Kuidas odava hinnaga Andorasse reisida?

 

Andorra on kütkestav riik, mis asub Hispaania ja Prantsusmaa piiril. Erinevalt nii mõnestki teisest väikeriigist, näiteks Luksemburgist ja Maltast, puudub Andorral lennujaam. Lähimad lennujaamad asuvad Barcelonas ja Toulouse’is. Samuti puudub rongiühendus Andorra la Vella ja teiste linnade-riikide vahel. Taolised kitsendused on muutnud Andorrasse reisimise keerulisemaks. Sellepärast teemegi ülevaate, kuidas saada võimalikult soodsalt Eestist või Tallinnale lähedastest linnadest Andorrat avastama.

people-2651246_640

Kas Andorasse saab otselennuga kohale?
Jah ja ei. Andorrasse ei saa ühegi lennuga nagu juba eelnevalt mainitud. Küll aga on võimalik lennata nii Tallinnast, Riiast kui Helsingist Barcelonasse otselennuga. Niiviisi asjale vaadates on küll võimalik ühe lennuga Andorasse jõuda. Vajuta siia, et lugeda lähemalt, kuidas mõistliku hinnaga Barcelonasse lennata. Kui oled juba lennuinfo selgeks teinud, siis kerkib esile järgmine küsimus: kuidas Barcelonast Andorrasse saada?

Loomulikult on üks võimalus rendiauto, ent see pole kõigile hea valik. Näiteks hinna või juhilubade puudumise tõttu. Kui asi jääb raha taha, siis soovitame ikkagi soojalt mõelda auto peale, sest edasi-tagasi bussipiletid võivad mitme inimese peale ka paraja summa maksma minna. Üke populaarsemaid variante on kasutada Andorra Direct Bus teenuseid. Üks ots maksab umbkaudu 34 eurot. Samuti on võimalik sõita sinna Hispaania bussifirma ALSA või Novatel Autocars’iga. Sõit võtab igal juhul aega veidi üle kolme tunni.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

snow-1940190_640

Ei taha Barcelona kaudu minna!
Sel juhul on variant maanduda lennukiga Toulouse’is. Otselendudega meie regioonist sinna ei saa. Siiski on odavaid variante aeg-ajalt Tallinnast ja tunduvalt tihemini algusega Riiast. Odavlendudega saab Toulouse’i keskeltläbi 120-160 euroga, ent mõnikord on Riiast lennuvariante isegi alla 100 euro, jäädes 70-90 euro piirimaile. Odavamalt saab pikemalt ette ostes või reisides madalhooajal (Toulouse on suvel populaarsem).

Edasi Andorasse saab kolmel viisil. Loomulikult on esimene variant rendiauto. Seda on võimalik võtta nii Toulouse’i lennujaamast kui ka linna kesksest rongijaamast. Samuti on Prantsusmaal kasutusel mitmed autode käest-kätte jagamisele suunatud portaalid. Need võivad kujuneda traditsiooniliste rendifirmadega võrreldes odavamaks. Miinuseks on see, et need pole niivõrd kindlad ja usaldusväärsed. Omanikud võivad üsna viimasel hetkel auto broneeringu tehnilistel või muudel põhjustel katkestada.

Rendiauto kõrval on põhiliseks Andorrasse kohale saamise viisiks buss. Novatel Autocars S.A. liigub kolm korda päevas Toulouse’i ja Andorra la Vella vahel. Talvisel ajal võib olla graafik tihedam, sest Andorra on tuntud kui kena suusakuurort. Hinnad on 32 kuni 37 eurot ühe otsa eest. Sõit võtab aega umbes kolm ja pool tundi, kuna buss opereerib mägistel teedel.

medieval-bridge-2228615_640

Milliseid variante veel on?
Kui raha pole määrav ja sihiks pikem reis Euroopas, siis on ju võimalik autoga isegi Eestist Andorrasse kohale vurada. Peale selle saab sõita kõikidesse teistesse Prantsusmaa ja laiemalt Euroopa sihtkohtadesse ning sealt rongi, bussi või autoga kohale sõita. Eelnevalt välja toodud variandid keskenduvad pigem sellele, kui eesmärk on ainult Andorrat külastada.

P.S. Toulouse’ist on teoreetiliselt võimalik saada Andorra piiri äärde rongiga ja sealt edasi bussi või pöidlaküüdiga Andorra pealinna. See on keeruline ja pigem mõttetu. Mõlemast Andorra lähedal (üks on suhteliselt piiri ääres ja teine kaugemal) asuvast jaamast on keeruline või mõningatel kellaaegadel isegi võimatu pisikesse riiki edasi liikuda.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment