Bora Bora reis – kuidas minna unistuste saarele

 

Bora Bora reis võrdub paljude eestlaste jaoks unistuste puhkusega. Miks? Aga miks mitte! Bora Bora on tuntud valge liivaga paradiisirandade, luksuslike hotellide, rannabangalote, imeliselt kristalse vee ja mõnusa ilma poolest. Kindlasti mängib Bora Bora müütilisuse juures rolli kaugus, see saar asub ikkagi teisel pool maakera keset Vaikset ookeani. Samuti kättesaamatus. Vahel jääb mulje, et seal saavad puhata vaid maailma koorekihi hulka kuuluvad inimesed. Kui tihti on näha, et reisibürood pakuvad viimase hetke reise Bora Borale? Kuuvarjutust näeb ka rohkem!

bora-bora-680010_1280

Uurime välja, milline on kõige odavam variant korra elus kuulsal Bora Bora saarel ära käimiseks. Nii et Vaikse ookeani lainetes sulistamiseni!

BoraBora_without_Tupai_topographic_map-fr

Esmalt vaatame, mis juhtub siis, kui panna tavalises lendude otsingumootoris lähtekohaks Tallinn ja sihtkohaks Bora Bora.

borabora

Mida kõike selle raha eest saaks, eks! Proovime Helsingit ka.

borabora2

Kõvasti parem pilt, sest Pariisi kaudu lendamine on üks odavamaid viise Bora Borale jõudmiseks. Sellegipoolest oleme katsetanud kümnete erinevate kuupäevade ja lähtekohtade kombinatsioonidega ning oleme jõudnud lahenduseni, mis enamjaolt on kõige soodsam viis Tallinnast Bora Borale jõudmiseks. Paratamatult hinnad kõiguvad olenevalt hooajast ja nõudlusest, järelikult me selliseid hindu igal ajal garanteerida ei saa.

Bora Bora asub teisel pool maakera ja Euroopast otselende paradiisisaarele ei maandu. Eestist liikuma hakates peaks arvestama vähemalt nelja lennuga. Minimaalselt nelja lennuga kohale jõudmisel saab reisi mõtteliselt kahte ossa jaotada. Tallinnast Los Angelesse (1) ja sealt Bora Borale (2).

Tallinn-Los Angeles

 

Seega, kõigepealt on vaja Tallinnast kaugele-kaugele USA läänerannikule saada. Üllataval kombel on see lennureisi kõige odavam osa. Selleks tuleb lennata Norwegianiga Tallinnast Oslosse (tihti on edasi-tagasi piletid alla 100 euro). Norra pealinnast sama lennufirmaga edasi Los Angelesse, aeg-ajalt on sooduskampaaniate raames võimalik saada pileteid +/- 300 euroga. Parimate lennupileti hindade seisu korral läheb Tallinn-Oslo-Los Angeles-Oslo-Tallinn maksma +/- 400 eurot.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

borabora4

Näide 1.

borabora5

Näide 2.

Loomulikult ei pruugi Tallinn-Oslo ja Oslo-Los Angeles lennud alati mugavalt klappida, nii et sel juhul tasub võtta ette airBalticu lend Oslosse Riia kaudu, kuna see on samuti pigem odavamas hinnaklassis. Ryanairi Oslo lennud viivad aga Rygge lennujaama, kust tuleb hakata eraldi raha eest Oslo põhilisse lennujaama sõitma, seega pole tegu parima lahendusega. Oslosse lende ostes kontrolli alati lennujaama täisnimi või kood üle, kuna seal on nii Oslo Gardermoen (OSL), Oslo Torp (TRF) kui Oslo Rygge (RYG) lennujaamad! Los Angelese lennud lähevad Oslo Gardermoen (OSL) lennujaamast.

Samuti tasub kasutada Momondo ja Skyscanneri võimalusi, kui pole jooksvalt häid kampaaniahindu saadaval. Näiteks on mõnikord SAS Scandinavian Airlinesil ootamatult soodsad hinnad Skandinaaviast Ameerika Ühendriikidesse. LOE SIIT PIKEMALT, kuidas soodsa hinnaga Los Angelesse lennata!

 

Los Angeles-Bora Bora

 

Tallinn-Los Angeles ja Los Angeles-Bora Bora lennud pole ühel piletil, nii et see avab hea võimaluse avastada vahepeatusena Inglite Linna või USA läänekallast laiemalt.

city-1031706_640

Nüüd aga lennureisi kallima osa juurde!

Esmajärjekorras tuleb lennata Los Angelesest Tahitile (Papeete). Seda marsruuti opereerib vaid Air Tahiti Nui ja lend kestab ligikaudu kaheksa tundi. Sealt edasi toimub lend kompaniiga Air Tahiti ja selle kestvuseks on tavapäraste ilmastikutingimuste korral 50 minutit. Kasuta Expediat, et leida odavaimad lennud Los Angelesest (LAX) Bora Borale (BOB). Keskeltläbi maksavad piletid 2500 eurot ja selle valguses tundub Helsingist 2200 euro eest lendamine kordades mõistlikum plaan. Sellegipoolest on hea ajastuse ja piisavalt ette ostmise korral võimalik pileteid saada 1300 euro eest.

borabora3

Kokkuvõttes on Eestist Bora Borale saamiseks kaks odavaimat varianti.

a) Saadavuse korral Tallinn-Los Angeles (400-500 EUR) + Los Angeles-Bora Bora (1300-1400 EUR) = 1700-1900 EUR
b) Esimese variandi puudumise korral Tallinn-Helsingi-Tallinn (laevaga 50-60 EUR) + Helsingi-Bora Bora-Helsingi (Pariisi ja Papeete kaudu 2000-2300 EUR) = 2050-2360 EUR

BOONUS!

Millal on parim aeg Bora Bora külastamiseks?

Novembri lõpust märtsi lõpuni on vihmahooaeg. Aprill ja mai on kuud vahetult enne tipphooaega. Kõrghooaeg kestab juunist oktoobri lõpuni. Kindlasti on päikeseline aeg parim Bora Bora külastamiseks!

bora-bora-680120_1280

Millised on kohapealsed majutusvõimalused?borabora6

Bora Bora on tuntud jahmatavalt luksuslike kuurortite poolest, mille hinnad algavad 1000+ eurost öö kohta. Samas on võimalik leida bangalosid ja odavamat majutust, mis on kahele inimesele öö kohta alates 100 eurost. Keskmisest soodsamate majutuskohtade pakkumised saavad ruttu otsa!

bora-bora-701853_1280

Mida Bora Boral teha?

Ujuda
Päikese käes peesitada
Snorkeldada
Sukelduda
Haisid ja raisid toita (korraldatud tuuriga, mitte iseennast söödaks kasutades)
Džiibiekskursiooniga saart avastada
Musti pärle osta
Polüneesia toidu ja kultuuriga tutvuda

bora-bora-680114_1280

P.S. Isegi tavaliste puhkusereiside vältijad arvavad, et Bora Bora on väärt korra elus külastamist just fotogeenilisuse ja laguuni ilu tõttu.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment