Kuidas osta odavad lennupiletid Santorini reisi jaoks?

 

Santorini pole sugugi salajane sihtkoht Kreekas, mistõttu on see saar tipphooajal võrdlemisi tihedalt turistidega täidetud. Aga see on põhjusega! Päikeseloojangud (ka Thira nime kandval) saarel on täiesti vapustavad, eriti, kui nautida päeva viimaseid kiiri romantilises paigas, kus taustaks valged majad, tuulikud ja kauguses paistvad mäed.

Tegu on ideaalse paigaga, kui eesmärk on romantiline reis, mesinädalad või lihtsalt puhkus mõnel Vahemere saarel. Selles artiklis vaatame lähemalt, millised on kõige odavamad hinnad Tallinnast Santorinile lendamiseks ning milliste lennufirmade või kombinatsioonidega on seda kõige mõistlikum teha.

Kuidas osta odavad lennupiletid Tallinnast Santorinile?

Edasi-tagasi lennupileteid Tallinnast Santorinile on pakkunud kõige soodsama hinnaga Aegean Airlines, ent tihti on miinuseks päev või ööpäev Ateenas vähemalt ühel otsal. Samuti peab arvestama, et väljalennud pole just kõige mõnusamate kellaegadega. Teisest küljest on Ateenas veedetud aeg justkui lisaboonuseks, saab tutvuda lisaks saarele ka teistsuguse Kreeka poolega. Ja Ateenas juba tegevust jätkub!

Kõige odavamad lennud on Aeganiga alanud 120 eurost, kuid soodushindade hulka on liigitatud veel 200-euroseid pileteid. Enamjaolt jäävad Aegani sooduspakkumised 150-180 euro vahemikku. Sarnaseid hindu on olnud ka algusega Helsingist, näiteks 150-eurosed piletid Soomest Santorinile ja tagasi.

Kuna airBaltic alustas otselendude korraldamist algusega Riiast, siis on saanud veidi odavamalt ka lende Tallinnast. Ümberistumine Riias on tähendanud soodsamaid hindu 160-200 euro ringis.

Ühe jagas üks reisidiilide veebileht 260-euroseid Santorini pileteid Aeganiga soodusmüügi märgi all. Iseenesest pole küll tegu tavapäraselt soodsa hinnaga, ent kui ümberistumised on mugavad ja kõrghooaeg, siis on tegu ikkagi keskmisest soodsama piletihinnaga.

Kuidas on aga odavlennufirmade pakkumistega?

Wizz Air alustas 2021. aasta suvel lendude opereerimist Riiast Santorinile. Odavaimad piletid algasid juba 70 eurost mõlema suuna eest kokku. Samas pole kindel, kas nad selle 2022. aasta suveks uuesti avavad. Vilniusest algusega otselennud on kenasti süsteemis 2021. aasta sügisel olemas. Riia on aga tühi. Võimalik, et see jääb ühekordseks katsetuseks.

Odavlendude kombineerimine on Santorini puhkuse planeerimise korral alati võimalik. Iseenesest ei pruugi see alati kõne alla tulla, kuna Santorini on ju teada-tuntud romantiliste reiside sihtkoht ja mis saaks olla veel ebaromantilisem viis tundi loomaaeda meenutavas lennujaamas kohvri otsas istumisest. Või siiski? Inimesed on erinevad!

Samas ei tähenda erinevate kompaniide odavlendude kokku sobitamine meeletuid ümberistumisi. Mõnikord klapivad ajad ideaalselt nagu traditsiooniliste lennufirmade pakkumiste raames. Kui aga on plaan kasutada näiteks Ryanairi ja easyJeti piletite kombineerimist, siis lühemate ümberistumiste korral tee igaks juhuks reisitõrkekindlustus.

Vastasel korral ühe lennu hilinemisel vastutad sina järgmise peale (mitte)jõudmise üle täielikult ise. Aegean Airlinesi ühte otsa lendude ja odavlennufirmade pakkumiste kombineerimisel on saanud Tallinnast Santorinile ja tagasi isegi 190 euroga. See oli veel suvise hooaja lõpus, nii et tegu polnud isegi madalhooaja lendudega.

Samuti tasub arvestada ülisoodsate Kreeka siselendudega, mida aeg-ajalt müüki paisatakse. Ateenast Santorinisse on saanud ühe otsa lende juuliks ja augustiks vaid 14 euroga!

Odavlennufirmade pakkumiste kombineerimist saab teha algusega nii Tallinnast, Riiast kui mujalt. Siiski on siiani olnud kõige paremad hinnad algusega Riiast, sest sealt väljub suur hulk odavlende nii Ryanairi, Wizz Airi, Norwegiani kui easyJeti poolt. Samas on Tallinnast odavlennufirmade repertuaar kasvamas, mistõttu võib siitki edaspidi parajaid hinnakirsse leida.

Aga kui osta viimase hetke lend?

Jah, viimase hetke lende on korduvalt sooduspakkumiste ajaloost läbi käinud. Kõige odavam on olnud TUI viimase hetke lend Helsingist Santorinile ainult 75 euro eest.

Kõige magusam asjaolu oli seejuures, et sellise hinnaga lendu sai osta tervelt nädal enne väljalendu! Tavaliselt tuleb niivõrd soodsate piletihindade kasutamiseks ikkagi juba paari päeva pärast või isegi kohe järgmise päeva hommikul. Just seetõttu ei sobi need pakkumised kõikidele.

Taoliste hindade kasutamine eeldab teatavat ajalist paindlikkust, nii et terve perega reisimise puhul ei tasu niisuguste hindadega arvestada. Pealegi on mõnikord jahmatavalt odava hinnaga kohti jäänud ainult üks või kaks tükki.

Saa info parimatest pakkumistest uudiskirjaga SIIT! 🔥

Spämmivaba uudiskirjaga saad jooksvalt megapakkumistest osa!

Leave a Comment