros elamisest jäävad küll väga head mälestused!

Pilt21

Leave a Comment