Kaks kanget: airBaltic ja Turkish Airlines alustavad koostööd


Alates 1. maist 2023 alustavad Läti lennufirma airBaltic ja Turkish Airlines ühiselt koodijagamispartnerlust. See partnerlus toob Läti ja Türgi vaheliste otselendude reisijatele rohkem mugavust ja paindlikkust.

Partnerluse raames hakkavad airBaltic ja Turkish Airlines turustama oma vastavaid lennunumbreid igal Riia-Istanbul lennul ja vastupidi.

See kokkulepe võimaldab mõlema lennufirma klientidel nautida sujuvat ühendust nende vastavate sõlmpunktide kaudu. Tänu sellele partnerlusele saavad kohalikud Balti riikide reisijad juurdepääsu Turkish Airlinesi laiale võrgustikule kogu maailmas, samas kui Türgi kohalikud reisijad saavad juurdepääsu paljudele airBalticu sihtkohtadele Euroopas ja kaugemalgi.

Martin Gauss, airBalticu president ja tegevjuht väljendas oma heameelt, et ta sõlmis selle koodijagamislepingu Turkish Airlinesiga. Ta ütles, et airBalticu partnerlus Turkish Airlinesiga toob Balti riikide reisijatele kasu, kuna nad saavad nüüd lennata Istanbuli ja uurida Türgi ainulaadset geograafiat, mis on läbi ajaloo olnud koduks paljudele tsivilisatsioonidele. Teisalt saavad Turkish Airlinesi kliendid nüüd avastada Riiat Lätis, mis on muutunud põnevaks linnaks, mida külastada.

Sel suvehooajal käivitab airBaltic kokku 20 uut lennuliini Riiast, Tallinnast, Vilniusest ja Tamperes, sealhulgas Riiast Istanbuli.

Koodijagamine on lennunduses levinud tava, mis võimaldab lennuettevõtjatel laiendada oma võrku ja pakkuda reisijatele rohkem reisimisvõimalusi.

Koodijagamise leping võimaldab lennuettevõtjatel müüa üksteise lendudel kohti, kasutades oma lennunumbreid. See aitab lennuettevõtjatel laiendada oma tegevust sihtkohtadesse, kus nad otseselt ei tegutse, ning parandab ühenduvust, muutes reisijatele lihtsamaks reisida ühe piletiga ja registreeritud pagasiga lõppsihtkohta.

Ühislendude kasutamine toob kasu ka reisijatele, sest lennud on sagedasemad, transiidiajad lühenenud ja juurdepääs laiemale sihtkohtade valikule.

Samuti võimaldab see lennuettevõtjatel ühendada ressursse, vähendada tegevuskulusid ja suurendada tõhusust. See on kasulik nii lennuettevõtjatele kui ka reisijatele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et airBalticu ja Turkish Airlinesi ühine koodijagamispartnerlus on põnev areng nende reisijate jaoks, pakkudes suuremat paindlikkust ja mugavust Läti ja Türgi vahel reisimisel.

Selle partnerluse kaudu saavad airBalticu reisijad juurdepääsu Turkish Airlinesi ulatuslikule ülemaailmsele võrgustikule, samal ajal kui Turkish Airlinesi reisijad saavad tutvuda airBalticu Euroopa sihtkohtadega.

See koostöö parandab veelgi lennundussektorit ja pakub rohkem võimalusi nii lennuettevõtjatele kui ka reisijatele.