8 põhjust, miks rongisõit on lennust parem

 

landscape-76844_640

Vaade rongiaknast!
Lennukis? Lennujaam-linn-pilved-linn-lennujaam. Nojah, ja üldiselt selline satelliidipilt, mida võib kodus Google Earthist vaadata. Rongis? Mäed, järved, jõed, linnad, külad, loomad, inimesed… Pilvedest ei jää ka ilma!

llangollen-844748_640

Riigist saab parema ülevaate!
Kui reisid lennukiga samas riigis ühest linnast teise, näiteks USAs New Yorgist Chicagosse, siis peab pardal üsna palju silmi kissitama ja ajusid ragistama, et ületatavast piirkonnast aru saada. Amtrakiga (USA keskne rongifirma) sama maad läbides on võimalik erinevaid osariike ja sealset elu palju paremini mõista. Seesugune võrdlus kehtib pea igas riigis (Gröönimaa on vaieldav, eks!).

chase-1188030_640

Keegi ei katsu sind pealaest jalatallani läbi!
Üldjuhul ei leia rongijaamadest turvakontrolli, mis on ajanud lennujaamades inimesi tõsiselt tigedaks. Rongiga sõites võid unustada pikad turvakontrolli läbimise järjekorrad, pooltühjade plastpudelitega vehkivad inimesed ja kümnendat korda järjest täiesti seletamatutel asjaoludel piiksuvad masinad. Üks inimene korraga, palun!

passenger-car-96750_640

Arenenud riikides on rongiga reisimine mugavam!
Kui äriklass kõrvale jätta, siis keskmise lennufirmaga lendamise kogemus (odavlennukompaniisid arvesse võttes) on üsna … kramplik? Rongides on kõvasti rohkem jalaruumi, kui keegi pole just otsustanud kogu istmete vahelise ala kompsudega ära täita.

rongisoit

Allikas: Guardian

Rongireis on turvalisem!
Üha rohkem inimesi mainib kuuldud statistikat, et “lennukiga sõitmine on ju autosõidust kõvasti ohutum”. Nii on, aga rongiga reisimine on veelgi turvalisem!

railway-station-619082_640

Rongijaamad on hea asukohaga!
Paljud suured rongijaamad asuvad kesklinnale lähedal. Kindlasti on sellele masendavaid erandeid, kuid üldjoontes võib selle mõtte peale kindel olla. Lennujaamad aga… ütleme nii, et kõik maandumisrajad pole just keskväljaku kõrvale rajatud!

earth-661447_640

Rongisõiduga hoiad loodust!
Me pole küll keskkonnaeksperdid, kuid nii mõnedki säästlikku eluviisi edendavad veebilehed väidavad, et rongiga reisimine on lennukiga võrreldes tunduvalt rohelisem.

travel-883071_640

Vähem häirimist!
Jah, tüütuid reisiselle võib jätkuda nii lennukkise, rongi kui bussi, aga vähemalt ei pea rongis “turvavöid ootamatu turbulentsi pärast kinnitama” ja “esiistme seljatagusele kinnitatud einealust algasendisse lükkama”. Rongiga sõites pea puuduvad pidevad käsklused nii vagunisaatjatelt kui valjuhäälditest. Peaasi, et oled pileti ostnud!

Leave a Comment