TICKETS.EE esitleb: Phuket või Krabi, mis on parem esmareisiks Taisse?

Tais on tuntud oma randade, kuninglike paleede, muistsete varemete ja uhke Buddha kujukestega templite poolest. Tais pakub mitmekesiseid vaatamisväärsusi ning rikkalikku kultuuri, mida on mõjutanud budism ja kuninglik ajalugu. Kõige populaarsemad ja tuntumad neist on Phuket ja Krabi.

Phuket on imeline saar Tais lõunaosas, mis on kuulus oma valgete liivarandade, selge sinise vee, lopsaka džungli ja muljetavaldavate lubjakivikaljude poolest. Saarel on uskumatult palju tegevusi alates rannas jalutamisest või lainesurfist kuni metsades rändamise, budistlike templite uurimise või kohalike roogade maitsmiseni.

Krabi on rannikuprovints Tais lõunaosas, mis on tuntud oma smaragdrohelisest veest tõusvate lubjakivikaljude poolest. Krabi on paradiis kaljuronijatele, meresüstadega sõitjatele ja snorgeldajatele. Kõige lihtsam ja mugavam viis sinna jõudmiseks on lennukiga. Näiteks Tallinn Phuket lennud on iganädalased.

Selles artiklis räägime nii Phuketist kui Krabist. Samuti püüame neid võrrelda ja öelda, milline neist on parem.

Vaatamisväärsused Phuketis

Üks võluvamaid piirkondi saarel on vana Phuketi linnaosa. Selle värvikirevad Hiina-Portugali arhitektuuristiilis ehitised näitavad Euroopa ja Hiina mõjude põimumist ning võimaldavad külastajatel kohalikku iseloomu ja sõbralikku õhkkonda nautida.

Vanalinna tänavaid ääristavad arvukad restoranid, kohvikud, kunstigaleriid ja suveniiripoed. Selle ajaloolise piirkonna vahel jalutades saab imetleda hästisäilinud sino-portugali poode samal ajal kui piiluda sisse armsatesse kohvikutesse ja tihedatesse turukohtadesse.

Hoonete ainulaadsed fassaadikujundused ja dekoratiivsed detailid nagu kinniseotud aknad annavad aimu Phuketi mitmekultuurilisest minevikust kaubandussadamana. Arhitektuurilise vaatamisväärsuse kõrval pakub vana Phuketi linnaosa suurepäraseid söögivõimalusi Tai köögi maitsemiseks ja võimalust suveniire osta.

Oma kutsuva seguga kultuurilistest vaatamisväärsustest, ostlemisest ja söömisest on vana Phuketi linnaosa hädavajalik peatus igal saarekülastusel.

Üks Phuketi tippvaatamisväärsusi on Phang Nga laht. See laht on tuntud oma püstloodis veest tõusvate lubjakivikaljude ja -moodustiste poolest, mis loovad üleloomuliku ja majesteetliku merimaastiku.

Kõige kuulsam maamärk lahes on James Bondi saar, mis sai tuntuks tänu oma osal 1974. aasta filmis “Mees kuldse püstoliga”. James Bondi saarel on hirmuäratavalt mere kohal seisvad kõrged kaljud ja see on Phang Nga lahe paadireisil kindlasti nägemisväärsus.

Teised silmapaistvad vaatamisväärsused on Koh Panyee, mis on kalaasula, mis on täielikult ehitatud merre nurgeldiste peale. Soovitame broneerida väljasõidu pikka-sabaga paadiga, sest see on parim viis Phang Nga lahe ilu kogemiseks.

Phuketis on arvukalt budistlikke tempeleid, mis näitavad saare usulist pärandit. Kõige kuulsam on Wat Chalong. See on ka suurim ja kõige austusväärsem tempel saarel. Wat Chalong on kaunistatud värvikirevate pühapildiasemete, pagoodide ja aedadega.

Samuti asub seal Suur Pagoott, mis sisaldab tükikest Budda luust. Veel üks tipptempel on Wat Phra Thong. See on Phuketi vanim tempel, kus asub legendaarne poolenisti maetud kuldne Buda kuju. Soovitame külastada ka teisi budistlikke tempeleid nagu Wat Suwan Khiri Khet, Wat Khao Rang ja Wat Kathu.

Vaatamisväärsused Krabis

Üks peamisi vaatamisväärsusi Krabis on Railay rand. See on paadiga ainult ligipääsetav tänu lubjakivikaljudele, mis eraldavad seda maismaast. Railay rand on tuntud kaljuronimise sihtkohana tänu dramaatilistele karsti kaljudele, mis tõusevad otse pehme liiva kohalt.

Siin on ronimisteekonnad kaljudel sobivad algajatest kuni edasijõudnud ronijateni. Railay rand pakub ka imelist maastikku liivarannal päevitamiseks või smaragdrohelises vees ujumiseks. Paadiretked võimaldavad avastada kaljude vahel peidus olevaid vaateplatvorme ja laguune.

Veel üks looduslik tippvaatamisväärsus Krabis on Thung Teao looduskaitseala. See kaitseala hõlmab üle 60 ruutkilomeetri mangroovimetsi, madalsoid ja vihmametsi. Thung Teaos on kõige populaarsem tegevus sõita kanuudega üleujutatud tunnelites, mille on loonud keerulised juuresüsteemid. See on parim võimalus märgata krabisööjaid makaake, langureid ja värvikirevat linnustikku kallastel.

Kindlasti ei tohi vahele jätta Krabis Tiigrikoopatemplit ehk Wat Tham Suead. Templi nimi tuleneb tiigri käpaprintidest, mis koopast leiti. Tiigrikoopatempel asub järsu kalju tipus, ümbritsetud lopsakast džunglist. Templini viivad üle 1200 trepiastme. Trepp viib üles kloostri, pühapaikade ja koobasteni. Peakoopas asub austatud budistlik meditatsioonipaik, kus kunagi elasid mungad. Tipust avaneb vaade üle Krabi ja Andamani mere.

Phuket või Krabi: mis on parem?

Phuketil tundub olevat arenenum turismitaristu. See muudab puhkajate jaoks kergemaks ligipääsu vajalikele asjadele. Samuti pakub see rohkem kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi nagu vana Phuketi linnaosa ja mitmed budistlikud templid.

Imeilus Phang Nga laht võimaldab lihtsat ligipääsu kuulsale James Bondi saarele ja teistele piltilusatele lubjakivimoodustistele. Krabil on ilusad rannad nagu Railay. See pakub rahulikumat ja mõnusamat troopilist meeleolu, samal ajal kui Phuket tundub energilisem ja turistlikum.

Lisaks on Krabi odavam ja tagasihoidlikum. Eelarvelised reisijad saavad seal oma raha kaugemale viia. Phuketil on rahvusvaheline lennujaam, seega on sealt välismaalt otse lennates üsna lihtne sinna saada. Lennujaamast randadeni on ülekanded kiiremad kui Krabi lennujaamast. Kuid Krabi lennujaam asub linna lähemal.

14 soovitust reisijatele Taisse

Pidage meeles, et Tai kultuur ja tavad erinevad Euroopa omadest. Seetõttu palun järgige saarel külastades kohalikke käitumisreegleid. Austage pühapaiku ja hoiduge avalikest hellitusväljendustest.

 1. Riietuge tagasihoidlikult templites käies – katke õlad ja põlved. Võtke enne pühadesse kohtadesse sisenemist jalatsid jalast.
 2. Austage Buddha kuju – ärge ronige nende peale ega võtke sobimatuid poose.
 3. Paaride avalikud hellitused ei ole hästi vaadatud.
 4. Ilm on aasta ringi kuum. Pakkige kergeid hingavaid rõivaid ja päikesekaitset.
 5. Kontrollige reisihoiatusi piirkondade kohta, kus esineb malaariat või muid haigusi, ning rakendage ettevaatusabinõusid.
 6. Vältige kraanivee joomist. Olge ettevaatlik tänavatoiduga.
 7. Transpordivõimaluste hulka kuuluvad lennukid, rongid, linna-vahelised bussid, taksod, tuk-tukid ja songthaew’d.
 8. Turgudel ja tuk-tuki sõitude korraldamisel võib oodata tingimist.
 9. Õppige mõned põhilised Tai väljendid kohalikega suhtlemiseks.
 10. Austage kohalikke kombeid riietuse, tavade, religiooni ja kultuuri osas.
 11. Järgige kõiki seadusi ning vältige ebaseaduslikke uimasteid, mille eest on ranged karistused.
 12. Kaaluge reisikindlustust meditsiiniliste probleemide korral.
 13. Kontrollige enne reisi viisanõudeid oma kodakondsusele.
 14. Teavitage oma panka/krediitkaardifirmat reisiplaanidest.