Portugali reis – nipid odavalt Lissaboni ja Portosse lendamiseks

 

Portugal pole Hispaania või Itaaliaga võrreldes niivõrd tuntud Lõuna-Euroopa sihtkoht, kuid avastamist jagub seal küllaga. Lissaboni ja Porto vanalinnad, Algarve piirkonna lõunarannik päikesekummardajatele ning üsna eksootilised saared nagu Madeira ja Assoorid on vaid killuke Portugali reisi jooksul kogetavast. Uurime, millised on parimad hinnavariandid Eestist ja lähiriikidest Portugali erinevatesse linnadesse maandumiseks.

lisbon-1018902_640

Lissabon

Kui lendaks õige Tallinnast…
Kahjuks pole enam Tallinna ja Lissaboni vahel otselende. TAP Portugal opereeris Tallinn-Lissabon-Tallinn liini ainult alla aasta (2014-2015). Seega, nüüd jäävad järgi vaid ümberistumistega variandid. Kui jälgida tavaliste lennufirmade (Lufthansa, TAP Portugal, airBaltic) Eestist algavaid jätkulende, siis kõige odavamad hinnad on asetsenud 170-220 euro vahemikku. Erandiks on olnud Turkish Airlinesi lennud Lissaboni alates 145 eurost. Miinuseks on lendudega kaasnev pikk vahepeatus Istanbulis, mida kompenseerib küll kompanii hotelliteenus. Odavlennufirmadest ei lenda samuti ükski otse Tallinnast Lissaboni. Erinevate odavkandjate soodsaid lennupileteid kombineerides on võimalik Tallinnast mõnikord lennata Portugali pealinna 120-150 euroga.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

lisbon-344765_640

Kui lendaks õige Riiast…
Riiast ei lennanud tükk aega ükski firma Lissaboni. Nüüdsest aga on võimalik hüpata pardale airBalticu otselendudele Riiast Portugali pealinna. Lisaks leidub soodsaid lende, kui nutikalt kombineerida omavahel Ryanairi, easyJeti ja teiste odavlendajate hinnapomme. Kõige madalamad hinnad Riiast Lissaboni on olnud 80-110 euro piirimail.

Kui lendaks õige Helsingist…
Põhjaliku uurimise käigus on selgunud, et Helsingist pole piisavalt püsiva sagedusega soodsaid pakkumisi Lissaboni, et meie põhjanaabrite pealinna lähtepunktina soovitada.

Porto

Kui lendaks õige Tallinnast…
Tallinnast Portosse maksavad kõige odavamad kombineeritud edasi-tagasi odavlennud tavaliselt 120-160 eurot. Üldjuhul on need järjestikused Ryanairi lennud. Traditsiooniliste lennufirmade pakkumised kipuvad olema Portosse Lissaboniga võrreldes kallimad, kuid odavlennufirmad tunduvad keskeltläbi Porto liinil soodsamad. Tasub meeles pidada, et Lissaboni ja Porto vahel on võimalik liikuda ka maad mööda!

old-922918_640

Kui lendaks õige Riiast…
Riiast lennu alustamine on Porto puhul täiesti õigustatud. Otsekui kivina mere põhja langenud hinnad on olnud isegi 40 eurot edasi-tagasi piletite eest suunal Riia-mõni Euroopa linn-Porto-mõni Euroopa linn-Riia. Tavalised madalhinnad on olnud 40-90 eurot ja tipphooajal pigem 90-140 eurot. Tipphooaja all peame silmas ajaperioodi maikuust septembrini. Kui juba Lätit puudutame, siis tasub Leedu kohta ära mainida, et Vilniusest on keskmised soodukad 70-100 eurot.

Faro

Kui lendaks õige Tallinnast…
Algarve rannaregiooni põhilisse sihtkohta toimub Porto ja Lissaboniga võrreldes vähem magusate hindadega lende. Tavalised soodushinnad jäävad 140-180 euro vahele. Klassikaliste lennufirmade piletid maksavad sooduspakkumiste näol 220-340 eurot.

portugal

Kui lendaks õige Riiast…
Odavlende kombineerides on võimalik Riiast Farosse saada madalaimaks hinnaks 100-130 eurot, ent seda harvaesinevate kampaaniate käigus. Pigem kujuneb edasi-tagasi Riiast Farosse lendamise kogusummaks 150-210 eurot.

Mida võime sellest järeldada?
Portugal pole nii suur riik, et näiteks Portosse lennates oleks Lissabon määramatus kauguses. Seega võib julgelt lennata konkreetsel hetkel soodsaimasse Portugali linna ja sealt juba maatranspordiga edasi liikuda ning oma reisi käigus veelgi rohkem kohti avastada. Arvestada tuleb 3-4 tunnise ajakuluga, ent mõnest päevast pikema reisi puhul pole sellest hullu. Rendiauto on paljude jaoks samuti realistlik variant. Üldjuhul on Portugali minemiseks kõige odavam hüpata lennukile Riiast, mis suundub Porto poole. Seda loomulikult piisava etteostmisajaga, paar nädalat enne pileteid otsides võib alla 100 euroste reisidiilide suhtes suu puhtaks pühkida.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment