Kuidas on British Airwaysiga lennata?

 

2017. aasta märtsist lendab Tallinna ja Londoni Heathrow lennujaama vahel Suurbritannia lennufirmade lipukandja British Airways.

ba_1

Uudis jõudis kähku meediasse

British Airways (lühendatult BA) on Suurbritannia suurim lennukompanii, kui võtta aluseks lennukipargi suurus. Reisijate arvu arvestuses on BA riigi suuruselt teine kompanii, kuna jääb alla vaid easyJetile. British Airwaysi põhiline lennujaam on Heathrow, ent paras hulk lende saavad alguse ka Gatwickist. 1974. aastal asutatud BA’l on kokku 295 teraslindu ja 183 sihtkohta. Brittide lennukompanii kuulub oneworld allianssi, mis on koduks ka Finnairile. Esimesed hinnapakkumised Eesti turule on olnud vägagi mõistlikud: kõige odavamad piletid on alanud 65 eurost edasi-tagasi lennud kohta. Vajuta siia, et lugeda teiste alternatiivide kohta soodsalt Londonisse lendamiseks.

british_airways_boeing_747-400_leaving_town-min

Autor: Luis Argerich (Buenos Aires, Argentina)

Milline on pardakogemus?
Analüüsisime üle 250 reisijate poolt jäetud arvustuse. Kõigepealt oleneb lennukogemus sellest, kas istute mõne uuema või hoopiski tunduvalt vanema lennuki peale. Nii mõnedki BA lennukipargi tiivulised on vanaks jäänud. See ei mõjuta küll otseselt ohutust, aga istmed võivad olla üsna kulunud ja nii mõneski kohas võib olla määrdunud plekke, mida uuest lennukitest naljalt ei leia. Jalaruum on pigem kitsas. Paljud pikka aega British Airwaysile lojaalsed inimesed leiavad, et lennukompanii on viimase aasta-kahe jooksul alla käinud, kuna tase on kõvasti langenud. Samas arvab suur enamus, et pardateenindus on vägagi sõbralik ja üldiselt teevad teenindajad kõik, et mõnusat õhkkonda luua (naeratused, sõbralik suhtlemisviis jm). Kui ühe otsa hinnaks kujuneb 33 eurot, siis võib endale ette kujutada, et BA on nagu Ryanair või easyJet. Sel juhul saad seda, mille eest maksad!

Ja kuidas söögiga on?
Pigem halvasti, aga odaval lennul ei pea täisteenindust ootama. Vajuta siia, et vaadata toidunäiteid, kuid mitmed nendest on siiski pikematele otsadele võrreldes Tallinn-London-Tallinnaga!

British Airwaysi sihtriikide ülevaade

ba_2 ba_3 ba_4

Millised on British Airwaysi pagasinõuded?

Kõikidele lendudele võib võtta kaasa:
* 1 käekott/sülearvutikott: max 23 kg ja 40 cm x 30 cm x 15 cm
JA
* 1 käsipagas: max 23 kg ja 56 cm x 45 cm x 25 cm

Kui tahad äraantavat pagasit, siis tee kindlaks, et sul poleks Basic taseme pilet, sest sellega tuleb kaasa vaid käsipagas. Tavalises Economy’s on lubatud üks ühik äraantavat pagasit maksimaalse kaaluga 23 kilogrammi.

Kuidas leida kõige odavamaid pileteid?
Jälgi Reisitarka, kuna sinna kogutakse kokku netiavarustest kõik head lennu- ja reisipakkumised.

Leave a Comment