Momondo – kuidas otsida ja osta lennupileteid?

Momondo. Üks populaarsemaid lennupiletite otsimootoreid Euroopast algavatele lendudele. Portaal pole kaugeltki täiuslik, aga üldjuhul leiab sealt odavaimate hindadega lennupileteid.

Momondo

Kuidas Momondot kasutada?

<<<Vajuta siia, et avada Momondo esileht>>>

1. Vali linn, kust tahad lendu alustada

a1
2. Vali linn, kuhu tahad lennata

a2
3. Kui tahad üheotsapiletit, siis muuda Trip type (reisitüüp) Return tripist (edasi-tagasi) One-way tripiks (üks ots)

a5
4. Vali algus- ja lõpukuupäeva

a3
5. Vali reisijate arv

a4

Mis edasi?
Nüüd kuvatakse sulle pikk nimekiri erinevatest lendudest odava hinna, lennu pikkuse või kahe eelneva parima suhte põhjal. Teisisõnu ei pruugi kõige odavam pilet olla kohale jõudmiseks alati kõige mugavam lahendus.

a6

Ja lõpuks?
Kui oled leidnud endale sobiva hinna, siis vajuta Go to site/Vaata pakkumist. See roheline nupp viib sind reaalse broneeringu tegemise juurde. Nii saad kindel olla, et lõplik hind tegelikult kehtib! Pea alati see kehtibki, aga kui on kindlam huvi, siis tasub üle kontrollida.

Momondo leitavad tulemused koosnevad paljude erinevate OTA’de (online travel agency, kodumaiselt “veebipõhine reisibüroo”) pakkumistest. Näiteks on nende hulgas Expedia, Tripsta, Paravion, Tickets.ee jt.

Kas edasimüüjatel on mingit vahet ka?
Loomulikult! Mõningate edasimüüjatega on olnud paljudel (kuid mitte kõikidel!) klientidel probleeme. Klienditeeninduse puudumine, salajased tasud ja hüplikud hinnad on enim levinud kaebused. Praeguse seisuga on kõige rohkem probleeme esinenud Tickets.ee’ga, seega tasub võimaluse korral kasutada teisi portaale. Eriti, kui hinnavahe seisneb ainult mõnes euros. Vaieldamatult on kõige usaldusväärsemad pakkujad Expedia, eBookers ja lennukompaniide kodulehed.

Kuivõrd Momondo näol on tegu ühe maailma suurima lennupiletite otsingumootoriga, siis nad ühtki petturit või otseselt ebausaldusväärset müüjat tulemustesse ei kaasa. Selle koha pealt võib igal juhul rahulik olla.

Mis lisafunktsioonid Momondo lennuotsingul on?

a7

Siit saad valida vahepeatuste arvu

a8

Ribal liikudes määrad maksimaalse lendude kogupikkuse

a9

Välja- ja tagasilennu võimalikud kellaajad

a10

Väljalend

a11

Sihtkoha lennujaamad

a12

Vahepeatuseks olevad lennujaamad

a13

Lennundusalliansid (kasulik miilide kogumise korral)

a14

Lennufirmad

Nii oluline on lugeda tingimusi!
Kõiksugu edasimüüjate teenuste kasutamisel on oluline jälgida piletite ostmisega seonduvaid tingimusi. Samuti võrdle neid tingimusi igaks juhuks lennufirma kodulehel pakutavaga. Kui need erinevad oluliselt, siis võib Momondo partneri kaudu soetatud piletid kokkuvõttes kallimaks muutuda.

BOONUS! Momondo populaarsust tõstab teenimisvõimalus!
Mitmed lennupiletite pakkumisi jagavad veebilehed (Eestis näiteks Reisitarga poolt jälgitavad Trip, Reisidiilid jt) teenivad endale raha, lisades Momondo lehele viivatele linkidele affiliate koodi. Koodid töötavad erinevate põhimõtete alusel, levinud on nii üksikute klikkide pealt raha saamine kui komisjonitasu teenimine ära ostetud lennupiletite pealt. Tihti kontrollime diiliportaalide pakkumisi teiste otsingumootorite kaudu üle. Tahame olla kindlad, et pakkumine postitati tegelikult odavaima hinna, mitte partnerlussuhete tõttu.

Uuendus: September 2019
Momondo juhise esialgsest avaldamisest on tükk aega möödas. Kontrollisime info üle ja hetkel kõik kehtib. Vahepealse ajaga pole palju muutunud peale paari asja, mida tasuks silmas pidada:

  • Wizz Airi lende pole mõtet Momondo kaudu osta. See on vast ainus erand praegusel ajal. Mine otse Wizz Air kodulehele või mugavuse mõttes kasuta Skyscannerit, et Wizz Airi reaalseid hindu teistega võrrelda. Momondo hinnavõrdlus ei toimi ja kuvab tükk maad kallimaid edasimüüjate pileteid.
  • Standardid on vahepeal tõusnud ja üldiselt ei tohiks ühegi edasimüüjaga probleeme tekkida. Mured tekivad pigem teadmatusest tehtud apsakate pinnalt. Näiteks ostetakse kaks eraldi 20-minutilise ümberistumisega lende ja siis süüdistatakse müüjat, et nad lennust maha jäämise korral raha tagasi ei andnud.

Leave a Comment