6 põhjust valida loodusreis linnatripi asemel

NB! Kui sa läbi lugenuna ikka ei nõustu, siis loo lõpus on viide seitsmele põhjusele, miks reisida linnades ja jätta loodus sinnapaika!

DSC_0068

Loodus pakub rohkem uusi vaatepilte
Kui sa loed seda artiklit, siis tõenäosus on suur, et elad linnas või vähemalt internetiühendusega maakohas ja mitte keset ürgset loodust või jahmatavaid kanjoneid (kui siiski elad, siis lisa kommentaaridesse pilte, päris võimas!). Ja sellest võrsubki esimene põhjus, miks eelistada looduskaunisse piirkonda reisimist linnade külastamise asemel. See on kõvasti erilisem ja teistsugusem! Muidugi on Võru tänavate vahetamine New York City vastu samuti vinge, aga vihmametsa rajad on betoonidžunglist iga kell etemad.

DSC_6833

Vähem müra
Autosignaalid, teetööde plärin, laste kisa, valjuhääldid, hõikuvad inimesed, maanduvad ja õhkutõusvad lennukid… Linnas on palju müra, seevastu looduses on vaikus või vähemalt rahustav metsakohin, linnukeste laul ja vulisev vesi.

Wild Camping In The Lakes 1

Matkamine on odavam
Telk kaasa, toidumoon kotti ja varustus üle õla. Tõsi, paljudes Põhja-Ameerika rahvusparkides läheb looduse nautimine ilmselt üsna kulukaks, sest tavalistele väljaminekutele lisanduvad sissepääsuload. Seevastu on riike, kus oskusliku ettevalmistuse puhul tuleb matkamine linnades reisimisest soodsam, näiteks Rootsis või Norras. Kindlasti aitab kaasa Põhjamaades kehtiv igameheõigus, millele on küll teoreetilisi erandeid, kuid üldjuhul lubab vabamalt telkida ja erinevaid maapiirkonna- või loodusradasid läbida.

alps-757731_640

Pääsed kopsude saastamisest
Maailmas on linnu nagu Peking ja New Delhi, mis on õõvatekitavalt tihti sudusse mattunud. Siiski pole puhtama õhuga linnades reisimisel atmosfäär võrreldav Alpide karge õhu, soolaka ookeaniäärse briisi või vaigust lõhnavate Kanade metsadega. Looduses rändamise peale teevad su kopsud kniksu ja kummardavad!

desert-790640_640

Fotosilmale küllaga avastamist
Kui kaua jaksad pildistada klaasi, asfalti, tänavakunstnikke ja siin-seal mõnda parki? Metsas ekslemine, rabas matkamine või kõrbetuuri tegemine pakub küllaga silmailu ja avastusi, mida linnakeskkonnas võib ainult reklaamplakatilt või kinosaalis näha.

hillside-983954_640

Loodus paneb sind teisel moel proovile
Järsust künkast üles rühkimine, tihedas laanes õige suuna leidmine ja kärestikulise jõe ärev ületamine. Looduses ringi kondamine äratab ellu ürgsed ellujäämise instinktid. Hea varustuse ja piisavate teadmiste korral pakub vabas õhus rändamine küllaga põnevust.

Polnud veenev? Vali vastaspool!

Leave a Comment