7 põhjust, miks eelistada üüripindu hotellile

 

Reisijatele mõeldud ajutiste üüripindade äri on aina kasvamas ja vaieldamatult on teenuse üheks lipulaevaks veebiportaal airbnb. Loe siit, et tutvuda lähemalt ka teise erisuguste majutusvõimaluste kohta. Selles loos loetleme erinevaid põhjusi, mille pärast on korterid, majad ja muud kohalike poolt rendile antud pinnad hotellidest parem valik.

homes-141653_640

Kohalikuna elamise tunne
Hotellides on tihti loodud tehislik keskkond, mis võib küll jäljendada kohalikku kultuuri ja eripärasid, kuid on sellegipoolest ehitatud just turiste silmas pidades. Kohalike poolt üürile antud korterites ja muudel pindadel elamise korral saad kogeda, milline on tõeline igapäevane elu külastatud riigis. Loomulikult on see vaid üks näide, ent ühes riigis ringi reisides on võimalik ööbida näiteks 3-4 erinevas airbnb keskkonnast leitavas korteris/majas.

apartment-185779_640

Tihtilugu odavam või kõvasti kvaliteetsem
Nii mõneski maailma suurlinnas võivad airbnb ja teiste portaalide ühe öö hinnad hotellidest tunduvalt soodsamad olla. Mõnikord võib ühe öö maksumus olla võrdväärne hosteliga, kuid kogetava kvaliteedi vahe on meeletu. Hostelis ööbimine võib tähendada, et ühes toas tuleb korraga olla üle kümne inimesega, pesemisvõimalused on terve koridoriga ühised ja köögis on söögi valmistamiseks parajad järjekorrad. Isiklikus korteris ööbimine tähendab aga privaatsust, sageli varustatud köögipinda ja muid hüvesid.

laptop-943559_640

Unikaalsem esmatutvus kohalikega
Hotelli vastuvõtulaua taga istub töötaja, kes tervitab päevas tõenäoliselt sadu kliente. Loomulikult on temagi käest võimalik küsida üht-teist kohaliku elu kohta, kuid enamasti on selja taga juba uued külalised oma järjekorda ootamas ja tutvus jääb üsna põgusaks. Seevastu on korterit või maja üle andes tihtipeale omanikuga võimalik mõnusamas ja stressivabamas keskkonnas vestelda ning tähelepanu ei jagune paljude inimeste vahel ära.

apartment-185778_640

Rohkem vaba ruumi
Isegi kallimates hotellitubades ei pruugi sugugi rohkem vaba pinda olla, kui sama raha eest mõnel üüripinnal. Kui tegu pole just ägeda butiikhotelliga, siis on tavalistes hotellides iga ruutmeeter arvel ja põrandapind on piinliku täpsusega erinevate tubade ning toakategooriate vahel ära jaotatud. Seevastu võib aga mõnes soodsamas korteris vabalt üllatavalt palju ruumi olla, millele lisandub näiteks aiamaa või rõdu.

man-person-village-house

Hotelliga võrreldes paindlikum
Üldjuhul on hotellis välja registreerimise aeg raudne reegel ja vaid lisaraha tasudes on võimalik sellest “kõrvale hiilida”. Seevastu on üüripindade puhul (erandiks väga ranged omanikud) võimalik vabamalt üürileandjaga läbi rääkida ja kõigile sobivad check-in/check-out ajad kokku leppida.

city-cars-houses-village

Asukoht – kuidas iganes ise soovid
Erinevad üüripinnad on jaotunud erinevalt hotellidest rohkematesse rajoonidesse ja piirkondadesse. Näiteks on võimalik leida üüripind vähem populaarsesse linnarajooni või riigi piirkonda, mis pole turistidest üle külvatud ja kus on vaid käputäis hotelle.

trees-countryside-green-chill

Küllaga variatiivsust
Suuremate linnade jaoks airbnb ööbimist otsides selgub, kuivõrd palju ikkagi omapäraseid ja erisuguseid üüripindu leidub. Romantilised väikemajad, lukskorterid pilvelõhkujates, boheemlaslikud katusekorterid, rannamajad… Midagi on igale maitsele!

Leave a Comment