Käsipagasiga reisimine on odav ja lihtne. Hetked näitab Sulle, mida peaks käsipagasiga lendamisel silmas pidama ja kuidas seda kergemini teha.

1. Kontrolli alati järgi lennufirma nõuded käsipagasile. Need erinevad kompaniide vahel ja eriti nõudlikud võivad olla odavlennufirmad. Keskeltläbi on nõutud maksimaalset suurust 56 cm x 45 cm x 25 cm ning kaaluks 8-10 kilo. Odavlendude puhul võivad ülekilod või valede mõõtudega käsipagas üsna kalliks maksma minna.254303_3896

Ryanairi käsipagasi lubatud mõõtmed on 55cm x 40cm x 20cm, lisaks üks väike kott mitte suuremate mõõtmetega kui 35 x 20 x 20 cm. Lubatud kaaluks on kuni 10kg.

easyJeti lennul on lubatud samuti 56 x 45 x 25cm mõõtmetega pagas. Kaalupiirang puudub senikaua, kui pagasit on võimalik istmekohal asuvasse panipaika vinnata.

Airbaltic lubab 1 ühikut kuni 8kg kaaluvat käsipagasit. Kogumõõtmetelt  ei või kott ületada 55x40x20 cm.

Flybe lennutab käsipagasit maksimum suurusega 55 x 40 x 23cm. Kaalupiiriks on 10kg.

3d illustration: Mobile technology. mobile phone

 

2. Kasuta sülearvuti asemel nutitelefoni, kuna see võib hoida pagasit väiksemana. Pakitud riiete mahu vähendamise app ole veel saadaval, kuid erinevaid reisirakendusi, vestmikke, sõnaraamatuid ja kaarte on seevastu võimalik küll alla laadida.

 

3. Vedelikupiirangud tähendavad Euroopa Liidus seda, et üle 100 ml vedelikku sisaldavaid pakendid on käsipagasis keelatud. Paljusid šampoone, dušigeele ja muud taolist on võimalik soetada sihtkohast. Käsipagasisse võib poodidest otsida kuni 100 ml suuruseid pakendeid või hankida kiireks pesuks tahket seepi. Majapidamistarvete poest leiab sobiliku suurusega pudeleid, kuhu soovitud vedelik ümber valada. Sobiva suurusega pakendid tuleb omakorda pakkida läbipaistvasse ziplock kotti.

4. Kõigi riiete ruudukujulisena kokku voltimine on üks ebaefektiivsemaid pakkimise viise. See vähendab vaba ruumi ja tõstab kortsumise ohtu. Palju kasulikke nippe (näiteks riiete kokku rullimise kaudu ruumi säästmine) leiab sellelt lehelt.

5. Odavlendudel on kasulik kasutada seljas olevate riiete suuri taskuid ajutiselt raskemate esemete peidupaikadena; nii võib mahutada näiteks laadijaid, kaamerat, hügieenitarbeid jne.

Ära unusta lugeda:

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 1

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 2

Odavad lennupiletid – nipid, mis aitavad soodsamalt reisida | Osa 3