Odav majutus – nipid soodsa öömaja leidmiseks | Osa 2

 

Kuidas leida parimaid pakkumisi soodsa ööbimiskoha leidmiseks? Hetked teeb Sulle ülevaate, milliseid erinevaid võimalusi leidub odava majutuse hankimiseks. Teises osas uurime alternatiive tavapärastele majutusvõimalustele nagu hotellid ja hostelid.

Hotellide ja hostelite suurepäraseks alternatiiviks on apartemendid, kodumajutuse võimalused ja soovi korral isegi villad! Kui reis kestab pikemat aega, siis on korteri või maja rentimine eriti kasulik, sest pikaajalisemad rendilepingud on enamasti tavapärasest soodsamad. Viimastel aastatel on avatud mitmeid mugavaid ja kasulikke veebiportaale, kust on endale võimalik rentida nii lühikeseks kui pikemaks ajaks kortereid, maju ja muid eraisikute poolt üürile antud pindu.

Enne konkreetse koha rentimist uuri alati asukoha, eelnevate kommentaaride ja üüripinna võimaluste suhet. Loomulikult on kesklinnast või rannast kaugemal asuvad korterid enamasti soodsamad, kuid hea õnne korral võib vastupidiseidki näiteid leida. Eelnevalt üürileandja ja tema valdusega kokku puutunud inimeste kommentaarid aitavad aru saada, kuivõrd usaldusväärse pakkumisega ikkagi tegu on. Lisaks tasub endale selgeks teha ootused mugavuste ja võimalustes suhtes. Kui on plaan ise süüa teha, siis hästi varustatud köök on üks peamiseid asju, mida ööbimispaiga otsimisel silmas pidada.

Lisaks eelnevale on võimalik leida ka tasuta kodumajutust. Inimesed üle terve maailma pakuvad öömaja ränduritele mitmetel veebilehtedel, kus on võimalik üles ehitada isiklik profiil ning selle abil potentsiaalseid majutajaid leida. Tihti eelistavad öömaja pakkujad sarnaste huvidega reisijaid, kuid kindlasti pole see piiravaks tingimuseks.

Allpool oleme välja toonud parimad veebilehed, kus kõiki neid võimalusi saab kasutama hakata!

Airbnb

airbnb

Suurepärane leht saamaks ehtsat kohalikuna elamise kogemust. Airbnb on portaal, kus inimesed rendivad välja oma kortereid, maju või tube. Kasulik on see näiteks suurlinnade puhul, kus kesklinna lähedal asuvate hotellide hind on meeletult kõrge.

Homeaway

ghomeaway

Konkurent Airbnb-le, siit tasub alati odavamate hindade ja pakkumiste leidmiseks sama asukoha koos kuupäevadega üle kontrollida.

Samuti tasub pakkumisi uurida järgnevatest rendiportaalidest:

Roomorama

Bbooking1

Wimdu

Bbooking2

9flats.com

Bbooking3

Flipkey

Bbooking6

Portaalid tasuta kodumajutuse leidmiseks:

Couchsurfing

Bbooking4

Hospitalityclub

Bbooking5

GlobalFreeloaders

Bbooking8

Meeturplanet

Bbooking7

Leave a Comment