ÜLEVAADE: Kuidas soodsalt Tallinnast Sansibari reisida?

 

Tansaania alla kuulub Sansibari saar on tõeline India ookeani juveel, kus asuvad maailma parimate randade hulka kuuluvad puhkepiirkonnad. See kant pakub suurepäraseid võimalus snorkeldamiseks ja sukeldumiseks või niisama mõnusa rannapuhkuse veetmiseks. Kuid ei tasu unustada sedagi, et tegu pole ainult päikesekummardajatele mõeldud paigaga. Zanzibari pealinnas asub ajalooline piirkond Stone Town, kus on hullutaval kombel segunenud araabia, aafrika, india ja euroopa kultuuride traditsioonid, toidud ning arhitektuur. Ja kindlasti ei jäta Sansibar külmaks kõiki pidutsemist otsivaid reisilisi! Selles postituses teeme ülevaate põhilistest lennuvõimalustest ja lennupiletite hindadest, kui soov on külastada seda Ida-Aafrika pärli.

Tänaseni on kõige suurem osa Tallinnast algavatest sooduspakkumistest olnud Turkish Airlinesiga. Ümberistumise ajad on olnud pigem mugavad ja toimuvad selle lennufirma puhul alati Istanbuli kaudu. Kõige odavamad piletid on alanud ligikaudu 580 eurost, kuid isegi 630 euroga pileteid on nii mõnedki reisiportaalid pidanud sooduspakkumise nime vääriliseks. Turkish Airlinesi pluss on maitsev toit pardal ja kõik-hinnas teenindus sarnaselt mitmetele teistele traditsioonilistele lennufirmadele. Harvem on olnud pakkumisi KLMi ja Air France’iga. Samas on nende pakkumiste puhul olnud hinnaks 510-530 eurot Tallinnast algavatele lendudele.

Seega võib pidada Sansibarile reisimise korral väga soodsaks lende, mille puhul jäävad hinnad alla 500 euro ja lihtsalt soodsaks pakkumisi, mille korral on edasi-tagasi lennupiletite hinnad alla 600 euro. Siiski on alla 700 eurosed piletid ikkagi keskmistest tavahindadest soodsamad, nii et parema puudumisel võib nendegi üle head meelt tunda!

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Mõnikord on olnud võimalik lennata Tallinnast Sansibarile isegi 450 euroga, ent sel juhul pidi ostma kaks eraldi lennupiletit: Tallinn-Stockholm-Tallinn ja Stockholm-Sansibar-Stockholm. Lennud Rootsist toimusid Ethiopian Airlinesiga pealinna Addis Abeba kaudu. Vahel on saadaval mõõduka hinnaga edasi-tagasi lennupileteid Sansibarile mitmetest Euroopa pealinnadest. Nende pakkumiste kasutamiseks tasub teha kiire arvutus, kas lisanduvad lennupiletid Tallinnast mõnesse Euroopa sihtkohta tasub kokkuvõttes ära. Eriliselt odavate piletite korral võib isegi olla kasulik sellisel moel lennata. Lihtsalt pea alati silmas, et jätaksid erinevate lennupiletite ostmise korral piisava ajavahe. Kui lennud pole n-ö “ühe pileti peal”, siis ei vastuta järgmise lennu kompanii sinu eelneva hilinemise eest ja pead ise uued piletid ostma. Loomulikult on sellist riski võimalik maandada reisitõrkekindlustusega, ent sellegi eelduseks on mõistlikud ümberistumise ajad.

Harva võib olla Sansibari reisimiseks soodne variant lennata mõnesse teise Tansaania sihtkohta ja sealt liikuda edasi Sansibari. Siiski eeldab taoline variant pikemat ja seikluslikumat reisistiili ning tavapäraseks nädalaseks rannapuhkuseks koos kultuuri nautimisega jääb see liiga ebamugavamaks.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment