Meelelahutuse Pealinn: Küsitlesime Las Vegases käinud eestlasi

 

Veebilehe Vegani päevaraamat looja Ireene Viktor ja ettevõtja, õppejõud ning poliitik Kalle Pilt jagavad muljeid koos praktiliste soovitustega Las Vegase kohta. Kui plaanid Las Vegase reisi või oled sellest sihtkohast unistanud, siis loe kindlasti nende mõtteid mõnuga!

Kui kaua Las Vegases viibisid?
Ireene: Las Vegases viibisin ühe nädalavahetuse.
Kalle: Kolm päeva.

Mis oli Las Vegase puhul kõige üllatavam?
Ireene: Las Vegast võib nimetada täiskasvanute Disneylandiks, sest just sellise peadpööritava meelelahutuslinnaga on tegemist. Üllatas ehk see, et sisuliselt jääb kogu see pidu ja pillerkaar vaid ühe tänava piiresse, väljaspool seda jätab see laialilaotatud kõrbelinn trööstitu mulje. Ka ei ole Las Vegas ehk nii glamuurne, kui vahel filmidest mulje jääb, pigem on tegemist täiesti tavaliste inimeste puhkekeskusega. Hästi tüüpilne vaatepilt oli mänguautomaatide taga istuvad pensionärid.
Kalle: Ülepaisutatud reklaamiküllus. Nii palju värvilisi reklaame pole isegi lõunamaadel näinud.

welcome-to-las-vegas-1086412_640

Mida Las Vegases tegite ja nägite?
Ireene: Tegin turistidele kohustuslikke asju. Näiteks jalutasin mööda Stripi. See on pikk-pikk tänav, kuhu ongi koondunud peamised vaatamisväärsused ja hotell-kasiinod. Stripil jalutades jõuab nii Pariisi kui ka New Yorki nii Roomasse kui ka Veneetsiasse, sest mitmed hotellid on just nende linnade järgi disainitud. Nii on Las Vegases võimalik sõita gondlitega Veneetsia kanalitel, vaadata Eiffeli torni ja New Yorki vabadusesammast ning külastada Vana-Rooma varemeid.

Huvi pärast proovisin ka paari mänguautomaati ja jätsin neisse 5 dollarit, aga üldiselt mu reisi eesmärk polnud hasartmänge mängida. Kõik hotell-kasiinod on varustatud tuhandete mänguautomaatidega, kus saab panuseid teha alates 1 sendist. Võõristav oli see, et kasiinodes võib suitsetada, seega kõik hotellid haisesidki suitsu järele. See on muidugi arusaadav, sest suitsupaus õues tähendaks mänguautomaadi juurest lahkumist, aga seda ei saa ju ükski kasiino endale ometi lubada, et inimest tema mänguhoos katkestada.

las-vegas-1051381_640
Kalle: Käisin seda „unistust“ ise vaatamas. Ööbisin heas hotellis, mis oli üllatavalt odav ja käisin ka kasiinos. Mitte niivõrd mängimas, kui inimesi vaatamas. Oma planeeritud raha mängisin ikka maha ka (60 dollarit). Kuid sain arusaama, et inimesi seal on kahte tüüpi (loe siit lähemalt). Jalutasin ka öösel Vegase tänavatel ja jälgisin sealset melu.

Mida soovitaksite teistel külastajatel seal kindlasti teha? Mida mitte?
Ireene: Kindlasti tasub Las Vegases käies külastada mõnda arvukatest showdest. Valik on lai alates kuulsate poplauljate (Nt Britney Spears ja Jennifer Lopez) kontserditest kuni suurejooneliste Cirque du Soleil´ lavashowdeni, vahepeale jäävad arvukad mustkunstietendused, tantsulavastused, püstijala komöödiad ja palju muud. Mina vaatasin näiteks vee- ja tulevärgiga varustatud ja inimkeha võmeid piirile panevat akrobaatikashowd Le Rêve. Mida mitte teha? Soovitavalt mitte kõiki oma säästusid maha mängida. 😉
Kalle: Soovitan mitte minna Las Vegasesse mõttega, et soovite raha võita. Kui lähete, siis lihtsalt nautige elu ja kulutage planeeritud raha. NB! Kui olete kasvõi natuke hasartne inimene, siis ärge minge Vegasesse või siis jätke raha koju luku ja riivi taha.

las-vegas-573600_640

Milline on kohalik hinnatase? Kui kallis, siis kas kokkuhoiuks on mingeid nippe?
Ireene: Hinnad on pigem ikkagi kallimapoolsed, sest kogu konseptsioon ongi üles ehitatud sellele, et külastajad jätaksid Stripile võimalikult palju raha. Hotell-kasiinod lähevad sujuvalt üle uhketeks ja ilusateks kaubanduskeskusteks. Hotellides leidub arvukalt kalleid restorane, samas on enamus hotellides ka nn food-court, kus pakutakse odavamat kiirtoitu.
Kalle: Nagu ütlesin, on hotellid selle taseme kohta üllatavalt odavad. Kindlasti meelitatakse sellega kohale kliente. Samas on muud lõbustused Ühendriikide hinnatasemest pisut kõrgemad. Kui soovite raha kokku hoida, siis ärge minge Las Vegasesse.

Kas läheksite veel Las Vegasesse tagasi? Miks?
Ireene: Mul on hea meel, et ma Las Vegase ära nägin, sest see kogemus on midagi sellist, mida mujal ei kohta. Samas tagasi ma sinna ei läheks, sest see lihtsalt pole minu tüüpi linn, kuna ma ei ole eriline pidutseja ning ka hasartmängud ei paelu.
Kalle: Ei. Nägin seda, mida vaatama läksin ja mul pole rohkem seal midagi teha.

BOONUS!
Ireene jagas meiega meeleolukaid jäädvustusi reisilt…

d1

d2

d3

Leave a Comment