Käsipagasiga reisimine on odav ja lihtne. Reisitark näitab Sulle, mida peaks käsipagasiga lendamisel silmas pidama ja kuidas seda kergemini teha. Uuendatud 2018 sügis!

1. Kontrolli alati järgi lennufirma nõuded käsipagasile. Need erinevad kompaniide vahel ja eriti nõudlikud võivad olla odavlennufirmad. Keskeltläbi on nõutud maksimaalset suurust 56 cm x 45 cm x 25 cm ning kaaluks 8-10 kilo. Odavlendude puhul võivad ülekilod või valede mõõtudega käsipagas üsna kalliks maksma minna.254303_3896

Ryanairi käsipagasi lubatud mõõtmed on 40cm x 20cm x 25cm. Lisaks võib pardale võtta Duty Free kotid. Loe siit pikemalt!

easyJeti lennul on lubatud samuti 56 x 45 x 25cm mõõtmetega pagas. Kaalupiirang puudub senikaua, kui pagasit on võimalik istmekohal asuvasse panipaika vinnata.

Airbaltic lubab 1 ühikut kuni 8kg kaaluvat käsipagasit. Kogumõõtmetelt  ei või kott ületada 55x40x23 cm. Lisaks võid võtta 1 “eseme” isiklikuks otstarbeks. Käsipagas ja isiklik ese kokku ei tohi ikkagi 8kg ületada. Isiklikuks esemeks loetakse näiteks: käe-, sülearvuti- ja kaamerakotid, vihmavarjud ja Duty Free kotid.

Wizz Air lennutab käsipagasit maksimum suurusega 40 x 30 x 20cm. Kaalupiiriks on 10kg.

Nordica pardal on käsipagasi lubatud mõõtmed 55 x 40 x 23cm. See pagas tohib kaaluda kuni 8kg. Tasuta võib Nordica pardale võtta ka ühe käe-, üleõla või sülearvutikoti ning kokkupakitava lastevankri või -käru.

3d illustration: Mobile technology. mobile phone

 

2. Kasuta sülearvuti asemel nutitelefoni, kuna see võib hoida pagasit väiksemana. Pakitud riiete mahu vähendamise app ole veel saadaval, kuid erinevaid reisirakendusi, vestmikke, sõnaraamatuid ja kaarte on seevastu võimalik küll alla laadida.

 

3. Vedelikupiirangud tähendavad Euroopa Liidus seda, et üle 100 ml vedelikku sisaldavaid pakendid on käsipagasis keelatud. Paljusid šampoone, dušigeele ja muud taolist on võimalik soetada sihtkohast. Käsipagasisse võib poodidest otsida kuni 100 ml suuruseid pakendeid või hankida kiireks pesuks tahket seepi. Majapidamistarvete poest leiab sobiliku suurusega pudeleid, kuhu soovitud vedelik ümber valada. Sobiva suurusega pakendid tuleb omakorda pakkida läbipaistvasse ziplock kotti.

4. Kõigi riiete ruudukujulisena kokku voltimine on üks ebaefektiivsemaid pakkimise viise. See vähendab vaba ruumi ja tõstab kortsumise ohtu. Palju kasulikke nippe (näiteks riiete kokku rullimise kaudu ruumi säästmine) leiab sellelt lehelt.

5. Odavlendudel on kasulik kasutada seljas olevate riiete suuri taskuid ajutiselt raskemate esemete peidupaikadena; nii võib mahutada näiteks laadijaid, kaamerat, hügieenitarbeid jne.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Leave a Comment