Reis San Marinosse: kuidas soodsalt kohale saada?

 

Kõikidele Itaalia austajatele on San Marino reis lausa kohustuslik ettevõtmine. Tegu on maailma vanima tänaseni alles jäänud vabariigiga, mis pakub põnevat avastamist pea terveks päevaks. Kindlasti tasub külastada San Marino vanalinna, mis asub Monte Titano mäe otsas. Et aga reisi planeerimise Reisitarga sõpradele soodsamaks teha, oleme koostanud väikese üle vaate selle kohta, kuidas San Marinosse Eestist kõige odavamalt kohale saada. Nii et läksime!

san-marino-505156_640

Tahaks Eestist otse San Marinosse lennata!
Kahjuks ei saa. San Marinos pole ühtki lennujaama! Lähim lennujaam asub San Marino pisiriigist 16 km kaugusel. Jah, see pole küll kaugel, ent tegu on Rimini linna Federico Fellini nime kandva lennujaamaga. Sinna lendavad mitmed tšarterlennud, sh hooajaliselt Finnair Helsingist ja airBaltic Riiast. Nigela lennuvaliku tõttu peame veidi kaugemale vaatama.

Piirkonnas on eestlaste jaoks üks soodsaimate lendudega sihtkoht … Bologna! Sinna on võimalik ühe ümberistumisega kombineerida erinevate odavlennufirmade lende, näiteks Tallinnast Milaano või Berliini kaudu. Targa ja ajaliselt piisavalt varase kombineerimise korral on võimalik edasi-tagasi piletid soetada umbkaudu 90-140 euro eest. Hilisemal ostmisel, näiteks kuu aega enne ja kõrghooajal, on loomulikult isegi odavlennud üsna kallid, küündides mitmesaja euroni.

Bolognas maandudes tuleb liikuda kesksesse rongijaama, et sealt Riminisse saada. Sõit võtab aega umbes tunnike ja seejärel oledki Riminis. Buss San Marinosse väljub Rimini keskse rongijaama vahetust lähedusest. Kui soovid piirkonnas pikemalt aega veeta, aga leiad, et San Marino majutus on liiga kallis, siis saad vabalt ka ööbida Riminis ja mitu korda San Marinos bussiga käia. Bussisõit võtab aega 50-55 minutit, kui siht on San Marino vanalinn.

NB! Bologna on korduvalt tõestanud end odavate lennupiletitega sihtkohana. Olenevalt aastaajast, saadavusest ja paljust muust võivad mõnikord olla San Marino külastamiseks soodsamad alguspunktid Veneetsia, Firenze ja Ancona. Kõigist neist linnadest saab Riminisse rongiga.

san-marino-1966566_640

Aga ehk on lähiriikidest odavam?
Riiast lennu alustamine võib sagedasti olla Tallinnaga võrreldes soodsam. Seejuures on tark teha kiire kalkulatsioon: kas bussi või autoga Riiga ja tagasi sõitmine tekitab nii suurt lisakulu, et see pole enam mõistlik? Mõnikord on Riiast edasi-tagasi Milaano lennud niivõrd odavad, et isegi Milaanost rongiga Riminisse kulgemine võib tulla odavam lähemale Bolognasse lendamisest. Samuti on keskeltläbi Riia-Bologna-Riia ümberistumistega lennud Tallinnast sama marsruudiga võrreldes odavamad. Helsingist erilist hinnavõitu ei tasuks oodata.

rocca-calascio-598065_640

Milliseid variante veel on?
Bussipiletite ja rongide klapitamine, aga see läheb enamjaolt ikkagi odavlennufirmadega Itaaliasse lendamisest kallimaks. Loomulikult võib kohale sõita oma autoga. Suurema seltskonna peale võib see odavam tulla, kui näiteks kõik lennupiletid on väga kallid. Seikluslikele hingedele on alati olemas hääletamine. Kui mugavus loeb midagi, siis võib proovida traditsiooniliste lennufirmadega Bolognasse või muudesse San Marinole lähedal asuvatesse linnadesse kohale saada. Märksõnadeks on Lufthansa, LOT, SAS ja Turkish Airlinesi ümberistumistega lennud algusega Tallinnast ja lõpuga suuremates Itaalia linnades.

Arvestades, et mõned reisikorraldajad teevad suvel reise Riminisse, siis on võimalik sinnakanti saada ka tšarterlennuga või puhkusepaketiga. Riminis ööbides ja puhates on väga tavaline teha päevane ekskursioon San Marinosse.

Leave a Comment