Reis Pariisi – põhjalik ülevaade soodsatest lennureisidest

 

Reis Pariisi on paljude eestlaste unistus. Kuidas siis teisiti? Eiffeli torn õhtuvalguses või suvine piknik mõnes linnapargis on romantiline, meeldejääv ja eriline hetk. Just sellepärast on Reisitark koostanud ülevaate soodsatest Pariisi lendamise võimalustest. Bon voyage!

paris-843229_1280

Otselennud Tallinnast
airBaltic sõidab Tallinnast otse Pariisi ja tavahinnad jäävad 150 euro kanti. Küll aga on aeg-ajalt sooduskampaaniaid, mille raames on võimalik edasi-tagasi otselende odavamalt saada. Näiteks on Cherry.ee‘s müüdud vautšereid hinnaga 99 eurot. Samuti võib mõne suurema kampaania käigus soodsamaid diile saada marsruudil Tallinn-Riia-Pariis-Riia-Tallinn.

UUENDUS! 2019. aasta seisuga on üsna tihti saadaval sooduspileteid otselendudele airBalticuga Tallinnast Pariisi. Enamjaolt jäävad need soodushinnad 100 euro kanti.

reis pariisi 2

Pakkumine minevikust Pariisi

 

Odavad otselennud Riiast, Vilniusest ja Varssavist
Riiast lendab otse Pariisi odavlennufirma Wizzair, mille soodsaimad edasi-tagasi hinnad on jäänud vahemikku 35-65 eurot. Samas võib leiduda magusama lõppsummaga lende Vilniusest ja Varssavist, mis jäävad 19-40 euro piirimaile. Kui Leedu ja Poola pakkumised ühendada bussifirmade suurte sooduskampaaniatega, siis on võimalik hea õnne korral organiseerida terve transpordiühendus Eesti ja Pariisi vahel alla 40 euro.

reis pariisi

Pakkumine minevikust Pariisi

 

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Odavlendude kombineerimine Tallinnast või Riiast
Kui otse ei saa, siis saab ringiga! Riiast on küll võimalik odava otselennuga Pariisi jõuda, kuid Tallinnast on võimalik lennata näiteks easyJetiga Londonisse ja sealt saab Pariisi Ryanairiga edasi sõita. Loomulikult on eelduseks lendude väljumisaegade mõistlik klappimine või valmidus öö lennujaamas/hotellis veeta. Odavlendude nutika kombineerimise kohta loe siit.

seine-river-985613_1280

Soodsad lennud Helsingist
Reis Pariisi võib muutuda odavamaks, kui sõita lennuki või laevaga üle lahe Helsingisse. Samuti on Helsingist väljumine hea võimalus kõigile, kes elavad või töötavad Soomes. Tänaseks on easyJeti Helsingi-Pariis-Helsingi marsruut kinni pandud, mistõttu on ainsaks rahakotisõbralikuks vedajaks Norwegian. Minevikus on lennuhinnad alanud isegi 70 eurost, kuid keskeltläbi on sooduspakkumiste hulka liigitatud hindadeks 90-120 eurot.

pyramid-495398_1280

NB! Põhimõtteliselt müüakse Pariisi nimega lennupileteid kolme lennujaama. Charles de Gaulle International Airport (Roissy, CDG), Orly International Airport (ORY) ja Aeroport de Beauvais Tille (BVA). Esimene neist on suurim, sealt lendavad muuhulgas rahvusvahelised lennud Euroopast kaugemale. Teine on kasutusel Air France siselendude ja mitmete Euroopa lennufirmade poolt. Mõlematel on Pariisiga olemasolevad transpordiühendused, uuri lennujaamade kodulehtedelt lähemalt. Viimane lennujaam on aga Pariisist tunduvalt eemal ja seda kasutavad mitmed odavlennufirmad. Sel juhul tuleb sõita bussiga Pariisi umbes tund aega ja pileti eest tuleb maksta 15.9-17 eurot. Internetist ette ostes on pilet odavam!

BOONUS! Bussi- ja rongireisid Pariisi, kas üldse ja kuidas?
Bussiga saab Pariisi küll, aga see on lendamisest tunduvalt kallim! Ühe otsa pilet Pariisi Euro- või Ecolinesiga algab 100+ eurost. Kui on suur soov bussiga sõita, siis on variant lennata odavalt Londonisse ja seejärel sõita Londonist Megabusi või IDbusiga Pariisi. Samas võttes arvesse täiendavaid kulusid, siis pole seegi variant parim.

Teoreetiliselt on võimalik ette võtta võimas rongireis Tallinnast Pariisi. Näiteks:
1. Tallinn-Tartu
2. Tartu-Valga
3. Valka-Riia
4. Riia-Daugavpils
5. Daugavpils-Vilnius [Bussiga. Viimastel andmetel on rongiühendus suletud.]
6. Vilnius-Varssavi
7. Varssavi-Köln
8. Köln-Pariis

Kuid … see pole lennuvõimalustega võrreldes kohe kindlasti soodne (edasi-tagasi 200-300+ eurot) ja sobib pigem neile, kes naudivad pikki rongireise ja kulgemist. Rongireisi fännidele võib huvi pakkuda ka Interrail.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment