REISITARKUS: Millised lennukampaaniad on eestlastele kasulikud?

 

Kunagi käivitus AirAsia suur lennukampaania, mille käigus läksid müüki Malaisiast algavate odavlendude piletid. Soodsaima maksumusega lennupiletid olid kaks eurot. Küll aga tekitas selle kampaania avaldamine nii mõnegi eestlase jaoks segadust. Milleks jagada sellist pakkumist? Mõni on kahtlusi sotsiaalmeedias väljendanud.

aa1

Oleme nõus, et nullist reisi alustades pole konkreetse AirAsia pakkumisega väga palju pihta hakata. Sellegipoolest on tegu kasuliku võimalusega kõigile, kel on juba soodsad lennupiletid Tallinnast või lähiriikidest Malaisiasse hangitud. Alles hiljuti oli võimalik saada kohale+koju lennupiletid Helsingist Kuala Lumpuri ainult 393 euroga. Samuti võib kampaania pakkuda huvi Austraaliasse suunduvatele ränduritele, kuna AirAsia sihtkohtade hulgas on Perth.

Lubame, et edaspidi paneme sooduskampaaniate juurde kommentaarina olulisema(d) linna(d), kust antud hinnamürgli hindu tegelikult kasutada saab. Järgnevalt aga teeme lühikese ülevaate enamlevinud Reisitarga poolt jagatud lennukampaaniatest ja selgitame välja, millised neist tegelikult Eestist lennu alustajatele kasulikud on!

plane-1000996_1280

airBaltic
Üldjuhul on airBalticu soodushinnad nii Tallinnast kui Riiast algavatele lendudele.

Ryanair
Tihti on Ryanairi kampaaniad riigipõhised, näiteks -20% Kopenhaagenist algavatelt lendudelt. Ikkagi on need hinnad kasulikud, kuna erinevate odavlennufirmade kombineerimiste hindu võivad sellised kampaaniad tuntavalt mõjutada.

Wizz Air
Riiast lendab Wizz Air mitmetesse sihtkohtadesse, mistõttu võivad need eestlastelegi huvipakkuvad olla. Küll aga peab Wizz Airi puhul kindlaks tegema, kas sooduspakkumised on ainult Wizz Air Discount Club liikmetele või kõikidele reisijatele.

Nordica
Kodumaise lennufirma (ja Estonian Airi mantlipärija) kampaaniad algavad alati Tallinnast, mistõttu võib neid julgelt jälgida ja jagada.

AirAsia & teised Aasia odavlennufirmad
Suurepärane viis soodsalt Aasias ringi lendamiseks, ent lähimad alguspunktid ongi teises maailmajaos. Seega sobivad need ainult mõne teise pakkumisega kombineerimiseks.

Etihad
Etihadi pakkumised on tihti algusega Helsingist või Moskvast.

Vueling
Vuelingil on tihti lennupiletite osturallisid, kuid Tallinnast algavad ainult Barcelona ja Rooma suunad.

Finnair
Põhjanaabrite lennukompanii Finnair pakkumised on sageli Tallinnast ja isegi Tartust!

Norwegian
Odavlennufirma Norwegian kampaaniad on suunatud pigem Oslo, Stockholmi ja Helsingi lennujaamadele.

Aegean
Aegean Airlinesi soodusreisid on nii mõnigi kord puudutanud Tallinnast algavaid lende, mis on muutnud nii Ateena kui Kreeka saarte otsad parajalt soodsaks!

flying-airplane-plane-landing

NB! Paljude lennufirmade sooduskampaaniad ilmutavad meile end vaid mõne oluliselt hea sooduspakkumise kaudu. Näiteks Virgin Australia’l on erinevatest Euroopa linnadest kampaaniahinnad Austraaliasse. Kuid Eestist algavaid lende teineteise otsa lükates on parim pakkumine vaid Pariisi kaudu lennates, sest samal ajal on airBalticu erimüügi käigus mõistliku maksumusega otselennud Tallinnast Pariisi.

NB! NB! Aeg-ajalt avaldame bussipiletite soodusmüüke, millega pole otseselt Eestist väljumisel mitte midagi teha. Näiteks Greyhound soodusmüük Ameerikas või Megabus Prantsusmaa ja Londoni vahel. Lihtsalt nii mõnelgi inimesel on juba USA lennupiletid olemas ja kampaania annab taskukohase viisi erinevate linnade vahel liiklemiseks. Samad mõtted kehtivad näiteks võileivahinnaga autorendi suhtes Hispaanias.

Leave a Comment