Kas Kiwi.com on usaldusväärne odavate lennupiletite ostmiseks?

 

Soovid lühikest vastust? Jah, Kiwi.com on usaldusväärne lennupileteid vahendav veebiportaal.

Aga meil on ka pikem vastus. Kuivõrd Kiwi.com puhul on tegu üsna omanäolise lendude edasimüüjaga, siis tasub eduka ostu sooritamise nimel veidi tausta tunda. Ja mõnda nüanssi mitte teades võib nendega paraja jama otsa sattuda.

Paljud eestlased sattuvad Kiwi portaali, sest tihti tulevad sealsed hinnad soodsaimana välja Skyscanneri lennupiletite hindade võrdluslehtedel. Mõned lähevad otse Kiwi.com lehele pileteid ostma, ent meie arvates on see kehv mõte.

Kas Kiwi.com lehele otse minna on mõistlik?

Ei ole, sest keskeltläbi on üsna tihti teiste edasimüüjate kaudu samad piletid odavamad. Kiwi.com portaali on mõttekas minna, kui avastad Skyscanneri kaudu, et seal on konkreetsed lennupiletid turu odavaimad.

NB! Kui oleme ise lisanud otselingi Reisitarga lennupakkumisest Kiwisse, siis see töö on juba tehtud. Järelikult on konkreetsel juhul turu parim pakkumine Kiwil 🙂

Loomulikult on võimalik minna otse Kiwi.com lehele ja otsida sealt tulemusi ning hiljem neid teistega kõrvutama hakata. Aga see tundub pigem ajaraiskamisena, sest lennupileti hindade võrdlusportaalid teeksid vaevarohke töö mõne sekundiga ära.

Miks leidub siis inimesi, kes Kiwi.com taevani kiidavad?

Kiwi.com on väga võimekas tööriist, et genereerida lennupiletite kombinatsioone, mida naljalt muudelt lehtedelt ei leia. Nad panevad kokku teineteisest täiesti sõltumatute firmade lennupileteid.

Tulemuseks võivad olla mitmete konkurentidega võrreldes tunduvalt soodsamad lennureisid. Aga see tuleb pahatihti mugavuse arvelt. Lennatakse X lennujaamade kaudu koos pehmelt öeldes pikkade ooteaegadega.

Aga me ei tee siinkohal absoluutselt maha Kiwi kasutamist taoliste jätkupiletite loomiseks ja ostmiseks. Lihtsalt need sobivad pigem seljakotiränduritele ja igipõlistele reisihuntidele ning neilegi, kel reisitung käsikäes eriti terava hinnatundlikkusega.

Näiteks siin on kahe lennu vahel märgitud nende garantii olemasolu.

Mida kujutab endast Kiwi.com garantii?

Ostes sama lennufirma ametlikke jätkulende või mõnel teisel moel “ühe pileti peale”, siis oled üldjuhul kaitstud. Lennufirma hoolitseb, et esimese lennu ränga hilinemise tõttu viiakse sind hiljem kasvõi mitme muu linna kaudu lõppsihtkohta.

Nüüd siin tulebki esile Kiwi.com nõrkus. Selline kombinatsioon nagu Ryanair + Wizz Air + Lufthansa tähendab piletiostja seisukohast seda, et kindlus jätkulendude osas puudub.

Kui sul on reisitõrkekindlustus, siis võib see katta lendude hilinemistest ja ärajäämistest tulenevaid kulusid. Kuid mitte alati! Seepärast loe alati hoolikalt tingimusi või isegi küsi konkreetse lennuplaani kohta kindlustusesindajalt üle.

Aga kui reisitõrge ei kata või eelistad mitte raha reisitõrkesse paigutada? Õnneks on Kiwi.com selle peale mõelnud. Nimelt kehtib pea kõikidele kummalistele ja odavatele jätkulendudele Kiwi.com garantii.

Kui su lend tühistatakse või sul polnud piisavalt aega, et uuele lennule ümber istuda, siis Kiwi.com paneb su tasuta uuele lennule. Küll aga on neil oluline reegel. Kui uus lend maksab esmase ostuhinnaga võrreldes enam kui 2x, siis pead ise maksma iga sendi, mis ei mahu 2x hinna sisse.

Oletame, et maksid 200 eurot piletite eest. Uus pilet maksab 410 eurot. Seega peaksid uute piletite eest maksma 10 eurot. Ülejäänud sellest katab Kiwi.com garantii.

Üle neljatunnise hilinemise eest saad täiesti mõttetu 10-eurose toiduvautšeri. Kes vähegi lennujaamades käinud, need teavad hästi, et mõnikord võib üks võileib juba 7,5 eurot maksta.

Üle 8-tunnise hilinemise korral öösel katavad nad majutuse kuni 50 euro ulatuses. Aga siinkohal jällegi kerkib küsimus, kuivõrd mõttekas see on.

Indias ja Mehhikos saab 50 euro eest tõenäoliselt korraliku öömaja. Aga kui see ümberistumine toimub Oslos, siis võib viimase hetke hotellibroneering ikka 50 eurost küll kõrgemale kerkida.

Kiwi lennupileti hindade maakaart on äge, aga sugugi mitte unikaalne lahendus.

Kas Kiwi.com garantii võib alt vedada?

Kindlasti! Ja see ei puuduta ainult olukordi, kus nende rahaline kate jääb nigelaks, näiteks lennujaama toiduvautšerite puhul.

Lennuprobleemide esinemisel pead nendega koheselt ühendust võtma. See garantii kehtib vaid siis, kui lendude ümber tõstmine ja organiseerimine toimub Kiwi.com enda tingimustel.

Korduvalt on tulnud ette juhtumeid, kus Kiwi.com abil lennanud inimesed on garantiist teadlikud olnud ja hakanud lennujaamas asjatama ning endale uusi lende broneerima.

Hiljem on nad Kiwi.com’iga ühendust võtnud, aga ümmargused null eurot tagasi saanud. Põhjus on selles, et piletiportaali jaoks on tegu justkui garantii rikkumisega. Nagu keegi parandaks iPhone’i koduste abivahenditega ja siis saadaks Apple esindusse arve garantiiremondi eest.

Aga! Kuna Kiwi.com pole pettus või “kahtlane” piletisait, siis nende tingimusi järgides ei tohiks garantii alt vedada.

Analüüsisime ohtralt negatiivseid kogemusi, mida netiavarustest leidus Kiwi.com kohta ja kui neutraalselt uurida, siis pea kõikidel juhtudel tegid ostjad midagi ise valesti. Aga pärast olid äärmiselt kurjad Kiwi.com ja terve maailma peale.

Edasi-tagasi 141 euroga Assooridele. Aga üks ots võtab aega 30 tundi! Samas saad tee peal mõnda linna avastada. Valikud-valikud, mõnele sobib, mõnele mitte!

Mida tasub Kiwi.com kohta veel teada?

  • Viisad. Mõnikord pakub otsimootor lennupiletite kombinatsioone, mille ümberistumised eeldavad viisa olemasolu. Nii mõneski lennujaamas võib olla nii, et odavlennufirmade jätkulendude puhul pead tulema transiidist välja, rääkimata sel juhul, kui sul on äraantav pagas. Aga kui antud riiki sisenemiseks on viisat vaja, siis tuleb see enne ära teha või lihtsalt konkreetsed piletid ostmata jätta.
  • Arvustused. Kiwi.com kohta leiab netiavarustest hulgaliselt negatiivseid hinnanguid. Neist ei tasu end eksitada lasta. Kiwi.com on usaldusväärne portaal, kui järgid kõiki reegleid. Võid võtta ette Lufthansa või Finnairi ja leiad samamoodi vihast pulbitsevaid kaebekirju. Arvestagem sellega, et inimesed kirjutavad arvamusi kõvasti suurema tõenäosusega, kui neil on kehv kogemus. Ja selles jamas ei pruugi alati firma ise sugugi süüdi olla.
  • Kiidulaul. Ka teistpidi ei tasu end lasta ära petta. Sattusime taustauuringu käigus korduvalt blogipostituste peale, mis kummardasid Kiwi.com’i ees maani. Samas pole ka ime, sest nad on selle lennuportaali partnerid! Siin tuleb mängu huvide konflikt ja sellised artiklid tasub pigem lihtsalt kinni panna.
  • Garantii. Nagu eelnevalt mainitud, siis Kiwi.com pakub kipakate ümberistumiste puhul garantiid. Aga tõesti, enne sellele lootmist tasub meeles pidada, et probleemide korral tuleb otse nende esindajatega ühendust võtta. Kui hakkad ise broneerima ja korraldama, siis kaotab garantii kehtivuse.
  • Hinnatõus. See garantii pole tasuta. Ja siinkohal on jällegi tegu nii plussi kui miinusega. Ühest küljest ostad endale mõõduka juurdehindluse eest mugava reisitõrke ja seda ka lennuühendustele, mida tavaline kindlustus ei pruugi sugugi katta. Lisaks pakutakse mõnes lennujaamas koheselt hinna sees mõnda mugavusteenust, näiteks kiiremat turvakontrolli. Teisest küljest aga tähendab see, et Kiwi.com on teatud tüüpi lennupiletite korral ALATI kallim!

Pikk jutt lühidalt: kas Kiwi.com on usaldusväärne lennupiletite ostmiseks?

Jah, Kiwi.com on usaldusväärne lennupiletite vahendusportaal. Veebileht pakub kõrge riskiga lennuühenduste korral Kiwi.com Garantiid. See pole tasuta, vaid tegu on koguhinnas peidetud lisateenusega.

Kiwi.com on spetsiifiline lennuportaal. Sealt tulevad tihti välja lennuühendused, mida mujalt ei leia. Kuivõrd sellistele lendudele rakendub garantii, siis kokkuvõttes maksad rohkem, kui samu pileteid eraldi ostes.

Mõningates olukordades tasub see ära, aga näiteks 9-tunnise ümberistumise korral mitte nii väga. Seega, hinda alati olukorda ja saadaval olevaid võimalusi, et teha enda eelistuste põhjal arukaim valik.