Millise hinnaga lennupiletid Tallinnast Frankfurti tasub ära osta?

 

Frankfurt pole tavaline Saksamaa linn, see meenutab pigem Euroopa versiooni Manhattanist. Äri käib, klaashooned kõrguvad ja rahavood on pidevalt kuumaks aetud. Sellegipoolest ei tähenda, et Frankfurti ei võiks turistina külastada. Seal leidub mõnusat ööelu, kauneid parke ja võluvaid naabruskondi, kus ringi kõndida ja kohvikutes aega veeta. Samuti saab Frankfurti võtta esmase odavama sihtkohana Saksamaal, kust saab juba edasi reisida teistesse riigi piirkondadesse. Seepärast vaatamegi lähemalt, millised on kõige soodsamad võimalused lennupiletite ostmiseks Tallinnast Frankfurti. Peale selle uurime, kas on odavam alustada lende hoopiski lähiriikidest.

Kuidas lennata soodsa hinnaga Tallinnast Frankfurti?
Kõige mõistlikum on kasutada Tallinnast Frankfurti lendamiseks sakslaste Lufthansa lennuteenuseid. Kõige odavamad edasi-tagasi otselennud on alanud 99 eurost, ent enamasti on jäänud soodsaimad hinnad 115-120 euro vahemikku. Kui aga vaadata Lufthansa lennupiletite tavahindu Frankfurdi suunal, siis polegi sooduskampaaniatega võrreldes vahed üüratult suured. Regulaarsed hinnad on 130-160 eurot, äkilised tõusud võivad langeda kokku eriti suure nõudlusega kuupäevadega, näiteks jõulude, aastavahetuse või koolivaheajaga. Viimast sugugi mitte sellepärast, et koolivaheajal tahaksid kõik perega Frankfurti lennata. Põhjus peitub pigem selles, et jätkulennud täidavad korralikult ka suundi Tallinn-Frankfurt ja Frankfurt-Tallinn. Tegelikud sihtkohad võivad olla aga Mehhiko, Tai, Maroko jne. Samuti võib tavapärasest tunduvalt rohkem raha välja käia, kui osta lennud üsna viimasel hetkel. Paar päeva enne väljalendu pileteid soetades on üle 200 eurosed hinnad peaaegu garanteeritud.

Milliseid variante veel on?
Iseenesest saab alustada Lufthansa lende Frankfurti ka Helsingist ja Riiast, ent see ei tasu üldjuhul sugugi ära. Mõlemasse lennujaama tuleb selleks eraldi reisida ja hinnavahe ei pruugi eriti suur olla. Tõsi, lõunaeestlastele oleks mõistlik küll kiigata, kas Riiast on odavamaid lende. Keskeltläbi võivad olenevalt hooajast olla Lufthansa Riia-Frankfurt-Riia lennud paarkümmend eurot odavamad. Näiteks saab lennata Riiast Frankfurti 150 euroga ja Tallinnast 170 euroga, kui võtsime aluseks juhuslikud kuupäevad.

Segadust võib tekitada see, et Riiast saab lennata vahepeal Frankfurt Hahni lennujaama 20 euroga Ryanairi teenuseid kasutades. Ja seda edasi-tagasi lennupiletite eest! Mis küll siin toimub? Nimelt asub see lennujaam 10 kilomeetri kaugusel Hahni linnast, aga tervelt 120 kilomeetrit eemal Frankfurdist. See on tekitanud läbi aastate paksu pahandust, kuid tänaseks on üha rohkem inimesi kursis, et kiireks sõiduks Frankfurti pole neid lende mõtet kasutada. Kui aga peamine on raha, siis miks ka mitte. Nii mõnigi kord saab osta ühe otsa pileti Riiast Frankfurt Hahni lennujaama 10 euroga. Edasi bussiga umbkaudu 16 euroga Frankfurdi kesklinna. Võrreldes tavapäraste Lufthansa hindadega pakub see märgatavat kokkuhoidu.

Niisiis, millise hinnaga piletid tasub Frankfurti kohe ära osta?
Lufthansa lennud Tallinnast Frankfurti, mis jäävad alla 140 euro, tasub vajaduse korral kohe ära broneerida. Säilib üsna suur tõenäosus, et need lähevad ajapikku kallimaks. Sama reegel kehtib Helsingist ja Riiast algavate lendude puhul. Kui on soov eriliselt kokku hoida, siis tasub vaadata Ryanairi otselende Riiast Frankfurt Hahn lennujaama, millest Frankfurt asub 120 kilomeetri ja 16-eurose bussisõidu kaugusel. Kõik alla 50-eurosed edasi-tagasi piletid Riiast Hahni on hea hind ja kiirema soovi korral tasub pigem makstud broneeringuga kindlustada.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Skyscanner. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂