Kuidas Londoni lennupiletid ja reis odavaks teha?

 

Eestlased lendavad tihti Londonisse ja seda nii puhkuse, töö kui kooli pärast. Vaatasime läbi sadu sooduspakkumisi, erinevaid reisidiile ja lennuleide, et teha teile kokkuvõte, kuidas ikkagi kõige odavamalt Tallinnast Londonisse lennata saab. Head reisi teile!

Tegelikult võiks retooriliselt küsida: “Aga Tallinnast saabki ju Londonisse ainult odavalt?”. Ei saa salata, et pealinnast tõusevad Suurbritannia kosmopoliitse keskuse poole teele vaid odavlennufirmade lennumasinad. easyJet ja Ryanair. Kokkuhoidlike lahenduste uurimisel alustame just nendest kahest kompaniist.

pexels-photo

Tallinnast easyJetiga Gatwicki või Ryanairiga Stanstedi
Tallinnast alustavad easyJet ja Ryanair lendavad erinevatesse Londoni lennujaamadesse. Mõlemal lennujaamal on olemas ühendused linnaga. Tihti on Gatwickist kergem linna saada, kuid kõik oleneb sellest, millisesse linna piirkonda soovitakse välja jõuda. Samas on nii Gatwick kui Stansted Lutonist paremad (jah, Londonis on palju lennujaamu!). Viimaste aastate näited:

london1 london2 london3 london4

Tavalised edasi-tagasi lennuhinnad jäävad 70-120 euro kanti olenemata firmast. Siiski domineerivalt soodsam on olnud Ryanair ja seda arvatavasti sagedaste kampaaniate tõttu. Kõige soodsamad hinnad on olnud 50 euro ringis.

UUENDUS! 2019. aasta seisuga on konkurents Londoni suunal algusega Tallinnast päris tihe. Kuigi British Airways lõpetas otselennud, siis Wizz Air, easyJet, Ryanair ja airBaltic jätkavad ikkagi lende. Kõige odavamad edasi-tagasi piletid on alanud paarikümnest eurost. Seda muidugi sooduskampaaniate käigus. Tavalised madalad hinnad jäävad pigem 45-80 euro piiridesse.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

red-england-great-britain-call-box

Riiast airBalticu, Ryanairi või Wizz Airiga
Kui lennata Riiast Londonisse, siis on kõige säästlikumad variandid Ryanairi või Wizz Airi piletid, mis jäävad enamasti 60-120 euro piiridesse, kui piisava ajavaruga ette osta. Kõige soodsamate lennupiletite hind on Tallinnaga võrreldes veelgi madalam olnud, näiteks edasi-tagasi lennupiletid vaid 25 euro eest. airBalticu hinnad jäävad laias laastus 80-120 euro vahemikku. Tõsi, Riiga jõudmiseks lisanduvad lennupiletile küll transpordikulud otsa, ent 25-30 eurose pileti puhul on see ikkagi mõistlik tehing. Jällegi näiteid viimastel aastatel olnud headest pakkumistest:

london6 london7 london8

Helsingist British Airwaysi, Finnairi või Norwegianiga
Kõige odavam on Helsingist lennata Norwegianiga, tavahinnad jäävad 90-130 euro ulatusse. Pealegi on Norwegian ainuke odavlennufirma, mis Soomest Thamesi kaldale maandub. Finnair ja British Airways teevad Helsingist väljudes koodijagamist. Finnairi kaudu on nendele lendudele tunduvalt soodsam pileteid osta. Siiski on Finnair Norwegianist kallim, tavapärased hinnad küündivad 150-170 euroni. Sooduskampaaniate ajal võivad need hinnad veidi langeda.pexels-photo (1)

Seega, millist hinda pidada odavaks?
Odav pilet Tallinnast on alla 70 euro.
Odav pilet Riiast on alla 60 euro.
Odav pilet Helsingist on alla 90 euro.

Aga bussiga või rongiga?
Mõlema transpordivariandiga läheb kogu lugu kindlasti kallimaks maksma, kui võrrelda ette planeeritult odavlennufirmade piletite ostmisega.

BOONUS!
Vajuta siia, et lugeda Londoni reisi eelarve kahandamiseks odavalt reisimise kohta!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment