Plaanid Rooma reisi? Siin on juhised odavate lennupiletite ostmiseks!

Rooma on linn, mida on nimetatud isegi hiiglaslikuks vabaõhumuuseumiks. Seal ringi kõndides võib pea iga nurga tagant leida midagi kaunist ja vaatamisväärset. Pealegi pakub Seitsmele künkale rajatud Igavene Linn mõnusat ajaveetmist pea igal aastaajal. Seal leiavad tegevust nii parandamatud ajaloohuvilised kui ka tõelised toidugurmaanid. Selles reisiloos oleme kokku kogunud kõik vajaliku info, mida läheb vaja selleks, et soodsama hinnaga Rooma reisi planeerida. Lennupiletid on pahatihti reiside üks kulukamaid osasid, ent õnneks on võimalik teadlikumaid otsuseid tehes paraja hulga raha kokku hoida. Uurime aga lähemalt!
Uuendatud: Detsember 2019

Kuidas osta odavad lennud Tallinnast Roomasse?
Mitmetel suurtel lennukompaniidel on olnud sooduspakkumisi Rooma suunal. Kõige odavama pakkumisega ehk 110 euroga edasi-tagasi lennupileti eest on välja tulnud Aegean Airlines, mille puhul toimuvad lennud Ateena kaudu. Suureks miinuseks on üsna ebamugavad lennuajad, kuna Tallinnast Ateenasse ja tagasi sõitmine toimub öösel.

Võrdlemisi soodsa hinnaga on lende pakkunud SAS Stockholmi ja Kopenhaageni kaudu: madalad hinnad on jäänud 130-160 euro vahemikku. Turkish Airlinesi soodukate käigus on saanud edasi-tagasi lennupileteid Istanbuli kaudu 150 euroga ning airBalticu ohtrate promokampaaniate ajal sai soetada pileteid Riia kaudu 160-170 euroga. Jälgi kindlasti Reisitarka, vajuta siia, et olla kursis kõikide Rooma lennupiletite pakkumistega!

2020. aasta hiliskevadest tekib uus variant Tallinnast Rooma lendamiseks. airBaltic avab otseliini, mis tähendab, et Itaalia pealinna saab tunduvalt mugavamalt reisida. Kuigi ühest küljest võivad kohati jätkulennud olla otselendudest isegi odavamad, siis peame tunnistama, et vahemaandumisega kulutatud aeg ja raha ei pruugi 30-eurost hinnavõitu sugugi ära põhjendada.

Küll aga on tegu hooajalise lennuliiniga. Teisisõnu tähendab see, et sügisest kevadeni peab ikkagi kasutama Lufthansa, SASi ja airBalticu jätkulendudega variante.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Oot, kas Tallinnast Vuelinguga otse Roomasse ei saanud?
Sai, aga enam mitte! Vueling lendas Tallinnast Roomasse ja kõige odavamad lennupiletid tulid kätte 140 euroga. Suure tõenäosusega ei olnud siiski liini täituvus nii suur, et seda järgnevatel suvedel jätkata.

Võib-olla siis mõne muu odavlennufirmaga?
Jah, aga ainult kombineerides. Kui panna kokku Ryanairi, easyJeti ja teiste odavlennufirmade pileteid, siis on võimalik olnud lennata Tallinnast Roomasse 120-150 euroga. Erinevalt traditsiooniliste lennukompaniide sooduskampaaniatest on taoliseid hindu sagedamini saadaval. Aga Riiast on veelgi odavam! Kõige soodsamalt lennud on alanud 50-60 eurost Ryanairiga Berliini ja Londoni kaudu. Enamajaolt jäävad aga Riiast algavad odavlendude kombinatsioonid 80-130 euro vahemikku. Lisaks sellele on vahel võimalikud kombinatsioonid nagu Helsinki-Rooma-Milaano-Tallinn, muidugi koos rongipiletitega, 111 euro eest. Sarnane pakkumine on olnud algusega Riiast ja lõpuga Tallinnast 120 eurose hinnasildiga.

Kas Riiast ja Helsingist on üldiselt odavam Roomasse lennata?
Kui odavlennufirmade pakkumised kõrvale jätta, siis ei saaks öelda, et Riiast palju odavam oleks, kuigi Ukraine International Airlines on ühe kampaania käigus jaganud Rooma pileteid 120 euroga. Pigem on tõesti keskmisest soodsam lennata Norwegianiga Helsingist Roomasse. Tegu on otselendudega ja hooajaväliselt on olnud saadaval lennupiletid hinnaga alates 75 eurot. Isegi suvel on olnud edasi-tagasi otselende saadaval 140 euro eest!

Milliseid variante veel on?
Alati pole mõtet vaadata lende ainult Roomasse, eriti, kui aega on veidi rohkem ja puhkuseaeg pole meeletult piiratud. Sel juhul võib kombineerida näiteks lende Tallinnast Milaanosse ja tagasi, makstes juurde rongipiletid Roomasse. Mõnikord on sellised kombinatsioonid jäänud 120-130 euro piirimaile. Boonuseks on see, et saab ju teha pikema Itaalia ringreisi, ööbides teel Rooma veel mitmes linnas. Lisaks on võimalik maanduda Milaanos ja rentida sealt auto!

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment