Odavlennufirmad – kuidas Euroopas odavalt reisida?

 

Teeme ülevaate odavlennufirmadest, et anda teile nõu, kuidas reisida odavamalt nii Euroopas kui laiemas maailmas.

Odavlennufirmad on muutunud aina populaarsemaks, sest nende lennukompaniide pakutavad piletid on konkurentidest tõepoolest märkimisväärselt odavamad. Odava hinna juures nende lennufirmade plussid aga üldjuhul lõppevadki. Nimelt on tavaliste lennufirmade põhiteenused muudetud tasuliseks ja see tähendab muuhulgas äraantava pagasi eest maksmist, koha peal pileti välja trükkimise tasu jne. Ühesõnaga tasub odavlennufirmade teenuseid kasutades teha endale reeglid puust ja punaselt selgeks. Nii jäävad ära kõikvõimalikud arusaamatused, mis võivad krõbedalt kalliks maksma minna.

Odavlennufirmasid iseloomustab seegi, et lennujaamad ei pruugi parima asukohaga olla. Näiteks Ryanairi lend Tallinn-Frankfurt ei vii mitte otse Saksamaa suurlinna, vaid hoopis Frankfurt Hahni, mida ümbritsevad väiksemad külad ja linnakesed. Transport loodetud Frankfurti tuleb eraldi organiseerida.

Tänaseks päevaks on odavlennufirmade turg muutunud, kuna suured kompaniid on avastanud kasumliku niši. Mitmed suurtegijad on tulnud välja oma odavlennufirmadega, näiteks Air France ja HOP. Lisaks on lennufirmad tekitanud võimaluse “teha odavlennufirmat”, pakkudes pileteid, millega ei tule kaasa äraantavat pagasit või teatud mugavusi. Selles loos keskendume traditsioonilistele kompaniidele, mis on enam-vähem algusest peale ilma üleliigsete kellade ja viledeta teenust pakkunud.

Millised odavlennufirmad väljuvad Eesti ja lähiriikide lennujaamadest?

Loo kirjutamise seisuga väljuvad Tallinna lennujaamast kolm odavlennufirmat – Ryanair, easyJet ja Norwegian.

Viimane neist on tuntud just ookeaniüleste soodusreiside pakkumise poolest. Oleme leidnud tõeliselt häid hindu, näiteks Tallinnast Los Angelesse ühe otsa eest ainult 195 eurot. Norwegian lendab paljudesse kohtadesse Norras, isegi Svalbardi, mis asub tegelikult Põhja-Jäämeres!

 

Üldjuhul on Ryanair otseselt Norrasse lendamiseks ikkagi soodsaim variant. Ryanairi puhul tasub meeles pidada, et mõned liinid pannakse talvehooajaks kinni, näiteks Tallinnast Barcelonasse on võimalik lennata alates kevadisest perioodist hilise sügiseni. Ryanair on saanud palju negatiivset meediakajastust või just vastupidiselt head promo. Muuhulgas on lennufirma juht ähvardanud WC-de tasuliseks tegemise ja istmete asemel seisukohtade müümisega. Kumbki plaan pole veel tänaseks teoks saanud. Seevastu leiab vahetevahel tõeliseid pärle, näiteks lennupileteid hindadega alates 9 eurost.

easyJet lendab hetkeseisuga Tallinnast ainult ühte sihtkohta – Londonisse (Gatwick lennujaama). Norwegian lendab ainult Oslosse, aga boonuseks on see, et firma pakub erinevalt Ryanairist ja easyJetist jätkulende. Nagu eelnevalt mainitud, siis on Norwegian kasulik USAsse ja ka Taisse (Bangkok) lendamiseks. Pikal lennul tasuta süüa ei pakuta, kuid kuuldavasti on see-eest lennukitel mugavad istmed ja tasuta WiFi-ühendus.

Riiast väljub lisaks Ryanairile ja Norwegianile Wizz Air. Tegu on Ungaris asutatud odavlennufirmaga, mis pakub mõnikord meeletult soodsate hindadega pileteid. Näiteks ostsime piletid Riia-Pariis-Riia ühe inimese kohta ligikaudu ainult 50 euroga.

Helsingi pole populaarne odavlennufirmade seas, kuid siiski võib leida odavaid lende hispaanlaste Vuelingi ja juba mainitud Norwegianiga.

Huvitav nähtus on Leedus asuv Kaunase lennujaam, kust Ryanair sõidab hooajaliselt mitmetesse Lõuna-Euroopa sihtkohtadesse (näiteks Kosi saar ja Mallorca) ja seda vägagi konkurentsivõimeliste hindadega. Kui võimalikult pikalt ette broneerida, siis on võimalik Vahemere-äärsete saarte päikese alla pääseda sedaviisi, et lennud lähevad kokku maksma alla 100 euro.

Kuidas odavlennufirmade soodsaid lennupileteid osta?
Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Odavlennufirmad Aasias ja Indias!

Oleme teinud ülevaate Aasia odavlennufirmadest ja Indias odavlendamisest. Uuri kindlasti lähemalt!

Leave a Comment