Parimad Aasia toidud

 

Sushist, hiina toidust ja india karridest seekord juttu ei tule. Panime kirja meeldejäävaimad toidud, kuid just need, mida võis proovida Tais, Kambodžas ja Singapuris. Suurtes linnades, väikestes külades või jõe ääres keset džunglit – igal pool oli midagi eripärast.

Toit1                                      Hommikusöök Singapuris enne Bangkoki lennule tõttamist

  • Olime just tulnud tagasi pilvelõhkuja katuselt, et minna Khao San Roadi avastama. See on seljakotireisijate meka, kus on õhtuti meeletult palju rahvast, käimas on aktiivne müügitegevus ja pidutsemine. Just seal tänaval valmistas üks kohalik proua imemaitsvaid banaanipannkooke. Ta oli selles juba tõeliselt vilunud käsi, nii et vaadake siit videost järgi, kuidas asi koha peal ikkagi käib. Võtsime kumbki ühe palmiõlis küpsetatud pannkoogi, istusime tolmusele tänavapervele maha ja lasime hea maitsta.

[embedplusvideo height=”250″ width=”380″ editlink=”https://bit.ly/1jHpfDi” standard=”https://www.youtube.com/v/4jNaXUIRPrM?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=4jNaXUIRPrM&width=380&height=250&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep2943″ /]

  • Hästi palju nuudleid ja riisi! Kes oskaks kokku lugeda, kui palju sai neid erinevate lisanditega söödud…
  • Eksootilisematest ampsudest sai proovitud konni, ritsikaid ja valgeid röövikuid.

IMG_0867
Konnad ja rohutirtsud olid läbi küpsetatud, nii et nende maitsel polnud vigagi. Samas Kambodža pealinna Phnom Penhi keskturul suhu pistetud toored röövikud sobivad pigem Hirmufaktori laadsete saadete repertuaari. Hea meel, et sai julgus kokku võetud ja ära proovitud, aga teist korda enam vabatahtlikult ei sööks!

 

  • Üks meeldejäävamaid (hiliseid) hommikusööke oli see, mil laud oli kaetud mereandide, omleti, kohalike smuutide ja värskelt pressitud mahlade ning kookospähklitega.
  • Kummaline seik toimus külas (mille nime me ei teadnud), kui istusime jõeäärse paadikai ääres ja ühtäkki tuli khmeeri keeles juttu puhuma üks kohalik mees. Kätega žestikuleerides sai improvisatsiooni käigus isegi omapärase jutuajamise maha peetud. Igatahes kohtumise lõpetuseks nõudis sõbralik mees, et teeb meile suhkruroost pressitud joogid välja. Laua kõrval seisis aparaat, kuhu pisteti ühest otsast suhkruroog sisse ning teisest pressiti värskendav jook välja. Mõnus maitse ja üsna hea keelekaste!

Leave a Comment