Momondo – kuidas otsida ja osta lennupileteid?

Momondo. Üks populaarsemaid lennupiletite otsimootoreid Euroopast algavatele lendudele. Portaal pole kaugeltki täiuslik, aga üldjuhul leiab sealt odavaimate hindadega lennupileteid.

Momondo

Kuidas Momondot kasutada?

<<<Vajuta siia, et avada Momondo esileht>>>

1. Vali linn, kust tahad lendu alustada

a1
2. Vali linn, kuhu tahad lennata

a2
3. Kui tahad üheotsapiletit, siis muuda Trip type (reisitüüp) Return tripist (edasi-tagasi) One-way tripiks (üks ots)

a5
4. Vali algus- ja lõpukuupäeva

a3
5. Vali reisijate arv

a4

Mis edasi?
Nüüd kuvatakse sulle pikk nimekiri erinevatest lendudest odava hinna, lennu pikkuse või kahe eelneva parima suhte põhjal. Teisisõnu ei pruugi kõige odavam pilet olla kohale jõudmiseks alati kõige mugavam lahendus.

a6

Ja lõpuks?
Kui oled leidnud endale sobiva hinna, siis vajuta Go to site. See nupp viib sind reaalse broneeringu tegemise juurde. Momondo leitavad tulemused koosnevad paljude erinevate OTA’de (online travel agency, veebipõhine reisibüroo) pakkumistest. Näiteks on nende hulgas Expedia, Tripsta, Paravion, Tickets.ee jt.

Kas edasimüüjatel on mingit vahet ka?
Loomulikult! Mõningate edasimüüjatega on olnud paljudel (kuid mitte kõikidel!) klientidel probleeme. Klienditeeninduse puudumine, salajased tasud ja hüplikud hinnad on enim levinud kaebused. Praeguse seisuga on kõige rohkem probleeme esinenud Tickets.ee’ga, seega tasub võimaluse korral kasutada teisi portaale. Eriti, kui hinnavahe seisneb ainult mõnes euros. Vaieldamatult on kõige usaldusväärsemad pakkujad Expedia, eBookers ja lennukompaniide kodulehed.

Mis lisafunktsioonid Momondo lennuotsingul on?

a7

Siit saad valida vahepeatuste arvu

a8

Ribal liikudes määrad maksimaalse lendude kogupikkuse

a9

Välja- ja tagasilennu võimalikud kellaajad

a10

Väljalend

a11

Sihtkoha lennujaamad

a12

Vahepeatuseks olevad lennujaamad

a13

Lennundusalliansid (kasulik miilide kogumise korral)

a14

Lennufirmad

Nii oluline on lugeda tingimusi!
Kõiksuguste edasimüüjate teenuste kasutamisel on oluline jälgida piletite ostmisega seonduvaid tingimusi. Samuti võrdle neid tingimusi igaks juhuks lennufirma kodulehel pakutavaga. Kui need erinevad oluliselt, siis võib Momondo partneri kaudu soetatud piletid kokkuvõttes kallimaks muutuda.

BOONUS! Momondo populaarsust tõstab teenimisvõimalus!
Mitmed lennupiletite pakkumisi jagavad veebilehed (Eestis näiteks Reisitarga poolt jälgitavad Trip, Reisidiilid jt) teenivad endale raha, lisades Momondo lehele viivatele linkidele affiliate koodi. Koodid töötavad erinevate põhimõtete alusel, levinud on nii üksikute klikkide pealt raha saamine kui komisjonitasu teenimine ära ostetud lennupiletite pealt. Tihti kontrollime diiliportaalide pakkumisi teiste otsingumootorite kaudu üle. Tahame olla kindlad, et pakkumine postitati tegelikult odavaima hinna, mitte partnerlussuhete tõttu.