5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha

Jätad auto tagastamise protsessi juhuse hooleks
Üha enam muutub rendiauto tagastamine protseduuriks, mida tehakse pigem üle jala. Auto pargitakse tagastatud masinate rivisse, jäetakse võtmed autosse ja minnakse oma teed. Samas tõstab see tõenäosust hilisemate vaidluste tekkeks, näiteks väidab rendifirma, et tagastatud sõiduk oli mingil moel rikutud. Nüüd on situatsioon kehv, sest olukord on kantud sõnast sõna vastu ja firmal on rendilevõtja krediitkaardiandmed. Kui koos töötajaga kohe auto üle vaadata, siis annab see edasiseks olulise kindlustunde.

away-812581_640

Lähed autoga off-road sõite tegema
Vähesed autorendifirmad lubavad autodega off-road sõite teha ja see ei tähenda sugugi, et keelatud oleks neljarattalise kaaslasega vaid muda sisse müttama minna. Kui sõidad teedest eemal olevat loodusimet vaatama, siis on praktiliselt tegu juba rendilepingu rikkumisega, kuna autosõit ei toimu kattega teel. Näiteks sellises kohas kinni jäämine tähendaks seda, et pead eraldi maksma väljatõmbamise ja puhastamise eest. Rääkimata autokerele tehtud füüsilistest vigastustest.

Lased rendifirmal uuesti paagi täita
Igal juhul on odavam ise täis paagiga auto tagastada, kui lasta rendifirma töötajatel see uuesti ära täita. Kütuse liitri hind võib erineda läheduses asuva bensiinijaama poolt pakutavast ametlikust hinnast mitmekordselt.

navigation-1048294_640

Maksad kõikide pakutud lisade eest
Kõikide lisade eest maksmine on kasulik ainult rendifirmale, kindlasti mitte sulle endale! Seega, võta võimaluse korral kaasa näiteks enda GPS või turvatool.

Unustad tagastamisajast kinni pidada
Autot rentides on meeletult oluline jälgida, et tagastamisaeg jääks ületamata. Mõned eriti ranged ettevõtted küsivad 5-minutilise hilinemise korral terve päeva maksumust. Samas on isegi mõne firma reeglites ette nähtud trahv liiga varajase tagastamise eest! Kõikide hädade eest hoidumiseks loe lepingu tingimused korralikult läbi ja pea tähtaegadest kinni.

Anna kommentaarides teada, milliseid probleeme on sul auto rentimisel esinenud!

Leave a Comment