ÕPETUS: Kuidas hankida odavad lennud Ateenasse?

 

Kreeka pealinn Ateena on rahva seas tuntud kui läänemaailma häll ja demokraatia sünnikoht. Tänasel päeval on Ateena põnev sihtkoht kõikidele Kreeka kultuuri austajatele, kes külastavad riiki esimest korda või tahavad juba osaliselt nähtud saarte kõrval midagi muud kogeda. Tegu on suure ja mitmeid päevi avastamisrõõmu pakkuva linnaga. Vaatamisväärsusi on pealinnas palju: alates igihaljast Ateena akropolist kuni ostjate siginast-saginast täidetud Plaka müügipiirkonnani välja. Järgnevalt vaatamegi, kuidas Eestist võimalikult soodsalt Ateenasse reisida!

Milline on odavaim transpordivõimalus Eestist Ateenasse?
Kreeka asub meist kaugel, nii et kõige soodsam on sinna lennata. Soodsaim variant on viimastel aastatel olnud Aegean Airlinesi otselennud Tallinnast Ateenasse, mida opereeritakse tavaliselt juunist septembrini. Siiani on lennupiletite hindade madalpunkt olnud 84 eurot edasi-tagasi lendude eest. Sellise hinnaga piletid tulevad müügile, kui väljalennuni on veel kõvasti aega. Näiteks sai niivõrd odavaid lende osta veebruaris ette septembrikuuks. Tavaliselt jäävad soodsamate lennupiletite hinnad aga 110-160 euro vahemikku. Populaarsetel kuupäevadel võivad loomulikult hinnad 300-500 euroni küündida, sest sama liini kasutatakse vahemaandumiseks Ateenas, et edasi põrutada Korfule, Kreetale, Rhodosele ja teistele populaarsetele saartele.

NB! Otselennud on küll mugavaim viis Eestist Kreekasse saamiseks, kuid Tallinnast väljub lend 03:35 ja jõuab Ateenasse 07:05 ning Ateenast väljub lend 23:20 ja jõuab Tallinnasse 02:50. Keskmisest kehvemad lennuajad on kindlasti asi, millega tasuks arvestada. Samas sobivad need ajad hästi teistesse Kreeka sihtkohtadesse edasi lendamiseks: hommikul läheb Ateenast palju lende erinevatele saartele.

TÄHELEPANU! Reisitark lehelt leiad kõik reisidiilid ühest kohast. Jälgime erinevaid lehti, kontrollime hindu ja postitame leitud lennupakkumised. Viimaste aastate jooksul oleme jaganud selliseid pakkumisi: edasi-tagasi Tallinnast Maltale 23 eurot, Tallinnast Küprosele 34 eurot, Tallinnast Londonisse 20 eurot jne. Hakka kohe jälgima: vajuta siia Reisitark lehele minemiseks või vajuta siia meie Facebooki külastamiseks!

Ehk saab Riiast või Helsingist odavamalt kohale?
Kui otselennud Tallinnast Ateenasse puuduksid, siis oleks suure tõenäosusega odavam alustada lende Lätist või Soomest. Praeguses olukorras on aga raske põhjendada, miks võiks naaberriikidest soodsam lennata, kui just tegu pole haruldase veahinnaga. Aegean Airlines lendab hooajaliselt küll Helsingist Ateenasse, kuid madalaimad hinnad on pigem Tallinnas. Mõnikord on aga Aegeani otselendudest odavamad airBalticu liinilennud Tallinnast Ateenasse Riia kaudu. Kõige madalam hind on siiani olnud ligikaudu 150 eurot edasi-tagasi lennu kohta, kuid see võib nii mõnelgi kuupäevade vahemikul kreeklaste lennukompaniist soodsamaks kujuneda.

Milliseid variante veel on?
Eestlaste seas pole Kreeka autoreisiks sugugi haruldane sihtkoht. Netiavarustest leiab mitmeid reisikirju ja foorumipostitusi, mis kirjeldavad teekonda Eestist Kreekasse mööda Euroopa maanteid. Loomulikult on võimalik taolise reisi sisse planeerida Ateena külastamine. Tallinnat ja Ateenat lahutab umbkaudu 3300 kilomeetrit, mis tähendab pea 40-tunnist koondarvestuslikku sõiduaega.

Loomulikult on rändurite ja reisisellide jaoks avatud bussi- või rongireiside võimalused. Lihtsalt nende puhul võtab tükk aega, et jõuda Tallinnast Ateenasse, kuid seikluseid võib selle jooksul koguda küllaga. Samuti saab hääletada läbi Baltimaade, Poola, Slovakkia, Ungari ja Balkanimaade.

Odavlendude kombineerimine Ateenasse reisimisel oluliselt häid tulemusi ei anna, aga see võib lähiajal muutuda, kuna Ryanair avab järjest uusi liine Ateena suunal. Küll aga on soodne lennata Vilniusest Ateenasse, kuna sealt teevad otselende Kreeka pealinna nii Ryanair kui Wizz Air. Kombineerimisel algavad soodsaimad edasi-tagasi lennud juba 70 eurost. Seejuures pole Vilniusest reisi alustamine sugugi atraktiivne variant, kuna samaaegselt on võimalik lennata Tallinnast otse Ateenasse.

Kõik on väga tore, aga mulle sobivad ainult kindlad kuupäevad või ajavahemik!
Katsetame erinevaid lennupiletite otsingusüsteeme igapäevaselt. Peaaegu alati pakub konkreetseteks kuupäevadeks kõige odavamaid piletihindu Momondo. Ja see on veel kindlalt usaldusväärne leht ka 🙂 Link on siin: https://www.momondo.ee

Leave a Comment