Kas tõesti arvasid, et lennata on kallis? Odavad lennupiletid on käeulatuses! Hetked näitab Sulle, kuidas lennata odavamalt ja viia ellu reisiunistusi. Neljandas osas uurime lähemalt odavlennufirmade otsinguprogrammi Azuon.

Azuon

Azuon on üks parimaid vahendeid odavlennufirmade poolt pakutavate lendude leidmiseks ja omavahel kokku sobitamiseks. Selles programmis on esindatud üle 30 odavlennufirma ning loomulikult on nende hulgas kõige populaarsemad kompaniid nagu EasyJet, Ryanair ja Wizz Air. Uurime, kuidas on võimalik leida odavaid lennupileteid sügisesel perioodil Tallinnast Mallorcale lendamiseks. See on ainult üks näide, millest peaks piisama isikliku uudistamise ja katsetamise alustamiseks.

Selle loo tegemise jaoks on kasutatud täisversiooni, kuid programmist on saadaval ka tasuta demoversioon. Viimase miinuseks on see, et programm ei luba klikkamist, mis viiks koheselt veebilehele pileteid ostma. Täisversioon maksab kolme kuu eest 7.89 eurot, kuid laialdaste kogemuste põhjal võib öelda, et see investeering tasub küllaga ära.

Pic1

Kõigepealt on võimalik valida väljumis- ja sihtkohtade vahel. Huvitav on see, et sihtkohtade hulgas on ka gruppe nagu „Vahemere saared“. Kui valida mõni sihtkohtade grupp, siis hakkab süsteem otsima kõiki lende erinevatesse lennujaamadesse. Vahemere saarte puhul näiteks Kreetale, Küprosele, Rhodosele jne. Paremal pool saab valida soovitud kuupäevi, kui märkida linnuke Search fares only on the earliest (the latest) date. Käesoleva näite puhul on valitud ajaperioodiks tervelt kolm kuud. See ei tähenda, et väljalend oleks 1.09 ja tagasilend 30.11. Tegu on ajaperioodiga, mille seest otsib programm odavaimaid lende.

Pic2

Järgmisena on võimalik valida, kui pikalt on soovitud koha peal olla. Suggest cheapest open jaw trips too tähendab seda, et on võimalik mitme sihtkoha valimisel maanduda ühes ja õhku tõusta teises. Teatud juhtudel võib see olla mõistlik ja aidata raha kokku hoida, kui reisimise vältel liigutaksegi ühest punktist teise. Näiteks on võimalik maanduda ühel Kreeka saarel, teha vahepeal meresõit teisele ja sealt tagasi lennata. Lisaks tuleb kõne alla Tallinnast väljalend ja tagasilend Riiga. Kui tähtis on rahaline külg, siis võib see mõistlikuks variandiks kujuneda.

Pic3

Siin on võimalik täpsemalt selgeks teha, kui palju maksimaalselt peatuseid soovitakse teha ning kas lubada sama linna lennujaamade vahel liikumist. Näiteks lend Tallinn-London (Heathrow lennujaam) ja järgmine lend liigub suunal London (Gatwick lennujaam)-Lissabon. Sellistel juhtudel tasub kontrollida, kas ühest lennujaamast teise liikumise kulu on niivõrd väike, et toimub reaalne kokkuhoid. Samuti saab valida vahemaandumise kestvust. Loomulik maksimumiks 24H või enama märkimine tähendab seda, et tuleb ööbida, kas lennujaamas või leida endale ööbimiskoht. Don’t search fares with overnight stopover märkimine välistab kõik sellised lennupiletid, mille puhul langeb vahemaandumine öisele ajale.

Pic4

Siin on võimalik lisada pagasikulud, muud kulutused ja lisatasud, mis kaasnevad teatud maksemeetodite kasutamisega.

Pic5

Azuonis saab määrata, milline võiks olla kõrgeim hind ühe otsa või edasi-tagasi lennupiletite eest. Samal lehel on teisigi variante tulemuste filtreerimiseks.

Pic6

Ei soovi vahemaandumist Bremenis või ööbimist Oslo Rygges? Siin on võimalik seda reguleerida.

Pic7

Ühe lähte- või sihtkoha valinuna on võimalik lisada nende läheduses olevaid lennujaamu kauguse põhjal. Tallinna lennujaama lähedal on 100 km raadiuses Helsingi Vantaa lennujaam.

Pic8

Siit saab kindlaks määrata reisijate arvu. Laste ja imikute vanusepiirid olenevad konkreetsest lennufirmast, mistõttu tasub reeglid enne piletiostu üle kontrollida.

Pic9

Parempoolsest aknast käib lisaks ajavahemiku valimisele ka ajaliste piirangute seadmine. Kui soov on ainult hommikul välja lennata, siis siin selle määramine käibki.

Pic10

Samuti on võimalik valida konkreetseid nädalapäevi.

Pic11

Lõpetuseks valik erinevate lennufirmade vahel, kui on soov lennata konkreetse kompaniiga või vältida kindlat lennufirmat.

Pic12

Eelpool nähtud valikute tulemusena leidis Azuon edasi-tagasi lennu Tallinn-Mallorca-Tallinn kaheksaks päevaks 161.78 euro eest. Lennud toimuvad läbi Londoni Stanstedi ja Gatwicki lennujaamade. Vahemaandumine on küll pikk, kuid hind on hea. Kasulik on kalkuleerida, kas pikemast vahemaandumisest tulenevad rahalised kulutused ei ole niivõrd suured, et tasuks maksta piletite eest küll veidi rohkem, aga lennuplaan kujuneks senisest mugavamaks.

Otse loomulikult pole vajadust kõiki Azuoni väikeseid funktsioone kasutada ja ainult peamiste valikute tegemisel (kuupäevad-sihtkohad) säilib võimalus leida tõeliselt heade hindadega lennupileteid. Siiski pikemal katsetamisel ja lähemal uurimisel saab üles kaevata enam kui parajalt üllatavaid soodushindu.

Ära unusta lugeda:

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 1

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 2

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 3

 

Kuidas leiad Sina odavlennufirmade parimaid pakkumisi?

Leave a Comment